Podrobná recenzia kolobežky KOSTKA Rebel

Podrobná recenzia kolobežky KOSTKA Rebel

Kolobežka KOSTKA Rebel patrí do kategórie malých kolobežiek. Hoc môže na prvý pohľad pôsobiť ako kolobežka pre najmenších, opak je pravdou. Ide o šikovnú mestskú kolobežku pre dospelých nadšencov. Je predurčený do mestského prostredia a na kratšie vzdialenosti. Mnohí z Vás privítajú možnosť pripevnenia brašny na riadidlá pomocou KLICKFix adaptéru.
1.Konštrukcia
Čo sa týka konštrukcie, KOSTKA Rebel podobne ako všetky ostatné, je vybavená trubkami. Ide o Cr-Mo oceľ.  Konštrukcia je zostavená z dvoch druhov trubiek. Silnejšia trubka, ktorá tvorí krk, je o priemere 30mm. Zvyšok konštrukcie vrátane prednej vidlice a riadidiel je zo slabšej, 20mm trubky.

KOSTKA Rebel je výnimočná svojou nízkou hmotnosťou. Možno sa to bude zdať neuveriteľné, ale táto kolobežka váži iba 5,6 kg. A práve tieto chrom-molybdénové trubky zabezpečujú jej ľahkosť.

Kostka Citizen

Mohli ste si všimnúť neobvyklé riešenie hlavového zloženia. Ide o model a-head. Ostatné malé kolobežky zvyknú mať závitové hlavové zloženie. Tieto závity umožňujú zdvíhať alebo znižovať riadidlá. V prípade kolobežky Rebel to však nie je možné. Použitý a-head systém však umožňuje výber a aplikáciu viacerých typov predstavcov.

Neprehliadnite:
Iveta Putalová v africkom rytme
Konštrukcia tejto kolobežky sa na prvý pohľad odlišuje svojím hranatým designom a najmä krk kolobežky, ktorý je ostro zalomený a zvarený z dvoch častí. Dôvodom je pevnosť chrom-molybdénového materiálu, ktorý nie je možný bežne ohýbať ako v prípade konštrukcií iných kolobežiek.

2.Obutie
Kolobežka KOSTKA Rebel je zaujímavá svojím vzhľadom a taktiež aj veľkosťami kolies, 16“ predným kolesom a 12“ zadným kolesom. Obutie Schwalbe Big Apple netreba zvlášť predstavovať. Každý tieto kvalitné pneumatiky dobre pozná.  Červené náboje Remerx 65mm vytvárajú spolu s bielo čiernou kombináciou elegantný prostriedok pre každého.

Kostka Citizen

Bez pochýb, kolesá kolobežky KOSTKA Rebel sú skutočne krásne. Každé koleso má vo výplete 20 nerezových 2 mm silných drátov. Môže sa zdát, že jednoduchším komponentom sú bežné jednokomorové ráfiky Remerx, avšak aj tie sú zvolené výborne – stačí sa bližšie pozrieť na ich profil.

Pre túto kolobežku už výrobcovia pripravili otvor pre montáž blatníkov, ktorý je v prednej vidlici už navarený. Vymysleli to šikovne, chránia tým vidlicu pred poškodením v prípade vŕtania. Pozor! Na tejto kolobežke však nie je pripravené miesto pre držiak na fľašku.

Neprehliadnite:
Ako na češtinu v aplikácii TomTom Bandit
3.Rozmery
Ako už bolo spomenuté, tento šikovný elegán je extra ľahký, takže ju jednoducho vynesiete po schodoch alebo cez menšiu prekážku. Napriek svojej nízkej hmotnosti 5,6 kg je jej konštrukcia natoľko pevná, že bez problémov unesie človeka do hmotnosti 120 kg.

Rovnako ako aj pri ostatných kolobežkách sa výrobca postaral o spevnenie nášľapnej plochy zo spodnej strany, taktiež KOSTKA Rebel je po celej dĺžke vystužená a chránená proti nárazom a drhnutiu. Tento navarený pásik taktiež spevňuje aj spojenie nášľapu a krku.Nášľapná plocha má v najširšej zadnej časti 9,5 cm, vpredu pred zlomom necelých 7 cm.  Dĺžka po zlomovu časť je necelých 30 cm, ku krku je to však ďalších 10 cm.

Kostka Citizen

4.Riadidlá
Pochádzajú z vlastnej produkcie Kostky a sú 30 centimetrov vysoké a 55 cm široké. Sú vyrobené z chrom-molybdénovej zliatiny. Na tieto riadidlá je viac ako žiadané pripevniť čiernu brašnu, s ktorou sú riadidlá a aj celá kolobežka omnoho zaujímavejšia, elegantnejšia.

Brašna bez najmenších problémov ukryje dve náhradné duše, malú pumpičku, lankový zámok a ďalšie drobnosti. Zo strany jazdca je výborne osadené vrecko s transparentným vrchom na mobil prípadne navigáciu. Vojde sa sem aj menší tablet. Vpredu je ešte sieťovaná kapsa a dva popruhy, napr. pre pripevnenie vetrovky. Výrobca myslel aj na bezpečnosť. Nad vyšitým logom KOSTKA je reflexný prvok v podobe pásika. Táto brašna je štandardným vybavením kolobežky KOSTKA Rebel, takže s jej využitím môžete počítať od samého začiatku.

Neprehliadnite:
Miniatúrne bluetooth slúchadla JBL Reflect mini BT
Štýlové biele brzdové páčky sú od Promaxu. Brzdy sú príjemného tvaru, ľahko sa nimi brzdí a pracuje. Lanka od firmy BBB spoľahlivo brzdia, nie je čoho sa obávať aj napriek tomu, že to nie je Shimano.
Táto malá, rýchla a elegantná kolobežka Vám bez najmenších problémov pomôže rýchlo prefrčať rannou dopravnou zápchou. Je skvelým pomocníkom cestou na menší nákup. Práve tu oceníte možnosť upevnenia košíka nad predné koleso.
comments powered by Disqus