JBL a TomTom na cestách s atlétmi

JBL a TomTom na cestách s atlétmi

Tento rok je pre atlétov v znamení množstva príležitostí a niekoľkých vrcholov. Je to Rok olympijský a Rok majstrovstiev európy. Na olympiádu v auguste sa dostane tá najužšia špička, zatiaľ čo majstrovstvá Európy na začiatku júla budú príležitosťou pre širšiu skupinu špičkových atlétov. Všetci poctivo zarezávali v zahraničí aj doma. A pretože máme medzi českými a slovenskými atlétmi veľa kamarátov a fandíme si navzájom, je len prirodzené že sa naše slúchadla JBL, Yurbuds a AKG, športtestery TomTom, repráky od JBL aj kamery TomTom bandit stávajú užitočnými aj príjemnými spoločníkmi stovky až tisíce kilometrov z domova. Tento rok sme ich vyvenčili náramne v trojuholníku medzi jamerickým Portlandom, juhoafrickým Potchefstsroom, japonským Kawasaki, Keňou, Kanárskymi ostrovmi…..a Vysokými Tatrami samozrejme…:)
Ku našim atlétom Janke a Danke Velďákovým, Ivete Putalovej, Katke Béreśovej, Honzovi Tesařovi, Jiřine Ptáčnikovej pribudli najlepšia slovenská prekážkarka Lucia Slaničková, jedna z najlepších európskych a svetových prekážkárok Denisa Rosolová, maratónec Boris Csiba, tohoročná najrýchlejšia žena Česko – Slovenska Alex Bezeková…. A najnovšie nás teší vzájomný rešpekt a podpora dvojnásobnej olympijskej víťazky , Majsterky Sveta a Európy, Báry Špotákovej.

Bára Špotáková má zmysel pre srandu a vzala nás obrazne povedané na sústredenia do Maďarska a na Kanárske ostrovy, kde natočila s TomTom Bandit zaujímavých videí. Ako trénuje dvojnásobná olympijská víťazka k unikátnemu pokusu o tretie olympijské zlato v hode oštepom? Pozrite sa, ako môžu byť užitočné športtestery TomTom aj pre vrhača. A ako JBL FLIP2 poctivo buší Báre do rytmu..


Danka a Janka Velďákové začali tohoročnú hrubú prípravu ešte v decembri na Kanárskych ostrovoch. Tréning skokov v pieskových dunách a na schodoch nie je práve med lízať. Pre niekoho je piesok vhodné miesto na deku a chladiaci box na pivo. Dievčatá majú namiesto boxu na pivo krásny JBL FLIP :) Inak im nie je čo závidieť. Skokanské dvojičky sme tentokrát podporili v príprave aj finančne.

Neprehliadnite:
Danka a Janka Velďákové zarezávajú v príprave na olympiádu na Kanárskych Ostrovoch
Sestry Veldakove

Maratónec Boris Csiba si našetril na sústredenie v Keni, v prostredí, kde trénujú najväčšie vytrvalecké hviezdy Kene, vo vysokých nadmorských výškach a teple. Vďaka TomTom Runner bol v neustálom spojení s trenérom Marcelom Lopuchovským a mailom koordinovali celý tréning tisíce kilometrov od seba. Boris Csiba sa snaží splniť si sen účasti na olympiáde v Rio v maratóne.  

Lucia Slaničková trénuje popri zamestnaní v Prahe. Takže v jej prípade muselo “teplo” počkať až na jar. Tak nám poslala pár "nehraných fotiek" ako je štastná s TomTom Runner. Pretože jej to sluší s tomtom hodinkami aj bez nich, tak sa s vami o ne podelíme. Pre Luciu je prvotný cieľ štartovať individuálne na Majstrovstvá Európy na 400 m prekážok a v štafete na 4x400m, kde má Slovensko reálnu šancu spolu s ďalšími našimi dievčatami , Ivetou Putalovou a Alex Bezekovou…

Lucia Slančíková

Najrýchlejšia žena tento rok v Česko – Slovensku je Alex Bezeková z Košíc. Alex trénuje vo veľmi skromných podmienkach, tak sme sa jej talent rozhodli podporiť nielen materiálne. Aj vďaka našej podpore mohla trénovať prvý krát 2 týždne v teple. Budeme s napätím sledovať ako sa jej podarí svoj talent rozvinúť. Už v zime v hale bola najrýchlejšia. Jej cieľom sú Majstrovstvá Európy na 100 a 200m, obe štafety a “ak sa utrhne….” môže sa priblížiť aj olympijskému limitu.

Alex Bezkova

Iveta Putalová prežíva posledné dva roky, od halových ME v Prahe 2015 skvelú jazdu. Má splnený limit o Ria. Musíme na ňu prezradiť, že ako prvej sa jej podarilo zodrieť náramok k TomTom Runner. S radosťou sme jej ho nahradili za nový (ten s hodinkami prenechala trénerovi:) a po finále na Majstrovstvách sveta si už do Afriky odnášala nové TomTom Runner2, s ktorými zapózovala v Afrike na trávnatej dráhe.

Neprehliadnite:
Najťažší atletický pretek sveta v behu do schodov
Iveta Putalová
JBL a TomTom sú medzi atlétmi v kurze, veríme, že im prinesieme pohodu a šťastie
comments powered by Disqus