Môj prvý maratón: Registrácia

Môj prvý maratón: Registrácia

Musela som sa zblázniť... to sa nedá inak nazvať... V nedeľu 07.02.2016 mi prišiel mail s inštrukciami na ďalší ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Obľúbenou časťou je sekcia novinky, ktoré čítam ako prvé. Hneď ma upútala informácia, že pripravujú projekt  „Môj prvý maratón“.
V hlave sa mi rozsvietila kontrolka  Veď po minuloročnom maratóne ( disciplíne minimaratón) si si povedala, že v roku 2016, keď sú Košice Európske mesto športu pôjdeš behať polmaratón a že najneskôr od nového roka začneš trénovať. Áno ja viem... a teraz takáto šanca.. môžeš trénovať pod odborným vedením, mať svoje miesto na štarte, certifikát o prvom maratóne ... Musíš sa ale poponáhľať, je tam voľných len 46 miest – podľa počtu diamantových bežcov, ktorí odbehli 25 ročníkov MMM.

Na košickom maratóne sa zúčastňuješ od roku 2002 v rôznych disciplínach. Najprv inline preteky, potom s deťmi minimaratóny... už by si za tým mohla dať hrubú čiaru a dokázať si niečo iné.... Jeden deň na rozmyslenie... mám na to? Nie.  Bežala som takú dĺžku trate? Nie. Bežala som polovičnú trať súťažne? Nie. Chcem to skúsiť? Áno.

Moj prvy maraton

Koľkokrát som už začala behať... v roku 1997 za veľmi kurióznych okolností som bežala svoj prvý súťažný beh Železiarenská desiatka. Potom bolesti kolena, tehotenstvo, potom som objavila inline korčule, potom úraz kolena, behanie, potom tehotenstvo, behanie, potom ďalšie tehotenstvo, potom behanie, potom bike... už by si mohla prekročiť svoj tieň a výjsť na svetlo.

Neprehliadnite:
Iveta Putalová: Športové hodinky mi uľahčujú tréning
Počkať, ešte sa spýtam môjho dlhoročného kamaráta, ktorý bol aj pri mojom prvosúťažnom behu, či sa vôbec dá od februára do septembra natrénovať na maratón. To som si myslela, Jožko môj už neviem koľkí pokus o pravidelné behanie, berie skepticky, ale napísal, že sa to dá. A keď Jozef povie, že sa to dá, tak sa to dá. Mám knihu Maratón za 100 dní a Miloš Škorpil asi vie, o čom hovorí. Po prelistovaní zisťujem, že do môjho prvého maratónu je skoro 200 dní. Mohlo by to vyjsť.

Joooooj, dobre, idem sa prihlásiť, prihlasovacie údaje ... ale veď tu nie je žiadna kolonka, že môj prvý maratón...neviem čo to stváram... asi mi preplo. Zadajte svoj čas posledného maratónu. Keď preskočím kolonku, nechce ma to pustiť ďalej... blbci, nechápete že idem prvýkrát? Ako tam mám zadať čas, keď som to ešte nebehala... no počkať, na tréningu som raz dala 21km necelé 2,5 hodiny, takže ak to vynásobím dvomi a trochu pridám, mám 5 hodín na dobehnutie do cieľa. Dobre, tu máte číslo, už ma pustíte ďalej? Prepánajána mám behať 5 hodín vkuse ? Ešte stále chcem behať? Aha, tu je to. Kolonka Môj prvý maratón. STOP! Naozaj to chceš? To nie je len tak, že zaškrtnem políčko a zabehnem maratón. Do prdele... to fakt? 42km mám zabehnúť? Pobežím 4 krát popod okná nášho bytu – to bude hanba, keď sa budem plaziť a vyplazeným jazykom... alebo budem rozdávať cukríky tým, ktorí mi fandia ako vlani jedna Češka :-) to bolo veľmi milé... áno, ale ona asi nebežala celý, ale len polmaratón. Och, ja viem. Bude to ťažké, bude to drina, bude to boj! Fakt to chcem? Žiadne každodenné výletíky s rodinou na bicykloch, len tvrdý tréning.

Moj prvy maraton

Ale áno, budeme bikovať, ale do programu bude musieť byť pevne daný čas na behanie. Tak teda, zaškrtnuté. Zabehnem maratón. Možno!
comments powered by Disqus