Bez hudby ani na krok

Bez hudby ani na krok

Na redakčnom stole mi pristála pätica slúchadiel Yurbuds, ktoré sú určené prevažne pre aktívne žijúcu časť ľudstva, keďže boli navrhnuté a vyvíjané práve v spolupráci so športovcami. No a keď už som mal tú možnosť vyskúšať a priamo porovnať všetkých päť naraz, rozhodol som sa zúžitkovať tieto informácie a spojiť to do jedného megatestu.
Po rozbalení v poradí už niekoľkých Yurbuds mi došlo, že aj keď sa týchto päť modelov na prvý pohľad od seba líši, predsa len majú niečo spoločné. A nie je toho málo. Preto začnem priamo tým, čo nechýba v žiadnom z testovaných modelov.

Čo ma okamžite prekvapilo, je fakt, že nech už je to štartovací model Inspire 200 alebo bezdrôtový zástupca vyššej triedy Leap Wireless, vždy v balení nájdete púzdro na pohodlnejší prenos slúchadiel a ďalší pár silikónových nadstavcov. Okrem toho ich spája aj rovnaké šikovné riečenie umiestnenia magnetu na vonkajšej strane slúchadiel, vďaka čomu k sebe automaticky pripnú a v púzdre sa tak zbytočne nezamotávajú! Yurbuds si za toto zaslúži naozaj veľkú pochvalu.

YurBuds Inspire

Ďalším konštrukčným riešením, ktoré musím pochváliť, je ukončenie kábla 3.5mm jackom, ktorý je ochránený proti zalomeniu. No a v neposlednom rade sú to samostatné silikónové nadstavce, ktoré sa po nasadení do ucha automaticky prispôsobia jeho tvaru a držia skutočne fantasticky. Dokonca aj tí najväčší odporcovia in-ear konštrukcie nenašli nič, čo by vytkli. Toto jednoduché a efektné riešenie naozaj rieši problém vypadávania slúchadiel z ucha dokonale, a navyše aj pri aktívnejšom športovaní.

Neprehliadnite:
Hudba při trénování
Yurbuds Inspire

Takže, toľko k spoločným veciam. A v čom sú teda rozdielne?

Yurbuds Inspire 200
V prípade štartovacieho modelu musím oželieť ovládanie na kábli, rovnako aj mikrofón. Ten totiž chýba. Telefonovanie tak ostáva počas cvičenia tabu. Čo som pri testovaní ocenil, bolo celkom rozumné prepúšťanie okolitého hluku do slúchadla. Ten je v rozumnej dávke potrebný, aby ste pri športovaní neboli "kompletne hluchí". Za pravdu mi isto dajú aktívni cyklisti.

Po zvukovej stránke hodnotím Yurbuds Inspire 200 na výbornú. Basy sú mäkké a výraznejšie, výborne dopĺňajú jasné stredy, v ktorých dominuje najmä vokál. Príjemným prekvapením je aj prednes výšok, ktoré sú čisté a nemajú tendenciu syčať ani pri vysokých hlasitostiach.
Cena: 29.90 Eur

YurBuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 300
Vo vyššom modeli už nájdete zabudovaný ovládač s mikrofónom. Ten však ponúka iba tlačidlá na pozastavenie prehrávania, resp. prijatie/ukončenie hovoru. Opäť ma potešilo efektné riešenie magnetických koncov slúchadiel, ako aj vysoký komfort pri nosení.

Neprehliadnite:
Soutěž vstupenky na Zlatou tretru a sluchátka Yurbuds!
Tristovky však na test prišli v prevedení pre dámy - športovkyne. Yurbuds totiž vyrába mužský aj ženský variant slúchadiel, aby dosiahol čo najlepšie nastavenie pre anatómiu ucha. To malo za následok, že v mojom (väčšom) uchu až tak nedržali a zvuk bol trochu skreslený. Napriek tomu bolo po chvíľkovom "štelovaní" citiť, že si zvuk udržal vysokú latku kvality. Basy boli príjemne mäkké a dunivé, pričom zbytočne neprebíjali stredné či vyššie frekvencie. Musím povedať, že išlo o príjemné, uchu lahodiace audio prednesu, s ktorým vydržíte športovať pokojne aj hodiny.
Cena: 39.90 Eur

YurBuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 400

Model Inspire 400 mi sadol zatiaľ asi najviac. Výborne držia v ušiach, ponúkajú kompletné ovládanie priamo na kábli (aj hlasitosť, aj ovládanie prehrávania) a vyhovovala mi aj úroveň prepúšťania okolitého hluku.

Zvuk sa mi zdal opäť na výbornej úrovni. Basy boli úderné, mäkké a dunivé. Stredy a výšky už nezneli amliónové, ale jasne a čiste, pričom si na Inspire 400 užijete ako rockové pecky, tak aj ťažkú elektroniku.
Cena: 49.90 Eur

YurBuds Inspre 400

Yurbuds Focus 300

Focus 300 prinášajú okrem silikónového nadstaca aj ďalšie konštrukčné riešenie, ako ich "upveniť" na hlavu. V balení totiž nájdete dva nadstace za ucho, vďaka ktorým ich z hlavy naozaj len ťažko strasiete. Inak Focus 300 takmer kopírujú model Inspire 300. Na kábli tak nájdete zabudovaný mikrofón a jednotlačidlový ovládač.

Neprehliadnite:
Boli sme na: Volkswagen Maraton Praha
Po zvukovej stránke ponúkajú rovnakú kvalitu ako Inspire 400. Spoľahnúť sa tak môžete na hlboké a dunivé basy, presné a ostré výšky či relatívne slušne podané stredy so silnou stránkou v prednese vokálov.

Všetky modely FOCUS a INSPIRE sú dostupné v piatich farebných prevedeniach. Pre panské pokolenie sú dostupné v čiernej a červeno-čiernej verzii a pre dámske pokolonie sú slúchadlá dostupné v týchto farebných prevedeniach: ružovo-biela, fialovo-biela a modro-biela.
Cena: 39.90 Eur

YurBuds Focus

Yurbuds Leap Wireless
Posledným pánom na holenie bol bezdrôtový model Leap Wireless. Tu sa vďaka zabudovanej batérii, ktorá vydrží na jedno nabitie až 6 hodín, a technológii Bluetooth kompletne zbavujete káblov. Výrobca to vyriešil iba kratučkým prepojovacím káblom, ktorý ide z jedného slúchadla do druhého a zároveň obsahuje aj zabudovaný trojtlačidlový ovládač.

Nabíjanie prebieha pomocou pribaleného microUSB kábla. Konektor hľadajte na pravom slúchadle po odňatí gumenej krytky. Yurbuds tiež popracoval na vyhotovení kábla, ten je kvalitnejší, hrubší a má látkový poťah.

Po zvukovej stránke ide o najlepšie vybavený model. Basy sú výrazné, úderné, dynamické. Rovnako dobre sú na tom stredy a výšky, ktorým by som len ťažko niečo vytkol. V tejto cenovej relácii ide o naozaj silný model s výborným zvukom porovnateľným aj s drahšími slúchadlami.
Cena: 99.90 Eur

YurBuds Leap Wireless
comments powered by Disqus