Knihy s ochranou z audioteka.sk v hodinkách TomTom Runner2 a TomTom Spark

Knihy s ochranou z audioteka.sk v hodinkách TomTom Runner2 a TomTom Spark

Len čo sme začali spoluprácu s akciami pre Vás so servrom audioteka.sk ma veľmi zaujímalo, či tieto audioknihy budem môcť využiť aj v najnovšej generácii športových hodiniek TomTom s prívlastkom Music. Totiž špecifikácia k hodinkám sa spomína, že nedokážu prehrávať hudbu vo formáte mp3 s DRM ochranou. Ako som uspel?
Najprv som kontaktoval server audioteka a po výmene pár mailov, mi bol poskytnutý voucher na bezplatné stiahnutie audioknihy. Server audioteka.sk si ochraňuje súbory tzv. transakčným vodoznakom a osobne mi nebolo jasné, či to športové hodinky TomTom zvládnu prehrať. Samotný nákup prebiehal úplne jednoducho a tak ako som si predstavoval. Po uplatnení kódu som mal vo svojej poličke audioknihu, ktorú som si vybral a to konkrétne "40 dní pěšky do Jeruzaléma". Z tejto poličky som si stiahol 525MB archív vo formáte zip. Po rozbalení archívu archívu som si pridal mp3 skladby do svojej knižnice iTunes.

40 Dní pěšky do Jeruzaléma

Jedine čo ma trochu zamrzelo, ale nie je to žiadna extra chyba, že priamo v mp3 súboroch nebol vložený prebal (ale za to bol ako samostatné jpg súbory v archíve v rôznych veľkostiach) a definovaný žáner ako "audiobook". Ale pár kliknutí v iTunes to napravilo a zaradilo správne do knižnice.

Pripojil som hodinky, spustil aplikáciu TomTom MySports Connect a nechal nasynchronizovať audioknihu do hodiniek. Tá prebehla bezproblémovo. Ostával už len záverečný test. Rozbalil som slúchadla Jam Fusion Buds a spároval som ich s hodinkami, našiel playlist s audioknihou a pustil.

Neprehliadnite:
Videorecenzia TomTom Runner 2 / TomTom Spark
Audiobook v hodinkách

Funguje! Super. Tak, kdo doteraz váhal a má rád audioknihy a príp. sa rozhoduje sa ktorú variantu športových hodiniek, tak toto je plus prečo si radšej priplatiť za verziu hodiniek s prívlastkom MUSIC.

TomTom Runner 2 Music audiobook
comments powered by Disqus