Remienky pre GPS hodinky TomTom Runner 2 a Spark

Remienky pre GPS hodinky TomTom Runner 2 a Spark

Výrobca konečne pochopil, že s jednou dĺžkou remienkov nepochodí, aj keď je to takmer jediný výrobca na trhu, ktorý ma v segmente športových hodiniek jednoducho vymeniteľné náramky a rôzne farebné kombinácie. Preto v tejto generácii zaviedol dve rôzne veľkosti s jednoduchým označením veľkosti písmenami S a L. Toto označenie je trochu zavádzajúce, keď nik nevie rozmer. Po dlhom naliehaní, nám výrobca prezradil síce tieto rozmery, ale vôbec nevieme ako tieto čísla vygeneroval. Poďme sa teda na to pozrieť.
TomTom odporúča použiť krajčírsky meter na zmeranie zápästia a tak aby to nebolo príliš tesne ani príliš voľné. Príp. použite motúz a ten si potom odmerajte pomocou pravítka.

TomTom Remienok (Straps)

Veľkosť S
     Výrobca pre tento rozmer uvádza 121 - 175mm, ale reálne skúsenosti nám vravia niečo iné. Sami vieme, že hlavne model Cardio, je potrebné pre správne meranie mať o niečo tesnejšie okolo ruky. Takže, meriam ruku a dochádzam k obvodu 190mm. Hodinky síce nasadím, ale je to na posledné možné zapínanie a trošku sú natesno, ale nie zas nijak nepríjemne. Mal som ich na ruke celých 24 hodín. Zmerali sme teda celý remienok. Ten v rozopnutom stave mal až 240mm.

TomTom Remienok (Straps)

     Zapli sme hodinky na poslednú možnú kombináciu a vonkajší obvod robil 215mm. Pre meranie vnútorného rozmeru sme remienok osadili aj hodinkami a namerali sme 195mm. No s ich rozmermi nám to nijak nesedí. No, ale ak máte obovod rúky okolo 190mm +/- 10mm odporúčame ísť už radšej do náramku veľkosti L a veľkosť S prenechať útlejším rúčkam.

Neprehliadnite:
Tipy a triky: pomáhame so zvládanim TomTom Runner 2 / Spark
TomTom Remienok (Straps)Celková dĺžka remienku veľkosti S
TomTom Remienok (Straps)Vonkajší obvod remienku veľkosti S v maximálnom možnom bode zapnutia

Veľkosť L
     Výrobca o tomto rozmere vraví ako o 143 - 206mm. Tak sa poďme pozrieť na naše merania. Celková dĺžka remienka je 275mm, vonkajší obvod v zapnutom stave na poslednú kombináciu je 240mm a vnútorný rozmer s osadenými hodinkami je 235mm. Takže pri výbere správneho remienka sa môžete orientovať buď rozmermi od výrobcu alebo našimi zmeranými.

TomTom Remienok (Straps)Celková dĺžka remienku veľkosti L
TomTom Remienok (Straps)Vonkajší obvod remienku veľkosti L v maximálnom možnom bode zapnutia

Riadime sa podľa výrobcu
Ako ste si všimli, keď som si omeral obvod zápästia (obrázok 1), tak veľkosť S by som nemal byť schopný si ani zapnúť (obrázok 2) a pri veľkosti L by to bolo len tak tak, keďže výrobca uvádza maximum 206mm, takže mám to s rezervou 16mm. Po nasadení hodiniek veľkosti L pri pohodlnom zapnutí aby mi to meralo pulz cez Cardio senzor mi ostávajú ešte dobré 3cm!

Remienky pre TomTom Runner 2 a Spark
Kombinácie remienkov
     Tak ako pri stávajúcej sérii aj pri novej sérii TomTom prinesie voliteľné dokúpiteľné náramky ktoré budú kombatiblné len s modelmi TomTom Runner 2 a TomTom Spark a to tiež v dvoch rozmeroch, v ktorých budú rôzne farebné kombínácie. Veľkosť S, je aj o niečo tenšia a má po dĺžke jednu dierku na fixáciu, pričom veľkosť L je o niečo mohutnejšia a má vedľa seba dve dierky na fixáciu hodiniek.

Remienky pre TomTom Runner 2 a Spark
comments powered by Disqus