JBL Reflect Contour - Hmatateľný pocit slobody pohybu

JBL Reflect Contour - Hmatateľný pocit slobody pohybu

Na tohoročnej výstave IFA boli predstavené spoločnosťou Harman International zbrusu nové bezdrôtové slúchadlá určené pre športovcov JBL Reflect Contour. Jedná sa o najmladšieho súrodenca už početnej rodiny Reflect, v ktorého označení sa "ukrýva" vysoko reflexný pásik na odolnej kabeláži slúchadiel, vďaka ktorému získate ďalší viditeľný prvok v horších svetelných podmienkach, ak máte v obľube večerné behanie, tak ako ja.
Slúchadlá vychádzajú z konceptu staršieho brata Reflect Mini BT ktorý sa hrdí ocenením EISA2016 za najlepšie európske mobilné slúchadlá. Konštrukčne sú "kontúrky" vylepšené o Dual-Lock dizajn, ktorý kombinuje patentované ergonomické ušné nadstavce FREEBIT (v balení na vás čakajú pre presné prispôsobenie veľkosti nadstavcov - S / M / L) a háčiky vedúce poza ucho aby bolo zaručené bezpečné uchytenie pre nerušený posluch. V skratke už ani aerobik, crossfit, jazda na bicykli alebo "vyvádzanie" na trampolíne nie je pre ne prekážkou :) Odolnosť voči potu a dažďu je u nich garantovaná stupňom krytia IPX5 a preto sa nemusíte pri workout-och vôbec šetriť, ale naopak poriadne sa do cvičenia oprieť.

JBL Contour

Na kábliku je integrovaný 3 tlačidlový ovládač s mikrofónom a duálnou LED diódou pomocou ktorého prevediete viaceré funkcie ako:
- zapnutie/vypnutie slúchadiel
- režim Bluetooth párovania
- pridanie a zníženie hlasitosti
- prijatie a položenie hovoru
- posunutie na nasledujúcu alebo predošlú skladbu

V útrobách ovládača je ukrytá batéria s výdržou 8 hodín pri plnom dobití, ktorá vám umožní v piánko rytme odbehnúť maratónik a cez vstavaný micro usb port je jej nabitie pomerne rýchle a jednoduché.

Neprehliadnite:
TomTom Runner 2 víťazili na Medzinárodnom maratóne mieru
JBL Contour

Skúsenosť
Bluetooth párovanie s telefónom prebehlo za pár sekúnd a vložená inteligencia slúchadiel vám po zapnutí podá hlasovú informáciu o spojení sa s vašim zariadením a aktuálnom stave batérie. Prvé nasadenie slúchadiel bolo veľmi príjemným prekvapením. Jednak si silikónové náušníky našli svoje presné miesto bez nepríjemného omínania a musím priznať, že som nečakal až taký rozdiel v "bezdrôtovom" komforte. Pocit voľnosti bol pri behu až hmatateľný a podvedome som sa usmieval. Dovolím si tvrdiť, že väčšina bežcov trénujúcich s hudbou sa stretla pri káblovej verzii slúchadiel s nepríjemne od potu sa lepiacim a po tele "cestujúcim" káblom, čo má väčšinou za následok vypadnutie slúchadiel z uší a kmitajúcimi rukami som si častokrát vytrhol káblik z prehrávača. Pri bezdrôtovkách tento problém natrvalo odpadá.

JBL Contour

5.8mm meniče mi predviedli vyvážený zvuk s dostatočným basom ktorý mi vyhovoval a vynikol najmä pri Deep House (osobne obľúbenom žánri na beh). A keď sa rozpamätám na konkrétnosti - Ed-ova Sheeran-ova - The A Team ma gitarovou slučkou razantne podporovala k správnej kadencii, pri Get Lucky od Duft Punk-u som sa ozaj cítil obdarený šťastím a keď sa z playlistu vynorila Fresh od Kool and The Gang, s prívalom energie sa mi kopec na ktorý som sa štveral zdal až príliš mierny :)

Na niektorom bežeckom fóre som zaznamenal bezdrôtovým slúchadlám vytýkanie občasného kratučkého prerušenia skladby kvôli Bluetooth prenosu, mne však pri celom playliste "nezakopli" ani raz a myslím si, že pre elimináciu tohto javu je potrebný správny výber slúchadiel aj prehrávača.

JBL Contour

Osobne mi pri kontúrkach chýba magnetické uchytenie slúchadiel o seba, aby ostali uchytené okolo krku po vybratí z uší ako je to napríklad pri slúchadlách značky Yurbuds a uvítal by som automatické vypnutie slúchadiel napr. po 5min. nečinnosti pre úsporu batérie.
Konštruktéri JBL nezabudli ani pri Reflect Contour na ľudí, ktorí sa športu z akéhokoľvek dôvodu vyhýbajú, ale tento typ slúchadiel by radi vlastnili a tí si ich môžu jednoducho prispôsobiť na bežné nosenie.

Neprehliadnite:
Brutálne sme zlacnili športové hodinky TomTom
A aký dojem na mne kontúrky po testovaní zanechali?.., že túžia byť zmáčané litrami potu, chcú byť s vami v momente, keď vám už dochádza dych aby vás povzbudili a plne rešpektujú, že ich bez ľútosti po skončení trojhodinového tréningu šmaríte do tašky plnej spotených vecí a nebudete ich pedantne ukladať do krabičky, veď presne od toho sú tu...
..tak si ich užite!

JBL Contour
comments powered by Disqus