Nilox Mini-F WIFI – dostupná akčná kamerka so skvelým výstupom

Nilox Mini-F WIFI – dostupná akčná kamerka so skvelým výstupom

Nilox Mini-F WIFI je nástupca lacnej outdoor kamery Nilox Mini, ktorá vás nesklame. Jej využitie nájdete hlavne tam, kde iPhone nestačí alebo by ste sa oňho báli. Môže sa jednať o lyžovanie, kúpanie, snowboarding alebo iné aktivity na snehu, vode alebo na cestách. To všetko Nilox Mini-F WIFI zvládne vďaka pribalenému puzdru, ktoré kamerku robí odolnú voči pádom, vode, mrazu a iným extrémnym podmienkam.
V balení nájdete taktiež množstvo prídavných držiakov pre rôzne uchytenie kamery. iPhone následne cez príslušnú aplikáciu využijete k prezeraniu nahraných videí alebo fotiek. Čo je pri modeli Mini-F WIFI veľmi zaujímavé, je živý náhľad čiže streaming obrazu z kamery priamo do mobilu aj behom nahrávania, to sa u iných podobne lacných modelov nevidí.

Cena Nilox Mini-F WIFI je zhruba polovičná oproti skôr recenzovaným modelom F60 alebo F-60 EVO a práve to z nej robí ideálnu kameru na cestovanie, dovolenky a podobné voľno časové hobby aktivity, kedy nechcete utrácať veľa peňazí za možnosť zachytiť rôzne momentky a skvelé okamžiky, kedy by ste sa mohli báť použiť svoj drahocenný mobil alebo tablet. A práve vďaka podpore Wi-Fi s aplikáciou pre iOS potom významne rozšíriť možnosti vášho iPhonu.

Nilox mini F WiFi

Najzásadnejší posun oproti predchádzajúcej generácii vidíme vo väčšom rozlíšení. Z HD Ready sa kamera dostala na dnes bežné používané Full HD a taktiež, ako už bolo zmienené, pribudla aj funkcia živého bezdrôtového náhľadu a ovládania cez Wi-Fi pomocou iOS aplikácie.

Neprehliadnite:
Športové kamery v akcii – tie najlepšie zábery
Obrazové vlastnosti kamery taktiež veľmi pokročili. Oproti predchodcovi Mini je obraz ďaleko lepší, nedochádza k príliš skokovým zmenám expozície, respektíve zosvetľovaniu alebo stmavovaniu obrazu pri prechode prevažne z tmavších scén do svetlejších.

Ako si s tým kamera poradila, môžete vidieť na videu nižšie so skateboardistom Richardom Turým. V ďalšom videu sme potom otestovali Nilox Mini-F WIFI v praxi sami.
Z ďalších parametrov kamery oceňujeme vodotesnosť do hĺbky 55 metrov v základnom puzdre, snímací uhol kamery 120 stupňov a výdrž batérie kamery pohybujúcu sa od 90 minút do 2 hodín vďaka nastaveniu, ktoré vám pomôže batériu šetriť. Zmieňovaná Wi-Fi totižto výdrž batérie výrazne znižuje, a tak v Niloxe pridali podporu jednoduchého bezdrôtového ovládača s tromi tlačidlami (zapnúť/fotiť/natáčať). Ten síce funguje oproti Wi-Fi obmedzenejšie, čo sa týka funkcii aj dosahu, ale ako alternatíva k žrútovi energie poteší.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
Model Mini-F WIFI nedisponuje zadným displejom a vyhotovuje osemmegapixelové fotografie s rýchlosťou snímania až 10 snímkou za sekundu a ovládanie kamery je vďaka malému displeju jednoduché a intuitívne. Pre spomalené zábery máte k dispozícii režim 60 FPS v rozlíšení 720p, čo je pre použitie pri športových aktivitách dostačujúce.

Čo taktiež veľmi oceňujeme, na rozdiel od podobných kamier iných výrobcov, je statívový závit ako v tele kamery, tak v plastovom vodotesnom kryte. Nenúti vás teda ku kúpe selfie tyčky pre točenie sama seba, dokupovať ďalšiu dôležitú a drahú redukciu, aby ste kameru na túto tyč uchytili. Prítomná v balení je taktiež redukcia na klasické držiaky pre akčné kamery.

Nilox mini F WiFi

Kamerka je tiež menšia oproti drahším modelom alebo konkurencii a nie je problém ju, ako ste videli, prichytiť zospodu na dosku skateboardu a získať tak perfektné netradičné zábery. Práve aj k týmto záberom, vzhľadom k absencii displeja, nám dopomohla iOS aplikácia.

Aplikácia pre iOS je veľmi jednoduchá a taktiež intuitívna. Využijete ju pre komponovanie záberu tam, kde nedokážete odhadnúť, či je v zábere všetko to, čo potrebujete. To je bez displeja často krát obtiažne. Milo nás prekvapil aj stály prenos videa do aplikácie behom nahrávania na kartu, čo je u takto cenovo výhodnej kamery výnimočné. Nestane sa vám teda, že vidíte obraz len do chvíle, než zapnete nahrávanie.

Neprehliadnite:
Boli sme na: Preteky psích záprahov
Po tom sa náhľad na niektorých kamerách preruší a záznam prebieha len na kartu kamery. Ďalej vidíte v aplikácii stav batérie kamery, môžete nastavovať v akom rozlíšení chcete na kartu nahrávať a môžete meniť ostatné nastavenia – napríklad vyváženie bielej, kontinuálne fotenie a pod. Fotografie a videá si môžete následne prehliadnuť opäť na svojom iPhone alebo ho cez Wi-Fi stiahnuť.

Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi
Nilox mini F WiFi
V základnom balení kamera Nilox Mini-F WIFI, ktorá stojí 169 €, dostanete vodotesné puzdro, plochý adhezívny držiak, zahnutý adhezívny držiak, rýchloupínaciu pracku a diaľkové ovládanie. Vďaka 8GB microSD karte, ktorá je taktiež súčasťou balenia, môžete s kamerou začať natáčať hneď po vybalení zo škatule.

Nilox u tejto kamery ukázal, že nie je nutné mať drahú kameru za 300 €, ktorá bude zbytočne veľká a ťažká s množstvom funkcií, ktoré nevyužijete. Pokiaľ si túto kameru zaobstaráte, budete veľmi príjemne prekvapení kvalitou obrazu za rozumnú cenu.
comments powered by Disqus