Legendárne značky - Varta - časť. 7

Legendárne značky - Varta - časť. 7

Čo má spoločné batériový článok, vzducholoď, Neil Armstrong, načúvacie zariadenie, automobil a Severný pól? Viac, než sa môže na prvý pohľad zdať. So všetkým vyššie uvedeným je totiž spojená jedna z legendárnych značiek, ktorá si zaslúži detailné predstavenie na nasledujúcich riadkoch.
Pôvodom nemecká spoločnosť Varta, ktorej založenie je datované k roku 1887, je aj v dnešnej dobe ozajstným pojmom na poli akumulácie energie. Jej produkty priniesli ľudstvu nielen mnoho nevšedných a futuristických vynálezov, čím uľahčili život miliónom ľuďom po celom svete, ale tiež sa stali každodenným pomocníkom v domácnosti i na cestách. Poďme sa pozrieť, kto stál za vznikom tohto nemeckého giganta a aké prvenstvá VARTA doposiaľ obhájila.

Historicky prvé akumulátory
     Prvé zmienky o spoločnosti VARTA prichádzajú už v roku 1887. Vtedy Adolf Müller zakladá firmu Büsche & Müller, ktorý spolupracuje s nemenej známymi gigantmi (Siemens a AEG). S nimi sa pokúša o historicky prvé akumulátory na svete. Po sérii pokusov a omylov prichádza želaný výsledok a oslava nevídaného úspechu. Ďalším zlomovým bodom je rok 1893, kedy zakladateľ VARTY prvýkrát predstavuje nemeckému trhu elektro auto, ktoré v sebe ukrývalo jedno veľké tajomstvo - batériu VARTA, ktorá položila základ ďalších úspechov.

Varta história

Severný pól ožiarilo svetlo VARTY
     Ďalšie svetové prvenstvá si predchodcovia "dnešnej" VARTY pripisujú v roku 1896. Práve vtedy totiž vyráža expedícia v čele s polárnym výskumníkom Fridjofom Nansenom na veľmi nebezpečnú a náročnú túru, ktorej cieľ je jasne daný. Severný pól -  je to, o čo tu ide! Expedícia má však jedno nezabudnuteľné eso v rukáve, ktorým je historicky prvé elektrické svetlo, ktoré odoláva aj 50 stupňovým mrazom. VARTA oslavuje ďalší úspech, na ktorého začiatku bola iba trúfalá myšlienka. Spoločnosť expanduje na svetové trhy a stáva sa váženým partnerom.

Neprehliadnite:
Legendárne značky - Salter - časť. 5
Varta história

Multifunkčný sortiment pre každú príležitosť
     V roku 1904 sa spoločnosť AFA premenovala na AFA - VARTA a svoju výrobu zamerala na malé prenosné batérie, ktoré sa stali srdcom automobilov aj najrôznejších druhov svietidiel. Onedlho sa VARTA stáva spoločnosťou s najširším sortimentom v oblasti mobilnej energie. Rok 1935 sa nesie v duchu veľkých vynálezov aj katastrof. Obria vzducholoď Hindenburg v sebe ukrýva VARTA batérie. Tie však za jej skazu nemôžu. Katastrofu spôsobil únik smrteľného vodíka vnútri zeppelinu. Avšak ani to spoločnosť neodradilo od ďalších výskumov. Preto v roku 1948 uzrie svetlo sveta historicky prvá suchá článková batéria.

Varta história

Nesmrteľná ASIC batéria
     Batérie pre automobily a baterky prišli VARTE málo. Preto začína svoj sortiment rozširovať o ďalšie unikátne vynálezy, ktorým dominuje ASIC batéria. Tá bola súčasťou rádií, malých spotrebičov, ale napríklad aj načúvacích zariadení. Aj v dnešnej dobe patrí ASIC batéria k najsilnejším a najobľúbenejším produktom spoločnosti.

VARTA dobyla svet, na rade je Mesiac
     Neil Armstrong v roku 1969 dobýva Mesiac a pri tom predsa VARTA nemôže chýbať! Zodpovední pracovníci a technickí inžinieri z NASA vybavujú kameru astronauta práve batériami značky VARTA. Čo si budeme nahovárať - istota je jednoducho istota. Ako už všetci vieme, vesmírna misia skončila úspechom. A VARTA na ňom nesie svoj nezabudnuteľný podiel. Nesmrteľné batérie si po dobytí Severného pólu pripisujú ďalší netradičný úspech, tentoraz na vesmírnom poli!

Varta história

Nové inovácie a najrýchlejšia nabíjačka sveta pod krídlami VARTY
     V priebehu ďalších rokov VARTA oslávila úspech s alkalicko-mangánovou batériou, rovnako ako s novou generáciou obľúbených Lithium Polymer batérií. V roku 2004 potom vstupuje na trh s najrýchlejšou nabíjačkou na svete, vďaka ktorej možno batériové články nabiť len za 15 minút! Praktické, že? V roku 2002 sa stala Varta Consumer Batteries súčasťou Rayovac Corporation, ktorá sa o tri roky neskôr premenovala na Spectrum Brands. Spectrum Brands združuje tých najzvučnejších "A" značky spotrebiteľských výrobkov, medzi ktoré patria napríklad takí giganti ako Remington, Russell Hobbs, Stanley alebo Rayovac. Roku 2010 svetlo sveta uzrel unikátny systém rozlíšenia batérií TriEnergy, ktorý uľahčuje používanie batérií v každej domácnosti každému užívateľovi. Primárne batérie VARTA sú dnes neodmysliteľnou súčasťou radu tuzemských i zahraničných domácností.

Neprehliadnite:
Je dTest naozaj objektívny?
Varta história

VARTA - odborový špecialista
     Viac, ako 100 ročná tradícia, v kombinácii s najmodernejšími materiálmi a ich dlhou životnosťou, robí zo spoločnosti VARTA jedného z reprezentantov odborových špecialistov. Spoločnosť nedávno oslávila 125. výročie, prežila dve svetové vojny a v súčasnej dobe produkuje až 98% svojich alkalických batérií iba na území Nemecka. Z vyššie uvedeného teda vyplýva, že ide skutočne o spoločnosť s dlhou tradíciou a výrobky tej najvyššej kvality. Ak nechcete robiť kompromisy medzi cenou a kvalitou, je stávka na výrobky VARTA stávkou na istotu.
comments powered by Disqus