Ortieľ znie jasne: po týchto Vianociach športujeme multimediálne!

Ortieľ znie jasne: po týchto Vianociach športujeme multimediálne!

Ako každý rok sa po Vianociach, prípadne Novom roku zástupy ľudí rozhodnú začať s nejakou tou športovou aktivitou. A nie málo početný zástup ľudí potom bohužiaľ rezignuje na svoje predsavzatia. Nie je divu, pokiaľ človek nemá po ruke kamaráta „ťahúňa“ alebo dokonca osobného trénera, stráca motiváciu, stagnuje, a predovšetkým ho samotná aktivita prestáva baviť. Avšak vďaka moderným trendom v multimediálnej elektronike má každý možnosť vlastniť takého osobného kauča, ktorý ho bude kontrolovať a motivovať k ešte lepším výsledkom.
Už to nie je iba o hudbe
     Počúvanie obľúbenej hudby pri športe dokáže pekne nakopnúť  k ešte lepším výkonom. Dnes už sme ale opäť o krok ďalej. Čím viac obľúbenejšie sa stávajú  podcasty, moderná alternatíva k rádiovému vysielaniu. Na scénu sa však dostávajú tiež ďalšie vychytávky. Hodinky ako napr. TomTom Runner, Multi-sport alebo Nike+ dokážu merať naše výkony a výsledky a rovno zobrazovať na displeji. Tým to samozrejme nekončí. Pomocou aplikácie v chytrých telefónoch alebo v PC môžeme naše úspechy zdieľať na športovo-sociálnych sieťach. Tým je ďalej pozdvihnutý pôžitok zo športu, lebo užívatelia sa môžu dohodnúť na pretekoch, navzájom sa motivovať, alebo si odporučiť vhodné lokality pre daný šport. Jedným z množstva športov, ktorý má silné zázemie vo svojej komunite a na sieťach, je beh. Zameriavajú sa naň siete ako napr. Endomondo, Nike+ alebo RunKeeper.

TomTom multisport

A keď hudba, tak pre všetkých
Je skvelé umožniť celej partii načerpať energiu z tej správnej hudby, obzvlášť keď k tomu nie je potrebné trebárs nič väčšieho než „kúzelný valec“ o veľkosti pollitrovej plechovky energeťaku. JBL Charge 2 je tým pravým prostriedkom pre tímové počúvanie hudby. Bezdrôtový prenos hudby Bluetooth zaisťuje širokú škálu kompatibilných zariadení a jeho špeciálna funkcia Social Mode umožní až trom rôznym užívateľom, byť dirigentom vreckového orchestra, ktorý je hlasitosťou a kvalitou ako naozajstný. Pre milovníkov adrenalínových športov je  určený húževnatý reproduktor JBL Clip. A pre tých, ktorý  chcú vychutnávať playlisty zo svojich aplikácií ako Deezer či Spotify cez slúchadlá a to vo dvojici, sú tu pripravené JBL Synchros E40. Jedná sa o bezdrôtové slúchadlá s funkciou ShareMe™, vďaka ktorej  dokáže streamovať hudbu do ďalších kompatibilných sluchadiel.

JBL

Zažiť a o zážitok sa podeliť
     Pretože ani sebe lepšie vyrozprávanie nemôže nahradiť kvalitný videozáznam, rada športovcov túži zaznamenávať svoje výkony pre priateľov alebo rovnako zapálených kolegov -športovcov. A pre športovcov, ktorí predvádzajú extrémne krkolomné kúsky a adrenalín je ich palivom, to platí dvojnásobne. Svoje o tom vie aj česko-slovenská hviezda skateboardového športu Rišo Tury. Outodoorové akčné kamery od Nilox sú vynikajúcou voľbou ako z hľadiska pestrej ponuky príslušenstvá, tak výbornému pomeru cena/výkon. Napríklad taká Nilox Mini F WIFI je osvedčenou voľbou Riša i ďalších milovníkov (nie len) adrenalínovej zábavy.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
Nilox

Od skateboardu až po golf
     Multimediálni pomocníci sú naozaj pre všetkých. A ani na „biele goliere“ z greenu sa nezabudlo. Tohto roku je možné prvý krát  u nás zohnať GPS hodinky pre golfistov TomTom Golfer, ktoré sú neoceniteľným doplnkom, ktorý svojmu majiteľovi pomôže vylepšiť každú hru. Nie len, že majú zabudovanú databázu takmer 35 000 ihrísk z celého sveta, ale tiež zobrazujú svojmu nositeľovi handicap, vzdialenosti prekážok, lay-upov, greenov a samozrejme tiež skóre a ďalšie informácie drobnosti. A tak ako u predchádzajúcich prístrojov – sledujúcich vašu aktivitu, i TomTom Golfer má svoje zázemie na sociálnych sieťach. Stačí ich spárovať so svojim PC alebo smartphonom a začať zdieľať svoje úspechy.

TomTom Golfer
comments powered by Disqus