Hero Race 2015

Hero Race 2015

Ambassador kolobehu so psom ( a daľších  mnoha aktivít) , majster sveta v mushingu, Jaro Banoci si nedá pokoj.... Pozval nás na prekážkový beh , PIEROTT HERO RACE  2015 do Prešova, to sme ešte netušili, že je jeho zakladateľom.
Nedá sa vyhnúť informáciám o Spartan race, Tvrďák a podobných prekážkových behoch, ktoré sú testom odolnosti, sily, vôle a vytrvalosti. U nás sa usporiadajú vačšinou pod licenciami a bývajú aj dosť nákladné. Hero Race ukazuje, že sa to dá zvládnuť špičkovo aj bez licencií a návodov.

TomTom Hero Race 2015

Na letnom kúpalisku Delňa v Prešove nás uplynulý víkend privítala skoro rodinná atmosféra pretekárov a ich fun teamov. Vôbec sme nemali pocit, že sme na pretekoch, ktoré boli len druhým ročníkom.  Všetko klapalo na jednotku. Pretekárom prilieval do nádrže s adrenalínom ešte poslednú dávku moderátor, takže si každý užíval svoju „minútu slávy“, skôr než sa vrhol proti prvým 10 prekážkam.

TomTom Hero Race 2015

V sobotu bolo postavených na 2km trati šprintu 24 prekážok a v nedeľu na 4km trati 47 prekážok. Spolu sa registrovalo 130 súťažiacich na preteky mužov, žien, detí. Prebiehala aj súťaž v kategorii teamov a dvojíc.
Nechýbali prekážky známe z vojenských cvičákov ale aj veľa bahna a vody.

TomTom Hero Race 2015

Celým pretekom sa niesla veľmi prajná atmosféra, vidieť sa dali profesionáli aj amatéri, viac či menej vymakané a potetované postavy. Kde sa dalo, pomáhali si...  

Priživili sme sa s našimi športtesterami a vyslali na trať minuloročnú víťazku, Mišu Škrabskú aj s GPS hodinkami Tomtom Runner Cardio. A Michaela nesklamala. Poctivo tlačila svoj tep na 170 -180. Zvlášť posledný kilometer strávený šplhaním na lane a plávaním bol až nebezpečný. Chce sa mi veriť že sa na display športtesteru nedívala, inak by asi ubrala plyn....

TomTom Hero Race 2015

Výstupy z aplikácie TomTom mysports veľmi pekne ukazujú priebeh trate a budú veríme užitočné aj pre ďaľsie ročníky Pierott Hero Race

TomTom Hero Race

Celkový víťaz a „Super Hero“ sa stal Peter Žiška z Extreme Obstacle Runners.

Nás zároveň potešila najlepšia žena v absolútnom poradí, a tiež členka Extrem Obstacle Runners, Katka Makuchová, tiež nesúca na ruke TomTom Cardio.

Hero Race vrelo odporúčame.

Viac fotografií nájdete na našom Facebook profile.
comments powered by Disqus
comments powered by Disqus