České ženy mesiac používali a potom hodnotili športové hodinky TomTom

České ženy mesiac používali a potom hodnotili športové hodinky TomTom

Leto je tu a s ním ešte väčšia chuť do športovania. V spolupráci so zenysro.cz a ich čitateľkami sme sa rozhodli podrobiť sa skutočne nezávislému testu osôb, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné so športom a otestovať GPS športové hodinky TomTom a bežecké slúchadlá Yurbuds Inspire. Prečo nie? Aj ženy/matky sú aktívne a myslia aj na svoje zdravie a kondíciu. Niektorým ženám sme na mesiac poskytli hodinky, iným sme poskytli slúchadlá a nechali sme ich testovať podľa vlastných možností, potrieb a prianí. A aký je teda ich názor?
Trochu sme sa obávali, či športtestery nebudú pre nich príliš technicky náročné, ale neodradilo nás to. Dnes sa pozrieme na názory žien k hodinkám TomTom. Ohlasy boli vcelku pozitívne. Ženám sa páčila možnosť merania tepu bez potreby hrudného pásu a veľký výber z možností merania, ktoré tieto hodinky ponúkajú. Oceňovali možnosť zmerať si trasu a poskytnuté informácie o tepe. Najviac sa im páčilo, že ich hodinky vždy upozornia, akú majú tepnovú frekvenciu a informujú ich, či majú spomaliť či zrýchliť pre potreby budovania kondície alebo chudnutia. Krystinecka89 povedala napríklad toto:

“Vždy som rada behala a sťažovala som sa, že nechudnem. Bolo mi vysvetlené, že nechudnem, pretože mám veľmi vysokú "tepovku". Hodinky sú super v tom, že merajú tep na zápästí a nastavíte si na nich, či chcete chudnúť alebo budovať si kondičku a podľa toho vás hodinky upozorňujú, či máte spomaliť alebo zrýchliť. Super, určite odporúčam!”

Pridávajú sa aj čitateľky Petualka a Krystys:

Neprehliadnite:
Viete čo je kolobežko splav?
“Tieto super nadupané hodinky vám pomôžu! Merajú tep, rýchlosť, vzdialenosť, čas, spálené kalórie, keď sa pohybujete vonku, tak i trasu. Pre mňa najzaujímavejší údaj – srdcový tep. Keď sa chcete udržať v určitej zóne a odchýlite sa z nej, tak vás vibráciou hodinky na to upozornia.”

“Palec nahor dávam možnému rozdeleniu tréningu do 5tich rôznych zón intenzity = skrátka si nastavíte svoj CIEĽ a hodinky vás pri cvičení upozorňujú, či pridať alebo spomaliť.”

Ďalej ženy tiež oceňovali možnosť zdieľania údajov z hodiniek s mobilom a počítačom. Všetky informácie tak mali ako na dlani. Veľké plus teda prenosu dát i GPS a k tomu aj jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu. Petualka a Kolobka napríklad hovoria:

“Všetky aktivity jednoducho pomocou bluetooth synchronizujete so svojim telefónom alebo počítačom a máte tak skvelý prehľad o všetkých svojich aktivitách. Plusom je aj jednoduché a intuitívne ovládanie.”

Neprehliadnite:
Osobnosti svetovej a európskej atletiky boli hosťami našej prezentácie na atletickej Zlatej Tretre Európy v Ostrave
“Tiež ma zaujal prenos dát vrátane GPS. Rýchly, jasný prehľad a to mi tréneri máme radi. Odporučila by som ich ďalej pre každého, kto chce so svojim telom niečo robiť ako strážca veľmi praktické.:)”

          A aby sme len nechválili, máme tu i pár výhrad. Kolobka sa zmienila, že je potrebné si zvyknúť na nabíjanie a Janďulce73 sa horšie zapínal remienok a tiež jej nestačila výdrž batérie 8 hodín na celodenný výlet bicyklom. Jandulce by sme mohli prezradiť, že tomtom v najbližšej modelovej rade už mysli aj na tenké ženské ruky. Nechajte sa prekvapiť.

          Pokiaľ sa chcete sami pozrieť na hodnotenie hodiniek a komentáre k nim, navštívte stránky http://www.zenysro.cz/cs#!detail/testuj/9186/vsechna_hodnoceni.


comments powered by Disqus