Prečo už výrobcovia nedodávajú nabíjačky?

Prečo už výrobcovia nedodávajú nabíjačky?

Veľa zariadení v dnešnej dobe už nedodáva k svojim produktom nabíjačky, max. tak dodá príslušný kábel. Síce sa na to mnohí sťažujú, ale dôvod je úplne jednoduchý. Je to hlavne kvôli lepšej cene a rôznym nariadeniám na emisie a univerzálnosť. Poďme sa na to pozrieť.
Samozrejme hovoríme o produktoch ktoré sa nabíjajú pomocou nejakého USB konektora, väčšinou micro alebo mini USB. Toto rozhranie je tak univerzálne že vy si môžete zvoliť ako si nabijete tento produkt. Môžete ho nabiť pomocou počítača alebo notebooku. Hlavne táto informácia sa používa v špecifikáciach výrobku a veľa ľudí je zľaknutých z tejto informácie. Existujú aj ďaľšie riešenia.

Vivanco PA1001

Predovšetkým existuje množstvo nabíjačiek do 220V zásuvky alebo do autozapaľovača ktoré sú ukončené USB výstupom tak ako na počítači. Navyše štandard USB hovorí o tom, že USB 1.x a 2.0 dodáva 500mA, pričom pri USB 3.0 je to už 900mA. Myslelo sa aj na samostatné nabíjačky, kde sa odsúhlasilo, že sa dá dodávať až 5A. V konečnom dôsledku je úplne jedno akú nabíjačku použijete, každá ktorá má USB výstup dobijete ľubovoľné USB zariadenie. Záleži len ako rýchlo ho nabijete. To už záleži od konkrétnej nabíjačky. Nezabudnite, že sa dá nabíjať aj z tzv. populárnych prenosných powerbankov.

TomTom nabíjačka

Ak teda zariadenie disponuje USB vstupom na nabíjanie, je to len výhoda. Nepotrebujete 10 rôznych nabíjačiek stačí Vám jedna do domácnosti, prípadne druhá do auta.
comments powered by Disqus