Pred prvým použitím športových hodiniek TomTom

Pred prvým použitím športových hodiniek TomTom

Nadväzujeme na predchádzajúci článok, kde sme si vyberali pre nás tie správne športové hodinky. Ak sme si už vybrali a máme ich doma, tak pred prvým použitím ich treba nastaviť a nie je to nič zložité!
Predovšetkým, aj keď hodinky podporujú spojenie a synchronizáciu s mobilným telefónom, odporúčam aspoň na prvé nakonfigurovanie použiť počítač či notebook. Totiž, nie úplne všetko ide nastaviť cez mobilnú aplikáciu.

Ako prvý krok, si treba stiahnúť zo stránok výrobcu aplikáciu pre synchronizáciu hodiniek TomTom MySports a následne si vybaliť z krabičky synchronizačný kábel a zapojiť ho do PC. Určite ste si už všimli, nie je v balení žiadna nabíjačka do elektrickej zásuvky. To ani nie je potrebné. Ak chcete vedieť prečo, stačí si prečítať nasledujúci článok.

TomTom MySports

Po krátkom nabití, sa hodinky zapnú a v počítači sa Vám spustí jednoducho prehľadný sprievodca v češtine. Tu si definujete názov hodiniek, pohlavie, výšku a hmotnosť. Samozrejme aj registráciu do platformy TomTom MySports. Donastaviť si to celé môžete už priamo na stránke https://mysports.tomtom.com pod svojim kontom, kde si definujete formát zobrazenia dátumu a času. Ďalej jednotky hmotnosti a vzdialenosti si môžete nechať zobrazovať v metrických alebo imperiálnych hodnotách. Celé riešenie MySports beží v cloude na internete, ale našťastie nemusíte sa spoliehať len na toto. V poslednej záložke si môžete nechať pri synchronizácii hodiniek s mobilným telefónom či počítačom nechať posielať dosiahnuté výsledky aj do ďalších športových aplikácii. A že je ich dosť. Toto si nenastavíte cez mobilnú aplikáciu!

Neprehliadnite:
Leto so športovými hodinkami TomTom
TomTom MySports Export

Ok, základ by sme mali a odo dnes, keď nechcete, nemusíte pre synchronizáciu hodiniek používať počítač. Jedine ak ste si zaobstarali verziu s hudbou. Ako dostať hudbu do hodiniek, tiež píšeme v jednom z našich článkov. Ale odporúčam aspoň raz za dva mesiace si pripojiť hodinky k počítaču. Prečo?, to sa dočítate ďalej.

Osobne používam najvyšší model športových hodiniek TomTom už používam skoro celý rok, a ze ten rok, výrobca vydal dosť opráv či nových funkcionalít prostredníctvom aktualizácii hodiniek či mobilnej aplikácie. Tieto aktualizácie posúvajú využitie hodiniek stále vyššie a vyššie bez akýchkoľvek investícii. Naposledy, čo užívatelia vyčítali výrobcovi na oficiálnom diskusnom fóre, je neschopnosť zdieľať dosiahnuté výsledky na sociálnych sieťach. A že výrobca si to vzal k srdcu a samotné zdieľanie posunul ešte ďalej. Opíšem Vám použitie s iPhone.

TomTom MySports iPhone

Ak máte v telefóne už nasynchronizované dosiahnuté výsledky, stačí prejsť do konkrétnej aktivity a vpravo hore vidíte ikonku zdieľania. Tá vas posunie na ďalší krok, kde si daný výsledok môžete prispôsobiť podľa vašich preferencií. Môžete zvoliť si vlastnú fotku, nejaký krátky komentár a navoliť či sa majú zobraziť aj dosiahnuté hodnoty s mapou alebo nie, aj keď samotný preklad je dosť nešťastný. Ak to máte už hotové, už iba ťuknete do tlačídla "Sdílet přes..." a ponúknu sa Vám rôzne služby. Tie služby už nazávisia od aplikácie výrobcu, ale od vašich nainštalovaných aplikácii v telefóne. Niečo podobné máte dostupné aj cez stránky https://mysports.tomtom.com.

comments powered by Disqus