Rozbaľovanie športových GPS hodiniek TomTom Runner 2 a Spark

Rozbaľovanie športových GPS hodiniek TomTom Runner 2 a Spark

Vzali sme si zo skladu dva modely nových hodiniek TomTom, tak aby sme pokryli rôzne konfigurácie a mali všetky rozdiely k dispozícii. Konkrétne je to najvyšší model TomTom Runner 2 Cardio+Music (L) a TomTom Spark (S). K tomu máme ešte na porovnanie stále aktuálny model TomTom Multi-Sport Cardio pre porovnanie. Priebežne budeme dopĺňať informácie o týchto hodinkách tak ako ich testujeme, preto dnes Vám prinášame komentované fotky z rozbaľovania.
Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Podľa obrázkov už viete presne identifikovať o ktorý model sa presne jedná a v takomto rozložení budú hodinky usporiadavané na ďalších fotkách. Rozdiel v balení je len pri nových TomTom Runner 2 a TomTom Spark, kde Sparky sú dodávané v papierovej krabičke, ktorá ma tiež niečo do seba.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Obsah samotného balenia sa pri najnovšej generácií trochu líči. Zatiaľ čo v predchádzajúcih modeloch bol dodávaný aspoň úchyt na riadidlá, v najnovšej generácii máte iba najnevyhnutnejšie. A to samotnú synchronizačnú kolísku na nabíjanie a manuál.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Zmenil sa aj dizajn samotnej synchronizačnej kolísky, ktoré nie sú vzájomne kompatibilné. A každá kolíska ma niečo do seba. Do pôvodnej kolísky stačilo zasunúť hodinky, ale ak ste ich chceli nabiť v teréne Vám vypadávali. V novej kolíske treba vyvinúť silu a doslova do kolísky zacvaknúť hodinky, ale zas z kolísky nevypadnú.

Neprehliadnite:
Ako som testoval nepretržite 2 mesiace hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Priame porovnanie hodiniek. Je hneď na prvý pohľad vidieť, že nové Runner 2 či Spark sú úplne identické ale oproti Multi-Sport sú o niečo užšie a dlhšie. A aj samotný displej je o niečo menší. Ale to neprekáža, všetko sa naďalej zobrazuje v dostatočnej veľkosti a naďalej sú prehľadné.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Toto je tá zaujímavejšia časť. Pôvodný Cardio senzor od firmy MIO bol nahradený úplne novým senzorom, ktorý nevyžaduje takú veľkú plochu a krajšie tak pôsobí. Vidieť že aj konektory sa podstatne zmenšili a celkovo sú hodinky o niečo menšie a potom nebudú tak robustne pôsobiť na ruke. Všimnite si detaily aj na vrchu hodiniek. Vyčnievajúce dve časti slúžia na osadenie remienka a preto ani pôvodné remienky nie sú vzájomne kompatibilné.

Unboxing TomTom Runner 2 and Spark
Celkový pohľad zvrchu na samostatné remienky hodiniek. Vyzerá to ako na tri rôzne veľkosti. Ale prvé dva remienky zľava sú identickej dĺžky. Nový Cardio senzor môže aj za to, že hodinky nemusia byť už kryté z boku a preto je menej robustný a hodinky tak pôsobia elegantnejším dojmom (viď druhý obrázok)

Unboxing TomTom Runner 2 and SparkV TomTom zmenili aj systém zapínania hodiniek. Kde pri pôvodných bolo ešte klasické zapínanie ako poznáme z väčšiny akýchkoľvek hodiniek, tak v nových modeloch zvolili výstupky ktoré presne zapadávajú na svoje miesto. Remienkom a funkcionalite sa budeme venovať v nasledujúcich článkoch. Teraz dávame hodinky nabíjať.
comments powered by Disqus