Kolobežka pomáha pri bolestiach chrbta

Kolobežka pomáha pri bolestiach chrbta

Pohyb na kolobežke predstavuje celkové precvičovanie väčšiny svalových partií a hlavne tých, ktoré pri bežnom pohybe ležia ľadom a neustále degenerujú. Navyše kolobežka je výborným pomocníkom v boji proti bolestiam chrbta. "Jazda na kolobežke je veľmi vhodná na posilnenie a tvarovanie svalov dolných končatín, spevnenie sedacích, bočných chrbtových a brušných svalov. Čo pomáha ľuďom trpiacim aj bolesťami chrbta", potvrdzuje špecialista na liečebnú a športovú rehabilitáciu MUDr. Kamil Ramík.
O spôsobe nápravy boľavého chrbta rehabilitácií na kolobežke sa dočítate napr. v časopise RUN.

Kolobeh patrí k pohybom, ktoré možno svojou povahou považovať za rehabilitačný a poťahovací, pri dodržaní základných pravidiel akými sú mimo iné striedanie oboch končatín, riadne rozcvičenie pred jazdou atď. Človek na kolobežke nesedí pasívne ako napr. na bicykli, ale vykonáva pohyb celým svojím telom. Pohyb dolných, ale hlavne horných končatín uvoľňuje a vyrovnáva chrbát v pravidelnom rytme. Pri nároku smerom vpred dochádza k posunu celého ťažiska k prednému kolesu. Pri ukončení kroku sa telo a jeho ťažisko nachádza v zadnej časti kolobežky. Paže sú maximálne napnuté, noha vykonávajúca krok je natiahnutá za jazdcom. Telo vyzerá ako by kolobežku práve doháňalo.

Štúdie kolobehu a jeho významu pre svalové partie vrátane zrovnania energetického výdaja s behom a jazdou na bycikli spracovala Medzinárodná asociácia kolobehu (www.iksaworld.com).

Neprehliadnite:
Ako na češtinu v aplikácii TomTom Bandit
Kolobežky Kostka

A akú kolobežku pre bežný pohyb vlastne zvoliť? Či s menšími kolesami, ako napr. KOSTKA HILL alebo s väčšími kolesami , ako napr. KOSTKA TOUR ? - otázka je veľmi individuálna - preto Vám radi poradíme. Kedykoľvek nás môžete kontaktovať na telefóne +421 917 660 604, alebo prostredníctvom e-mailu admin@vzdy.sk

Kolobežka predstavuje pomôcku pre handicapované osoby na každý deň. Významne pomáha s premiestnením z počiatočného bodu do konečného cieľa. Príliš veľa sa o tom nevie, ale koloběžky využívajú aj ľudia s Parkinsonovým ochorením. Paradoxom je, že títo ľudia majú napríklad kvôli svojmu nemoci ochoreniu problém s chôdzou, ale akonáhle si do rúk vezmú kolobežku, mnoho ľudí sa nestačí diviť. Veľmi im to pomáha.
comments powered by Disqus