Môj prvý maratón: Tréning s odborníkmi

Môj prvý maratón: Tréning s odborníkmi

Behám a behám. Snažím sa vzdelávať a využívať nové poznatky v praxi. Škorpila aj iných odborníkov mám pevne zahrnutých v mojich bežeckých tréningoch.
V apríli sa začali konať pravidelné tréningy na Aničke (lesoparku v Košiciach). Baby a tu a tam aj nejaký odvážny chlap trénujú pod vedením odborníkov, bežeckých trénerov a maratónskych legiend (Marcel Nemec, Pavol Madár, Imrich Pástor). O deti mám postarané rovnako ako každá mamička, ktorá si príde zabehať. Každú stredu vďaka projektu Women Friendly Maraton, totiž máme k dispozícii babysiterku, ktorá sa venuje deťom, kým mamky sa venujú sebe.

Môj prvý maratón

Každý tréning je zameraný na niečo iné. Behávame tempá, šprinty, budujeme silu, rýchlosť a ohybnosť. Učíme sa bežeckej abecede, strečingu… Behávame dlhšie vytrvalostné behy, ale aj krátky 3km beh pre kontrolu, ako sa zlepšujeme. Vymieňame si skúsenosti, vznikajú nové priateľstvá, spoločné tréningy v blízkosti domovov, upravila som stravu, konečne aj trochu schudla ... začína to byť dynamické, pripravujem sa na preteky...

Ani neviem ako, bežím si v rámci svojho tréningu ľahko a v pohode. Aplikáciu som postupne prestala sledovať. Až doma po sprche rýchlo pozriem na štatistiku podľa jednotlivých kilometrov. Oči mi vybehli na monitor, keď som zbadala tempo 02:56 min/km. Fíha, ja som aká dobrá - už môžem na preteky bežať s Keňanmi. Nuž ale zázraky sa v praxi nedejú. Takéto tempo môže mať bežný smrteľník, len keď zblbne endomondo :).

Neprehliadnite:
Leto so športovými hodinkami TomTom
Môj prvý maratón
comments powered by Disqus