Novinka na poli GPS hodiniek pre golfistov – TomTom Golfer

Novinka na poli GPS hodiniek pre golfistov – TomTom Golfer

Každému hráčovi golfu muselo niekedy napadnúť, ako užitočné by bolo mať vždy po ruke praktického pomocníka, ktorý by poznal ihrisko ako svoje vlastné boty. Napovedal by mu, koľko metrov ho delí od greenu, varoval by ho, kde sa nachádzajú prekážky, inštruoval, ako zahrať lay-up a ešte k tomu by mu mohol počítať jednotlivé údery. Zbystrite pozornosť, pretože práve takéhoto pomocníka z dielne značky TomTom teraz môžete nosiť na svojom zápästí.
Tisíce golfových ihrísk v jediných hodinkách
TomTom Golfer     Hodinky TomTom Golfer sú viac než hodinkami s GPS+GLONASS modulom. Sú napichané funkciami, ktoré posunú Vašu hru na úplne inú úroveň. Obsahujú databázu s neuveriteľným počtom viac ako 34000 ihrísk z celého sveta. Z Vašej aktuálnej polohy samé zistia, na ktorom z nich sa práve nachádzate, alebo Vám ponúknu tie najbližšie vo Vašom okolí.  Zmapované sú ovšem aj ich jamky a prekážky, ktoré sa aktualizujú denne.

Prehľadne zobrazené informácie na malom displeji
     Jediným pohľadom na svoje zápästie ihneď zistíte všetky dôležité informácie. Číslo pri ikone vlajky značí, na ktorú jamku sa chystáte odpáliť. Pod ním, pri písmene P, je „par“ danej jamky. V pravej časti displeja sú teda pod sebou tri veľké čísla. Zdola nahor uvádzajú vzdialenosť k začiatku, stredu a koncu „greenu“. Stlačením tlačidla sa zobrazí grafická informácia o vzdialenosti prekážok. Stlačením iného tlačidla sa potom dozviete, kde sa nachádza „lay-up“. Samozrejme je potom aj ručné vkladanie počtov odpalov na danú jamku.

Intuitívne ovládanie je základ dobrej spolupráce
     K tomu sú hodinky TomTom Golfer vybavené joystickom so štvoricou tlačidiel pod displejom. S ich pomocou sa veľmi jednoducho budete pohybovať v grafickom rozhraní hodiniek. Tlačidla nahor a dole sa používajú pre navigáciu v hlavnom menu, v režime hry potom k zadávaniu číselných údajov. Tlačidla doľava a doprava sa potom dajú prepínať medzi jednotlivými informáciami o ihrisku, resp. o Vašej hre.

Neprehliadnite:
Ortieľ znie jasne: po týchto Vianociach športujeme multimediálne!
TomTom Golfer

TomTom Golfer nestráca prehľad .....
     .....pretože jeho výrobca udržuje databázu ihrísk stále aktuálnu, rovnako ako to robí so svojimi navigáciami. Hodinky môžete aktualizovať buď za pomoci počítača, pripojením dodávaného kábla, alebo bezdrôtovo prostredníctvom svojho mobilného telefónu. K tomu je potrebné mať v telefóne nainštalovanú aplikáciu TomTom MySports, ktorá je dostupná úplne zdarma. Je možné ju stiahnuť pre operačné systémy iOS a Android.

TomTom Golfer

Bez pomocníka TomTom Golfer už ani jednu ranu
     Akonáhle si skúsite zahrať s týmito hodinkami a nastavíte si svoj hendikep, skoro oceníte všetky ich funkcie, a ešte viac si užijete svoju hru. Okrem funkčnosti sa Vám určite zapáči aj design, ktorý je kompaktný, extrémne tenký a veľmi decentný. Šírka hodiniek činí iba 11,5 mm a samotné hodinky s vymeniteľným náramkom vážia iba 53 g. A ako každá poctivá outdoorová výbava je i TomTom Golfer vode odolný do 50 m hĺbky. Zakúpiť si ich môžete v e-shope www.vzdy.sk za cenu 259€ vo dvoch farebných verziách.
comments powered by Disqus