Porovnávame športové hodinky TomTom Runner 2 vs 3

Porovnávame športové hodinky TomTom Runner 2 vs 3

Konečne to tu je. Od septembra 2016 sa už predáva tretia generácia športových hodiniek a my sme sa kvôli vysokému dopytu neboli schopní dopracovať aspoň k jednej vzorke. No teraz sa to už mení, tovaru je dostatok a my vám môžeme konečne priniesť jednoduché a prehľadné porovnanie týchto modelov. Takto si môžete vybrať či pár euro ušetriť pri kúpe druhej generácie, alebo či radšej investujete do novej.
TomTom Runner 3

Na úvod iba zopakujem čo sme písali už niekoľko krát. Rozdiel medzi modelom Runner a Spark nie je vôbec žiaden. To nás ale teraz vôbec nezaujíma. Našťastie ostalo zachované aj značenie výbavy, kde v názve produktu Cardio znamená integrovaný snímač tepu, Music zas 3GB priestoru pre hudbu a prehrávanie cez Bluetooth, kombinácia oboch prívlastkov je zas, že obe funkcie máte k dispozícií a bez týchto prívlastkov je, že máte iba základ. Funkcionalita akéhokoľvek modelu tak ostáva identická čo sa týka nastavenia alebo ponuky športových aktivít. Vrhnime sa teda na novinky a porovnanie s predchádzajúcou generáciou.

TomTom Runner 3

Balenie
Už na prvý pohľad je jasné, že balenie Runner 3 prešlo zmenou a je dodávané len v papierovej krabičke. To chválime, aj tak časť umelej hmoty na v predchádzajúcej generácií nemalo veľký zmysel. Takto nové balenie je ekologickejšie. Už z balenia vidieť, ktorý model si kupujete a navyše na zadnej strane je vynikajúca pomôcka pre výber správnej veľkosti remienka. Stačí na balenie položiť ruku a hneď viete, či potrebujete model SMALL alebo LARGE. Niežeby boli hodinky nejako menšie. Vyberáte si iba, či chcete dlhší alebo kratší náramok.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Samotné balenie toho veľa neobsahuje. Hodinky s príslušnou veľkosťou nármaku a okrem toho už len USB dockovací kábel pre synchronizáciu a nabíjanie a povinný manuál. Nič viac vlastne ani netreba.

Neprehliadnite:
Rozdávame náhradné remienky TomTom s 50% zľavou
Rozdiely na prvý pohľad
Rozmerovo samotné telo sa vôbec nijako nelíši a máte problém rozpoznať ich navzájom medzi sebou. Ak ich aj otočíte z druhej strany nevidíte vôbec žiaden rozdiel. Na fotke je síce jeden drobný rozdiel, ale je to dané len kvôli tomu, že TomTom Runner 2 mám vo verzii Cardio + Music a Runner 3 len vo verzii Cardio (bez Music).

TomTom Runner 3

Remienok dodávaný v novšej generácii hodiniek bol viac prepracovaný. Zo spodu, v časti ktorá prichádza do kontaktu s telom je čiastočne perforovaný aby asi lepšie odvádzal pot. Na zapínaní pribudol kovový prvok. A nakoniec veľkosť L bola zmenená, že namiesto dvoch dierok vedľa seba pre zapínanie, už je len jedna ako pri veľkosti S.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Napriek týmto zmenám v náramku, ale žiadnej rozmerovej zmene sú náramky vzájomne kompatibilné s predchádzajúcou generáciou. To znamená, že náramok určený pre Runner 2 je kompatibilný s hodinkami Runner 3 a opačne.

TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Bližší pohľad na hodinky
Nabíjam oboje hodinky a pozerám nastavenia hodiniek. Hmmm.... vôbec žiaden rozdiel. OK, pozerám dostupnosť športových aktivít zas žiaden rozdiel. Sú úplne identické. No ale niekde ten rozdiel musí byť. Nakoniec rozdiel nachádzam až pri samotnej športovej aktivite. Je to tzv. "skúmanie trasy".

Neprehliadnite:
Pozývame vás na medzinárodný maratón mieru!
TomTom Runner 3

Nová funkcia
Výrobca túto aktivitu nazýva "Skúmanie trasy". Tak som sa pozrel na túto funkcionalitu bližšie. Cez webové rozhranie aplikácie TomTom MySports si môžete nahrať trasy pomocou GPX súborov priamo do hodiniek. Tie si môžete aj rôzne pomenovať. Následne pri zvolení parametrov pri danej športovej aktivite môžete bežať po tejto naplánovanej trase. Hodinky Vás ale nijako neupozorňujú kam máte zabočiť, iba jednoducho znázorňujú trasu a vašu polohu. Načo je to dobré?

TomTom Runner 3

Môžete si takto v pohodlí domova naplánovať nové trasy podľa mapy na miesta kam nechodievate. Prípadne vám môže niekto nazdieľať trasu na behanie. Je to len na vašej fantázií.

TomTom Runner 3

Ďalšou možnosťou a dobrou funkcionalitou je, keď beháte prvý krát v neznámom prostredí a nebodaj zablúdite. Na základe vykonanej športovej aktivity, viete nájsť bod, odkiaľ ste vyrazili. Prípadne ak sa Vám trasa zapáčila, môžete ju znova absolvovať. Hodinky totiž ukladajú vašu trasu neustále. To bolo aj v hodinkách Runner 2/Spark, ale nemohli ste tieto dáta využiť.

Vami vytvorené trasy či už pomocou máp alebo behaním, si môžete vyexportovať tiež ako GPX súbor a nazdieľať spolu športovcom.

Neprehliadnite:
TomTom inovoval svoju aplikáciu MySports Connect
TomTom Runner 3

Ak ste boli vlastníkom predchádzajúcej generácie hodiniek a prechádzate na najnovšiu, tak aj absolvované trasy v minulosti pomocou predchádzajúcej modelovej rady si viete vyexportovať do týchto trás.

TomTom Runner 3

Záver
Najnovšia generácia hodiniek TomTom Runner 3 a Spark 3 neprináša žiadne revolučné novinky. Rozdiely sú úplne minimálne. Jediným rozdielom je "skúmanie trasy". Ak vám stojí táto funkcionalita za to, išiel by som samozrejme už do najnovšieho modelu, ale ak nie, tak tento minimálny cenový rozdiel by som radšej investoval do kúpy náhradného remienku.

Na budúce sa pozrieme ešte na najvyšší model, ktorý výrobca predstavil: TomTom Adventurer, ktorý má mať toho v zásobe viac.
comments powered by Disqus