Čo možno neviete o GPS hodinkách ale vedieť by ste mali

Čo možno neviete o GPS hodinkách ale vedieť by ste mali

GPS hodinky sa pomaly, ale isto stávajú súčasťou športu. Pracujete na sebe a chcete vedieť, ako sa zlepšujete? Chcete mať dokonalý prehľad o tom, kedy, kde, ako dlho a v akom tempe ste sa pohybovali? Potom by ste aj vy mali mať na zápästí svojho malého trénera.
Už dávno nie sú len pre vrcholových športovcov
     O tom, že vrcholoví športovci najrôznejšie funkcie športových GPS využívajú, nemôže byť pochyb. Technika k športu v súčasnej dobe patrí a uľahčuje profesionálom tréningy. Ale nielen oni si hodinky obľúbili. Na zápästí ich už nosí kdejaký bežec či cyklista, ktorý chce vedieť, ako na tom je, akú vzdialenosť prekonal, s akou pulzovou frekvenciou a energetickým výdajom. Napriek tomu nás GPS hodinky stále niečím prekvapujú, a ako náhle sa o nich len chvíľu nezaujímame, už sa divíme, že o nich niečo zásadné nevieme.

TomTom MultiSport Winter

Lokalizácia sa zrýchľuje a spresňuje
     S tým, ako sa GPS hodinky neustále zdokonaľujú, sa zväčšuje aj snaha výrobcov dosiahnuť čo najkratšiu dobu, za ktorú GPS hodinky určujú našu polohu. Zatiaľ čo niektorým modelom to môže trvať aj dlhé 3 minúty, iné túto úlohu splnia za niekoľko sekúnd. Napríklad pri hodinkách TomTom je k rýchlej lokalizácií využívaná technológia QuickGPSfix so schopnosťou predvídať pozície družíc. Preto tieto hodinky len tak niečo nezastaví.

     Problémom je doteraz pri niektorých hodinkách taktiež nepresná lokalizácia. Aj tu sa ale výrobcovia neustále snažia doviesť k dokonalosti. Snáď raz nebude GPS signál rušený vysokými budovami a inými prekážkami.

Neprehliadnite:
Koľko športov podporujú hodinky TomTom?
Meranie srdečnej činnosti – zabudnite na obťažujúce pásy
     Nepohodlný, veľakrát tlačiaci hrudný pás nejedného športovca odradil od monitoringu jeho činnosti. Moderné športové hodinky už ale majú integrovaný snímač pulzovej frekvencie a srdečnú aktivitu zisťujú priamo zo zápästia, a to veľmi presne. Pulzová frekvencia je dôležitá pre spätné vyhodnotenie aktivity a dĺžky pohybu v aeróbnom či anaeróbnom pásme.

TomTom MultiSport Winter

Moderné GPS hodinky sú odolné
     Nemusíte sa báť, že by ste pri sebe menšom dáždiku vylievali z hodiniek vodu, ktorá zatiekla pod sklíčko, zatiaľ čo ste sa snažili pred zlovestne vyzerajúcim mrakom utekať domov. Moderné športové hodinky bývajú vode odolné a nevzdávajú sa ani v hĺbke 50 m pod hladinou. Drobný dážď ich teda naozaj nezničí. Ba čo viac – pokojne ich majte na ruke aj v mraze. Niektoré modely, napríklad TomTom MultiSport Cardio, aj keby ste zabudli uprostred zimy na verande pred vchodovými dverami, ráno sa na vás budú plne funkčne usmievať. Veď ich prevádzková teplota je od - 20°C do 60°C!

Najlepšie hodinky v kategórii do 300 €? Bezpochyby TomTom
     Onen zmienený model TomTom MultiSport Cardio je z tých typov hodiniek, ktoré uspokoja športovcov, ktorý nemôžu GPS hodinkám obetovať viac než 300 € a je z takýchto hodiniek tou najlepšou voľbou. Vysoko kvalitné hodinky so všetkými potrebnými funkciami s presným meraním tempa, vzdialenosti, pulzovej frekvencie a iných záležitostí, s perfektnou grafikou cez celý displej a multiplatformovou kompatibilitou nemôžu sklamať, ani keby sme si to snáď priali.

TomTom MultiSport Winter

Vyberte si hodinky, ktoré vám za to stoja
     Niekto sa samozrejme ďalej dokáže strážiť s tými najobyčajnejšími športovými GPS hodinkami, iní túžia nejaké mať, ale musia ubrať zo svojich požiadaviek, aby si ich mohli kúpiť. Niektorí si môžu dovoliť úplnú špičku. Tak, či tak, dôležité je uvedomiť si, že veľakrát nepotrebujeme tie najdrahšie GPS hodinky na trhu k tomu, aby sme vedeli všetko, čo potrebujeme. Vyberajte preto tak, aby ste boli spokojný vo všetkých ohľadoch!
comments powered by Disqus