Reálne skúsenosti s TomTom Runner 2

Reálne skúsenosti s TomTom Runner 2

Len minulý týždeň v piatok nám dorazili na sklad nové GPS hodinky TomTom Runner 2 a už v sobotu sme ich predávali na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Mali sme teda priležitosť získať prvé osobné postrehy a vieme vám teda priniesť ďalšie informácie.
Novinka s množstvom vylepšení
     GPS hodinky TomTom Runner 2 spájajú v sebe viac zariadení pre bežca či aktívneho človeka a má všetko čo môžete potrebovať a veľa vecí môžete doma. TomTom prestáva rozlišovať modely Runner a MultiSport. Prestáva používať označenie MultiSport, pretože už všetky TomTom Runner 2 sú viacšportové. Čiže už nie sú len určené na beh, ale máte tam aj bicykel, plávanie, bežecký pás, spinning, posilovňu, voľný štýl a stopky.

     Výrobca integroval do hodiniek aj gyroskop a vďaka tomuto senzoru Vám budú hodinky slúžiť aj ako fitness náramok. V tomto režime (neaktivovaná žiadna aktivita) Vás stále monitorujú. Koľko krokov urobite za deň, akú vzdialenosť prejdete alebo vám zmerajú dĺžku spánku. Ako fitness náramok Vám bez nabíjania budú slúžiť približne 2 týždne.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

     TomTom navyše pridal 4GB priestoru do hodiniek vo verzii "MUSIC", kde si 1GB vyhradil na software a ukladanie vašich aktivít a 3GB prenechal užívateľovi. Tento priestor Vám slúži na uloženie hudby počas Vašej športovej aktivity. Takto už môžete doma nechať mp3 prehrávač či mobilný telefón. Keďže hodinky nedisponujú žiadnym konektorom iba 4 malými plôškami pre nabíjanie či synchronizáciu, hudba sa do vašich slúchadiel dostane pomocou rozhrania Bluetooth. Bluetooth je naozaj univerzálny. Otestovali sme si spárovanie s bezdrôtovými slúchadlami značiek Yurbuds a JBL ktoré prebehlo úplne bezproblémovo a na prvý krát. Navyše spárovať to môžete aj s bluetooth reproduktormi JBL, ktoré sme si otestovali a párovanie prebieha úplne identicky ako v prípade slúchadiel.

Neprehliadnite:
Tipy a triky: pomáhame so zvládanim TomTom Runner 2 / Spark
     Čo nás veľmi príjemne prekvapilo, už pri rozbalení sme si mohli navoliť české prostredie a nebolo treba vykonať žiadnu aktulizáciu. Okrajovo sme započuli že v slúchadlach by mal byť aj audio tréner a tak sme s očakávaním spúšťali v bežeckom móde tréning a čakali či povely na nás prídu v anglickom jazyku ako to väčšinou býva pri výrobkoch ktoré sa predávajú celosvetovo alebo si dal výrobca záležať a či tieto príkazy nadaboval. ÁNO, nadaboval ich. Príjemny ženský hlas, preruší nachvíľu hudbu a dá Vám pokyn če hodinky sú pripravené či máte spomaliť alebo zrýchliť a ďalšie príkazy. Veľké plus pre takúto maličkosť a hlavne ak trénujete v chladnejšom počasí a hodinky máte schované pod oblečením.

Vylepšený Cardio senzor
     Pri modeloch TomTom Runner 2 Cardio a TomTom Runner 2 Cardio Music už nebol použitý senzor od MIO, ale úplne nový. Tento senzor je opodstatne menší a šetrnejší k batérii oproti predchádzajúcej verzii a neruší tak veľmi dizajn. Podľa našich subjektívnych pozorovaní je senzor podstatne rýchlejší a citlivejší. Dokonca na základe ešte neoverených informácii výrobca pracuje už na novej verzii firmware, aby bolo možné merať frekvenciu srdca aj vo vode. Nový senzor by to mal zvládať. Či sú informácie naozaj pravdivé Vás budeme informovať, len čo to budeme mať potvrdené.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

TomTom Runner 2 - tri nástroje v jednom
     Keď už si vyrazíte s novými hodinkami zašportovať naozaj si už nič navyše nemusíte brať. Hodinky v sebe spájajú navyše ešte fitness náramok a osobný audio prehrávač. Dokonca môžete zahodiť zavadzajúce káblové slúchadla a vymeniť ich za bezkáblové. Nie je to nádherne?

Hrubé či úzke zápästie
     Teraz už nebudete mať problém vybrať si vhodný model. Každý model hodiniek je poskytovaný vo verzii S či L. Nie že by bola veľkosť hodiniek v rôznych rozmeroch, ale dĺžka remienka. Takto hlavne dámy nebudú mať problém s dlhými remienkami a vyberú si ten správny. Aj keď výrobca neposkytuje údaj, ako je remienok dlhý, tak ak máte obvod zápästia meraný za výstupkom kosti do 19cm tak je vhodný pre Vás remienok veľkosti S. Ak je to na hrane, že máte 19cm a viac tak voľte veľkosť L.

Neprehliadnite:
Rozdiely medzi TomTom Runner 2 a TomTom Spark
TomTom Spark alebo Runner 2?
     Máte to úplne jedno. Funkciami sa tieto modely vôbec nelíšia. Oba modely existujú vo verzii Cardio, Music či Cardio + Music. Aký je teda rozdiel? Iba v samotnom remienku. V Spark verzii je konzervatívnejší náramok, aby nebolo vidieť, že sú to evidentne športové hodinky a aby ich mohli ľudia napr. na pozícii managera nosiť celý deň. Iný rozdiel tam naozaj nie je.

Ceny
     Tie sú veľmi prijateľné a závisia od výbavy, ktorú si zvolíte. Cena štartuje na úrovni 159 euro za základný model (bez Cardio a Music), ktorý už má viac režimov pre šport, a končí na úrovni 259 pre TOP model TomTom Runner 2 Cardio Music so zaintegrovaným cardio senzorom a s 3GB priestoru na hudbu. Cenovo pod tým je už len kombinácia TomTom Runner 2 Cardio a TomTom Runner 2 Music. Každý si vyberie to svoje.

TomTom Medzinárodný maratón mieru

Ceny sú ešte nižšie
     Stavajúcu modelovú líniu výrobca zatiaľ ponecháva, ale ponížil tam podstatne ceny, ako ste si už mohli prečítať v našom predchádzajúcom článku. Ak len beháte a radi by ste si monitorovali Váš beh, tak máme pre Vás hodinky len za 109 euro!
comments powered by Disqus