Kolobežkosplav – kolobežkárska vychytávka v Bratislave

Kolobežkosplav – kolobežkárska vychytávka v Bratislave

Takýmto krkolomným menom nazvala partia mojich kolegov bratislavskú vychytávku. Tušil som, že to bude príjemné už len kvôli referenciám, ktoré prichádzali od bankových úradníčok aj našej kolegyne Jarky, ktorá síce nepatrí k hltačom kilometrov, ale žiadnu srandu nepokazí. Teda, vedel som, že to nebude bolieť...
Túto trasu pre príjemne strávený letný podvečer vymysleli v bratislavskej lodenici v Karloveskom ramene. Tomáš prevádzkuje lodenicu a riadi viacero adrenalínových aktivít prevážne spojených s vodou či lezectvom. Aj táto trasa je vlastne skvelým spojením splavu Dunaja a kolobežiek.

Kolobežkosplav s Vodácke centrum

Na kolobežky, ktoré sú vo flotile všetko Kostky: modely Tour a Hill, nasadáte v lodenici a po pár stovkách metrov prekonávate Dunaj mostom Lafranconi po jeho západnej strane. Plynulo sa napájate na klasickú cyklotrasu vedúcu popri diaľnici od tunela Sitina a teda od Brna smerom na Gyor resp. Viedeň. Nám tie autá nevadia, máme svoje repráky JBL Flip 3 súčasťou dnešnej výbavy.... Zhruba 2 kilometre vás míňajú pod diaľnici vzdialenej pár desiatok metrov autá honiace termíny a vy si konečne poviete, že ste „za vodou“ a ten zhod sa vás dnes netýka. Prechádzate popri pozostatkoch nedávnej doby s betónovými krytami a hraničnými závorami. Nasledujúci kilometrík  v tichosti prefičíte cez hraničný prechod Kitsee, kde ešte pred vyše 20 rokmi prebiehali osobné prehliadky... stále rovina, rovina....


Po 6 kilometroch vstupujeme do prvej rakúskej obce, míňame slušne vybavených cyklistov, pre ktorých sme atraktívni zase my. Cyklochodníky sú kvalitné, v podstate celý čas nevstupujeme na cestu. Z tejto dedinky náhle zatáčame doprava a dostávame sa na cyklocestu uprostred polí. V júli sú tieto polia až gýčovite krásne, pokúšam sa o „umelecké fotky“ a „umelecké videá“, moji priatelia predvádzajú hodne vychytané figúry aby vynikla štýlovosť. Desiaty kilometer konečne oddeľuje vrchárov od šprintérov, „proteam“ od country teamu ..... Nemáte dôvod sa ale trápiť. Toto prevýšenie má asi 40 metrov na zhruba 3 kilometroch. Takže sranda. Pokiaľ ste nezabudli striedať nohy.....Cestu vám spestruje zopár hradných zrúcanín.

Neprehliadnite:
Nebojte sa farieb
Kolobežkosplav s Vodácke centrum

Posledný 1-2 kilometre si už môžte užívať zjazd do Hainburgu. Víta vás maličký prístav, kde vás čakajú kanoe a katamarany. Máte za sebou 16 kilometrov a ak ste sa nemuseli výnimočne zdržiavať, tak vám na to stačilo pol druha hodiny.

K dispozícii je tu možnosť obhliadky malého mestečka Hainburg, alebo vychutnanie si kávy či pivečka v reštaurácii par desiatok metrov od Dunaja.

Pred nalodením do katamaranu dostávate krátku ale dostatočnú prednášku, ako sa vesluje a kam sa nemáte zamotať. Doprevádza vás sprievodca, zatiaľ čo vaše kolobežky striedajú lode na prívese dodávky smerom do Bratislavy.

Kolobežkosplav s Vodácke centrum

Dunaj je prekvapivo zvládnuteľný aj pre lode s čisto začiatočníkmi. Obával som sa ho viac z brehu ako na samotnom katamarane. Po zhruba tretine plavby splavujete popri Devínskom hrade, užívate si mohutnosť rieky a v podstate sa nijako neunavíte.

Neprehliadnite:
Farebný náramok pre TomTom športové hodinky len za 5€!
Trošku škoda, že celá jazda končí pred prvým veľkým bratislavským mostom Lafranconi, takže si panorámu Bratislavy užijete len pri príchode na jej začiatok.

Lodenica je v ústí Karloveského ramena, pod Botanickou záhradou, kam sa môžte v pohode dostať autom. Naše doporučenie pre túto kolobežkársku trasu znie CELKOM URČITE ÁNO. Ak ste návštevník Bratislavy, alebo chcete spestriť program svojej možno zahraničnej návšteve, ocenia to.

Kolobežkosplav s Vodácke centrum

Ak ste v Bratislave pracujúci a musíte tu stráviť aj víkendy, som presvedčený že toto je aktivita, ktorá váš deň urobí skvelo strávený. A ak ste Bratislavčan a ešte to nepoznáte, tak nestrácajte ani deň. Stojí to za to.
Celý výlet sa dá absolvovať za niečo vyše troch hodín, pokiaľ nezakotvíte niekde na pive. Za ten čas kombinovane absolvujete trasu 28 kilometrov. Dávno som neabsolvoval tak pohodových takmer 30 kilometrov.

Kontakt pre objednávky: Vodácke centrum, Botanická 7, 841 04 Bratislava, tel: +421 915 438 156, web: www.vodackecentrum.sk, facebook: https://www.facebook.com/vodackecentrum
comments powered by Disqus