Ako na češtinu v aplikácii TomTom Bandit

Ako na češtinu v aplikácii TomTom Bandit

Tento návod je určený predovšetkým slovenským užívateľom, príp takým čo majú svoj iPhone nastavený v inom jazyku ako českom a radi by mali aplikáciu v češtine. Totiž poslednou aktualizáciou cez App Store aplikácia získala aj podporu českého jazyka, ale daný jazyk sa v aplikácii vôbec nedá nikde nastaviť.
Samozrejme sme písali na podporu TomTom a aj na oficiálne diskusné fórum, ale relevantnú odpoveď sme nedostali. Riešenie je nakoniec úplne triviálne. Tak ako v Mac OS X, tak aj na telefóne je v možnostiach nastaviť preferované jazyky v aplikáciach. Na základe tohto poradia, sa bude v aplikácii vyhľadávať daný jazyk. V prípade, že prvý preferovaný jazyk nie je k dispozícii, hľadá druhý v zozname atď. Keď nenarazí na žiadnu požadovanú možnosť, aplikácia sa spustí v prednastavenom jazyku. Takže ako na to?

Preferované jazyky v iOS

V iOS choďte do NASTAVENIA - VŠEOBECNÉ - JAZYK A REGIÓN. Hneď druhá možnosť je nastavenie "PREFEROVANÉ PORADIE JAZYKOV". Tam si už stačí len pridať češtinu. Od tejto chvíle sa vám aplikácie budú spúšťať v českom jazyku ak nenájdu slovenský jazyk. V prípade, že niekto preferuje nemecký jazyk pred anglickým, odporúčam si na tretie miesto pridať ešte nemecký jazyk.

TomTom Bandit v češtine
comments powered by Disqus