Hero Race 2015

Hero Race 2015

Ambassador kolobehu so psom ( a daľších  mnoha aktivít) , majster sveta v mushingu, Jaro Banoci si nedá pokoj.... Pozval nás na prekážkový beh , PIEROTT HERO RACE  2015 do Prešova, to sme ešte netušili, že je jeho zakladateľom.
Nedá sa vyhnúť informáciám o Spartan race, Tvrďák a podobných prekážkových behoch, ktoré sú testom odolnosti, sily, vôle a vytrvalosti. U nás sa usporiadajú vačšinou pod licenciami a bývajú aj dosť nákladné. Hero Race ukazuje, že sa to dá zvládnuť špičkovo aj bez licencií a návodov.

TomTom Hero Race 2015

Na letnom kúpalisku Delňa v Prešove nás uplynulý víkend privítala skoro rodinná atmosféra pretekárov a ich fun teamov. Vôbec sme nemali pocit, že sme na pretekoch, ktoré boli len druhým ročníkom.  Všetko klapalo na jednotku. Pretekárom prilieval do nádrže s adrenalínom ešte poslednú dávku moderátor, takže si každý užíval svoju „minútu slávy“, skôr než sa vrhol proti prvým 10 prekážkam.

TomTom Hero Race 2015

V sobotu bolo postavených na 2km trati šprintu 24 prekážok a v nedeľu na 4km trati 47 prekážok. Spolu sa registrovalo 130 súťažiacich na preteky mužov, žien, detí. Prebiehala aj súťaž v kategorii teamov a dvojíc.
Nechýbali prekážky známe z vojenských cvičákov ale aj veľa bahna a vody.

Neprehliadnite:
Náš objektív hľadal športtestery TomTom na rukách na majstrovstvách SR v orientačnom behu časť. 2
TomTom Hero Race 2015

Celým pretekom sa niesla veľmi prajná atmosféra, vidieť sa dali profesionáli aj amatéri, viac či menej vymakané a potetované postavy. Kde sa dalo, pomáhali si...  

Priživili sme sa s našimi športtesterami a vyslali na trať minuloročnú víťazku, Mišu Škrabskú aj s GPS hodinkami Tomtom Runner Cardio. A Michaela nesklamala. Poctivo tlačila svoj tep na 170 -180. Zvlášť posledný kilometer strávený šplhaním na lane a plávaním bol až nebezpečný. Chce sa mi veriť že sa na display športtesteru nedívala, inak by asi ubrala plyn....

TomTom Hero Race 2015

Výstupy z aplikácie TomTom mysports veľmi pekne ukazujú priebeh trate a budú veríme užitočné aj pre ďaľsie ročníky Pierott Hero Race

TomTom Hero Race

Celkový víťaz a „Super Hero“ sa stal Peter Žiška z Extreme Obstacle Runners.

Neprehliadnite:
Skvalitnenie prípravy orientačného bežca so zameraním na šprint
Nás zároveň potešila najlepšia žena v absolútnom poradí, a tiež členka Extrem Obstacle Runners, Katka Makuchová, tiež nesúca na ruke TomTom Cardio.

Hero Race vrelo odporúčame.

Viac fotografií nájdete na našom Facebook profile.
comments powered by Disqus