Ako a prečo podporuje JBL atletiku a šport

Ako a prečo podporuje JBL atletiku a šport

Americká značka JBL vznikla práve pred 60 rokmi. Za celé to obdobie sa postarala o ozvučenie vačšiny amerických kín, doprevádza profi akustikou hudobníkov na koncertných turné po celom svete, nájdete ju v autách či už v originálných Toyotách, jeepoch…alebo stovkách tisíc až miliónoch dvier áut, ktorých majitelia chceli lepší zvuk….v posledných dvoch rokoch nesie každý štvrtý outdoorový reproduktor ktorý sa vo svete predá logo JBL…
Každý správny rodič verí svojmu dieťatu, svojmu snu. Zakladateľ JBL  - J. B. Lansing ( inciály sa stali základom pre značku JBL) bol skvelý inžinier, ale zlý obchodník. Jeho spoločnosť sa potýkala s rôznymi problémami. On jej však veril natoľko, že ju zachránil pred krachom bizarným spôsobom: životnou poistkou a samovraždou…. Táto obeta skutočne znamenala záchranu spoločnosti a naplnenie sna jej zakladateľa.

JBL Jump Fest

Atléti, podobne ako všetci športovci, milujú hudbu všade kde sa pohnú. Hudba zo sluchátok a prenosných reproduktorov robí príjemnejším tréningy, cestovanie, týždne na hoteloch aj posledné hodiny sústredenia pred výkonom.  Legendárny zvuk, povestný pre JBL sa začal objavovať ako oficiálna značka americkej NBA i na hlavách fotbalistov ako Jerome Boateng. Postupne si JBL získala takú obľubu, že len v Európe sa tento rok predá 5 miliónov kusov najpredávanejšieho modelu reproduktoru JBL GO.

JBL Jump Fest

Keď sme sa pred dvoma rokmi zoznámili s Jankou a Dankou Velďákovými, očarili nás svojou bezprostrednosťou a jasným smerovaním svojej pozitívnej energie. Hokejisti by to nazvali “jednoduchým, americkým štýlom hry”. Dievčatá Velďákové strhávajú svojou "energiou vodopádu" každého kto ich pozná. Hlavne deti. A idú na doraz. Dva roky sme hľadali niečo, čo ich snom pomôže viac ako sluchátka, reproduktor, či príspevok na prípravu. Vymysleli sme s ich trenérom Radom Dubovským a manažérom Alfonzom Juckom preteky JBL JUMP FEST, ktoré mali vysnívané. Pre značku JBL, ktorú už viac ako 20 rokov zastupujeme v Čechách aj na Slovensku, to zároveň dáva príležitosť lepšie prezentovať legendárny zvuk JBL.

Neprehliadnite:
JBL opäť na Zlatej Tretre v Ostrave
JBL Jump Fest

Janka a Danka si užívali na JBL JUMP FESTE rano i podvečer. V rámci ranného “odpočinku" asistovali pri skokoch desiatkam detí, ktoré si ich určite na dlho zapamatali. Janka dokonca posielala jednu mamku preč :  “Mamka, Ty si choď kludne zakuriť, my sa o malé postaráme!”


Alex Bezeková nás zaujala tým, v akých skromných až dezolátnych podmienkach, v inak veľkom meste ako sú Košice, sa dokáže stať najrýchejšou ženou česko-slovenska. Pôvabná blondýnka s obrovskou "energiou tigra" sa aj našim malým pričinením mohla dostať na prvé sústredenie do tepla z košickej nevykurovanej posilovne s kýblom na vodu z diery v streche. Na sústredenie v zime do haly cestovala takmer každý týždeň 1,500km….  Alex si naplnila prvý zo snov, dostala sa do semifinále majstrovstiev Európy a len kúsok chýbal k olympiáde.

JBL Jump Fest

Pre Ivetu Putalovú bol prelomový rok 2015, keď ukázala srdce bojovníka a pri štarte na Majstrovstvách Európy v Prahe prekonala osobák a slovenský rekord v každom behu na ktorý nastúpila. Medaila jej unikla len o stotinky.  

JBL Jump Fest

Na JBL JUMP FEST sme sa rozhodli blondýnku a brunetku zjednotiť typickou JBL mega dvojkilovou parochňou v oranžových farbách.  “Kočandám" to slušilo v parochniach aj bez nich. Fotili sa s deťmi, povzbudzovali, zapisovali ich výkony v súťaži rýchlosti na "letmú dvadsiatku” a rozdávali radosť a úsmevy.

JBL Jump Fest

Ján Volko je šprintérskou bombou tohto roku. Ešte len 19 ročný sa dokázal prebojovať na seniorské Majstrovstvá sveta v USA a do semifinále Majstrovstviev Európy. Pripomína trochu leva. Zatiaľ som ho videl len v kľude a pri pretekoch, ale jeho trenérka Naďa Bendová pozná aj keď odstráni zábrany. Jano je pozoruhodný človek. Uzavretý, extrémne skromný, inteligentný, študujúci bez študijných úľav na Fakulte informatiky a infromačných technológií . O Jankovi budeme ešte počuť. Je veľmi talentovaný, hlboko veriaci a má v hlave jasno. Venujú sa mu manželia Bendovci s veľkou starostlivosťou a dlhodobým plánom.

Neprehliadnite:
Prvý JBL JUMP FEST sa vydaril
JBL Jump Fest
Ján Volko

Jano prišiel na JBL JUMP FEST a rovno sa pýtal “s čím môžem pomôcť?“. Tak, ako sa rýchlo opýtal, tak rýchlo dostal cez hlavu tričko s “ velďáckym logom” JUMP FESTu, na krk sluchátka JBL…. A stokrát ukazoval deckám štart z blokov …. Koho lepšieho si mohli deti priať?  A viete kto bol z detí najrýchlejší? Janko, 10 ročný vnuk  slovenského semifinalistu Majstrovstiev Európy na 100m z roku 1958 v Štockholme. Je tu šanca, že by mohli o 8-10 rokov bežať spolu v jednej štafete. Snáď nám to niekto raz pripomenie….  

JBL Jump Fest

Zážitok ale mali všetky deti. Vačsine bolo jedno kto sa im venoval (ale my vieme že to bolo to nejlepšie). Bol to septembrový Deň detí, Janky a Danky.

JBL Jump Fest

Mali by sme každý ísť za svojim snom. Spolu s ambassadormi JBL ho pomáhame napĺňať tak, ako vieme už dnes. Pri športe.

comments powered by Disqus