Pripravené na záťaž

Pripravené na záťaž

Športové slúchadlá s reflexným pásikom bez spevnenej nosnej konštrukcie na krku som testoval do jarného vydania HIGH&Style. Keď som vytiahol z rovnakej krabičky takmer rovnaké slúchadlá, trochu som zneistel. Budem mať vlastne o čom písať? Nakoniec príbuznosť oboch modelov nie je vôbec náhodná. JBL Reflect mini BT sa stali za cenu necelých sto eur bestsellerom a „vylepšený“ model JBL Reflect Contour BT idú už takmer naisto presvedčiť doteraz nepresvedčených.
Kvality bluetooth technológie športových slúchadiel sú nespochybniteľné. Kto raz vyskúšal, určite mi dá za pravdu, že cvičenie vo fitku, behanie, bicyklovanie a vlastne akákoľvek športová aktivita s káblikom vedúcim do vrecka so smartfónom či malým iPodom je obmedzujúca. Počúvanie hudby cez BT počas športovania však radikálne spríjemňuje každú z vymenovaných nepríjemných aktivít. Pokiaľ je navyše prednes slúchadiel na slušnej úrovni, môže sa stať, že si nakoniec jednu z týchto aktivít obľúbite. Ja sa so športom snažím bojovať, ako sa len dá, a jedny bluetooth JBL už na tieto aktivity používam. Najnovší model Contour je však opäť o kúsok ďalej, a aj keď mi na začiatku technológia Dual Lock práve nevoňala, počas používania som si uvedomil, že sú aj športy, keď „obyčajné“ uchytenie v uchu pomocou gumeného nadstavca nemusí byť postačujúce. Háčik na ucho však rieši problém, aj keby som sa rozhodol pustiť si Bohemian Rhapsody pri basegamperskom skoku priamo zo stratosféry. Netvrdím, že by som si pri tom skoku nezašpinil kombinézu, ale dovolím si tvrdiť, že na zem by som dopadol so slúchadlami na svojom mieste, čiže na ušiach.

JBL Contour

Ak som sa trocha rozrozprával, tak len preto, aby som sa pokúsil opísať, ako dobre tieto slúchadlá držia na svojom mieste. Pribalené sú tri veľkosti nadstavcov S, M a L na športovanie a rovnaký počet na štandardné každodenné nosenie. Reflexné prvky z odolného káblika zasahujú aj na gumené háčiky na ucho. Na kábliku vedúcom k slúchadlu je umiestnený trojtlačidlový ovládač s mikrofónom na jednoduché telefonovanie a jeho súčasťou je aj zabudovaná batéria s výdržou 8 hodín. Jej plné nabitie odhadujem na 30 – 40 minút, takže ich viete využívať takmer nepretržite.

Zvukovo sú absolútne totožné s modelom Reflect mini BT, ktorý tak dôverne poznám. Pekný plný bas, dostatok detailov, dobrá kontrola, skrátka opäť jedny príjemné a vyvážené JBL slúchadlá za rozumnú cenu. Odolnosť proti potu a dažďu zabezpečujú pogumované časti so záslepkou pre microUSB nabíjací port na bočnej časti spomínaného ovládača. Garanciu odolnosti vyjadruje navyše stupeň ochrany IPX-5. Dostupné v čiernom, červenom, modrom a modrozelenom vyhotovení.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Reflect Contour: Bluetooth sluchátka, která vám nevypadnou, ať se děje cokoli!
+ konštrukcia
+ zvuk
– nemôžem mať všetko
comments powered by Disqus