1000 tréningových hodín s TomTom Runner

1000 tréningových hodín s TomTom Runner

Vo februári 2015 sa ku mne vďaka spolupráci s Vzdy.sk dostali prvé hodinky značky TomTom. Išlo o model Runner Cardio v čierno-červenom prevedení. Po krátkom zoznamovaní som si tieto GPS hodinky veľmi obľúbil. Stali sa súčasťou mojich každodenných tréningových, voľnočasových a pracovných aktivít. Okrem zaznamenávania tréningových jednotiek som ich využíval aj ako módny doplnok, budík a hodinky. Každé ráno a večer som si zvykol pomocou nich zmerať pokojový tep, vďaka čomu som mal aktuálnu informáciu o stave môjho organizmu. Na základe týchto hodnôt, nameraných priamo zo zápästia, som mohol v prípade výraznejších odchýlok promptne modifikovať tréningový proces a predísť tak možnému pretrénovaniu alebo prichádzajúcej chorobe.
Hodinky som okrem monitorovania bežeckého tréningu využíval aj pri plávaní, bicyklovaní, na bežkách, pri orientačnom behu, ale aj pri silovom tréningu a turistike. Najviac ma tešila dlhá životnosť baterky. Aj po 6-hodinovom horskom behu mi baterka ukazovala ešte približne tretinu kapacity. Nikdy sa mi vďaka tomu nestalo, že by mi hodinkám došla šťava v priebehu tréningu. Počas približne 2,5-ročného používania som hodinky ani raz nemusel posielať do servisu alebo ich reštartovať po zamrznutí (to sa mi stávalo dosť často pri predchádzajúcich GPS hodinkách jednej známej značky). Akurát som raz musel reklamovať gumený remienok, ktorý po cca. 1,5 roku každodenného nosenia praskol. Takéto opotrebovanie materiálu pri každodennom intenzívnom používaní sa dá očakávať a nepovažoval som ho za vadu výrobku.  Pri výmene remienku ma zástupca TomTomu pozitívne prekvapil rýchlosťou a bezproblémovosťou tohto úkonu.

Michal Krajcik

Samozrejme každá elektronika má svoje limity a hlavne vstavané nabíjateľné akumulátory nevydržia do nekonečna. Baterka mojich obľúbených hodiniek TomTom vypovedala službu približne pred mesiacom. Po 2,5 roku každodenného používania a takmer každodenného nabíjania (spojeného s vyčítavaním aktuálnych dát do počítača). Počas tejto doby som hodinkami zaznamenal 930 hodín tréningu so zapnutým GPS. Spolu s meraním tepu a využívaním funkcie stopky boli hodinky počas svojej životnosti v tréningovej prevádzke viac ako 1000 hodín.

Pri cene hodiniek TomTom 100 EUR (Runner) - 300 EUR (Adventurer) a takejto životnosti Vás hodina záznamu stojí 10-30 centov!  Ak zohľadníme čo všetko hodinky TomTom dokážu, je to vynikajúci pomer cena/ výkon.
Ja som z modelu TomTom Runner presedlal na aktuálne najvyšší model – TomTom Adventurer a som znovu spokojný!

Neprehliadnite:
Novinky od TomTom predstavené na IFA v Berlíne
Michal Krajcik

Hodinky ma ohúrili hlavne batériou s extrémnou výdržou, zdokonaleným meraním tepu priamo z ruky, funkciou merania denných aktivít (počet nachodených km a krokov, dĺžka spánku), monitorovaním nadmorskej výšky pomocou barometra a širokou paletou nastaviteľných športov. Hodinky plánujem preveriť začiatkom augusta v divokej prírode severného Nórska. Mám ale také tušenie, že ich ani tam nemá čo prekvapiť!
comments powered by Disqus