Prekvapenia a aktualizácie od kamier Amaryllo

Prekvapenia a aktualizácie od kamier Amaryllo

Značným aktualizáciam koncom roka 2014 došlo u kamier zn. Amaryllo. Táto značka je najväčším skokanom v oblasti IP kamier na monitorovanie aj keď v pravom zmysle nemôžme hovoriť o IP kamerách. Totiž, práve firma sa zamerala na to, aby ste nemuseli mať znalosť domácich počítačových sietí pre správne nakonfigurovanie. Práve preto to pomenovala ako Skype bezdrôtová IP kamera, aj keď práve poslednou aktualizáciou môžme slovo Skype úplne vypustiť. Už totiž pre správne fungovanie nie je ani Skype potrebný.
Začneme pekne od začiatku. Konfigurácia a sprevádzkovanie kamery je naozaj veľmi jednoduché. Stačí si stiahnúť aplikáciu iCam HD 360 z Google Play alebo AppStore do Vášho telefónu a postupovať podľa krokov zobrazovaných v aplikácií. Po zadaní hesla do vašej WiFi siete sa vygeneruje QR kód, ktorý stačí ukázať kamere. Kamera o správnom načítaní Vás bude informovať zvukovým signálom. A to je naozaj všetko! Kamera je pripravená na používanie. Jednoduché, však? Tu by sme mohli náš článok aj uzavrieť :)

Načítavam video ...
Na videu môžete vidieť, priloženie telefónu s vygenerovaným QR kódom. O úspešnom načítaní kódu informuje kamera jednoduchým pípnutím. Po načítaní sa snaží kamera pripojiť na WiFi sieť, čo môžete vidieť blikaním LEDky na kamere. Po úspešnom pripojení a nakonfigurovaní znova informuje zvukom.

Lenže práve aplikácia ponúka podrobnejšie nastavenia a ovládanie aj pre počítačových analfabetov. Nám aplikácia po správnom nakonfigurovaní, ešte pred nastavovaním ponúkla update firmware. Z toho usudzujeme, a aj zo skúsenosti s prvými modelmi, že možnosti kamery sú široké a záleži od toho čo výrobca ponúkne. Pritom hardware sa nemusel meniť, len software. Samotný firmware prebehol bezproblémovo a aplikácia nás o priebehu a úspešnosti pekne graficky informovala.

Neprehliadnite:
Ostatní vystavovatelia na IFA 2014
V nastavení, si môžete zvoliť, či kamera má reagovať na pohyb, alebo zvuk (alebo oboje) a tak Vás informovať o stave vo Vašom monitorovanom priestore. Samozrejmosťou je aj monitorovanie úplne potme, keďže zariadenie je vybavené infračerveným prisvetlením v oku neviditeľnom pásme. Informácia o narušení môže prebiehať textovou alebo obrazovou formou, kde Vám zašle zhotovený snímok. Toto je to najzákladnejšie nastavenie.

Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Aktualizácia firmware kamery cez aplikáciu je úplne jednoduché Nočné infračervené prisvetlenie

Čo tiež nie je zlé, kamera dokáže kontinuálne nahrávať video na vsunutú microSD kartu (nie je súčasťou balenia), alebo ho priamo uploadovať na Google Drive, kde máte 15GB priestoru (karta je podmienkou pri uploade na Google Drive) a to vo voliteľných rozlíšeniach 360p, 480p a 720p. Pri rozlíšení 720p to vychádza približne na 12.5MB/min, čo vychádza na 20 hodín záznamu do Google Drive v najvyššom rozlíšení.

Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360

Amaryllo iCam HD 360Súčasťou aplikácie je aj možnosť sa v reálnom čase napojiť na kameru a dotykovo ovládať pohyb. Vôbec nie je podmienkou byť s telefónom na tej istej sieti ako kamera, to by strácalo význam (Toto nebolo v predchádzajúcej software verzii a muselo sa to vykonávať cez Skype a nie vždy to fungovalo). Navyše, cez kameru môžete aj hlasovo komunikovať, zariadenie je vybavené totiž ako mikrofónom tak aj reproduktorom. Predstavte si, že ste niekde mimo práce a Váš domáci miláčik vyvádza doma bez dozoru. Cez kameru ho môžete okríknuť. Možno aj Vás poslúchne.

Druhou novinkou je to, že ako prvý výrobca využíva novú technológiu od Google WebRTC. Je to vlastne otvorený kód pre prehliadače pre komunikáciu v reálnom čase bez potreby dodatočných pluginov do prehliadačov. Zatiaľ to podporujú prehliadače Google Chrome (od verzie 23), Mozilla Firefox (od verzie 22) a Opera (od verzie 18). V aplikácii si vygenerujete prístupový kód a následne na kameru môžete pristupovať cez webové rozhranie na adrese http://live.amaryllo.eu. Takto môžete mať v práci stále otvorené malé okno so živým prenosom z vašej domácnosti. Také súkromne Reality Show.

Neprehliadnite:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
Načítavam video ...
Ukážka technológie Google WebRTC v praxi. Ovládanie kamery cez webové rozhranie bez potreby dodatočných inštalácii pluginov do prehliadača. Všimnite si pohyb kamery a obrazu. Je to takmer v reálnom čase. Samozrejme je tam nejaká odozva, keďže to nejde po internej sieti ale cez internet

Takéto Reality Show si môžete urobiť ak ste šéf, a chcete monitorovať pracovníkov, v sklade, či prebieha výkladka a nákladka tovaru v poriadku, v kase pri práci s hotovosťou. Nám sa to overilo pre monitorovanie príchodu detí zo školy, pokiaľ ako rodičia sme ešte v práci, alebo monitorovanie chalupy. Jedinou nevýhodou je to, že zariadenie nemá 3G modul a vyžaduje WiFi s pripojením na internet, ale to už je takmer všade. Ale, zas za cenu 189€, čo by sme chceli, lebo tá je viac ako prijateľná.
comments powered by Disqus