IFA 2015: Poznáme už detaily TomTom Spark!

IFA 2015: Poznáme už detaily TomTom Spark!

Na výstave IFA 2015 v Berlíne sme mali možnosť si zapožičať hodinky TomTom Spark na 1/2 dňa aktívneho testovania. Podmienky boli ideálne, kto už navštívil túto výstavu, vie, že obehať túto výstavu sa rovná športovému výkonu na úrovni maratónu. A čo sme zistili?
Hodinky TomTom Spark prešli radou inovácii, kde najdôležitejšou je 24/7 monitorovanie vašej aktivity vrátane monitorovania spánku, ale ten sme nestihli otestovať. Takto už nemáte len klasické športové hodinky, ale aj tzv. populárny fitness náramok. Navyše si môžete nastaviť individuálne denné či týždenne ciele.

V režime športovej aktivity, ak máte pomocou bluetooth rozhrania spárované hodinky TomTom Spark s akýmikoľvek slúchadlami dostávate od virtuálneho trénera aj audio pokyny a nemusíte tak sledovať samotné hodinky. Slúchadlá sú užitočné aj na spríjemnenie, kde počas tréningu môžete počúvať pri vyšších modeloch aj vaše obľúbené skladby, ktoré sú uložené na 3GB úložisku. Síce táto kapacita nám nedávala zmysel, keďže štandardne flash úložiska sú v kapacitách 2GB alebo 4GB,.... Predpokladáme, že 1GB priestoru výrobca vyhradil na samotný software a na ukladanie vašich športových aktivít.

TomTom Spark

Hudbu do hodiniek TomTom Spark dostanete pri synchronizácii s PC pomocou iTunes alebo Windows Media Player. Hádam do budúcna bude umožnený aj bezdrôtový prenos pomocou bluetooth. Bezdrôtovo môžete synchronizovať Vaše športové aktivity s mobilným telefónom s iOS alebo Android. Na synchronizáciu naďalej ostáva aplikácia TomTom MySports, ktorá podporuje automatický export do ďalších športových služieb, ktorá Vám najviac vyhovuje.

Neprehliadnite:
Videorecenzia TomTom Runner 2 / TomTom Spark
TomTom Spark, tak dopĺňa už existujúce modelové línie športových hodiniek TomTom a budú dodávané v 3 verziách:
Všetky hodinky línie Spark sú s monitorovaním 24/7 aktivity, multišport módom, GPS, nastavením cieľov, bezdrôtovou synchronizáciou, monitorovaním spánku, audio trénerom, vodeodolnosťou a vymeniteľným náramkom.
TomTom Spark - Toto je základný model a bude dodávaný aj vo variante Cardio.
TomTom Spark Music - V hodinkách sú už prednahraté skladby od Ministry of Sound. Bude dodávané vo variante Cardio a vo variante so slúchadlami.
TomTom Spark Cardio + Music - To čo predchádzajúci model, ale navyše má zabudovaný inovovaný menší cardio monitor na monitorovanie tepovej frekvencie srdca bez potreby nosiť hrudný pás.

TomTom Spark

Pri všetkých modeloch máte možnosť si zvoliť aj veľkosť remienka, ktoré výrobca TomTom rozdelil na mužskú a ženskú verziu aj keď pri oboch je dostupná čierna farba ale pri ženských je ešte k dispozícii fialová varianta a pri mužských hnedá. Pri mužských variantách TomTom podstatne zväčšil remienok tak, aby sa zmestil aj na hrubšie zápästia.

Neostáva nám nič iné, len čakať kedy dôjdú k nám na sklad, aby sme ich mohli otestovať na plných 24 hodín.

comments powered by Disqus