Rozdiely medzi TomTom Runner 2 a TomTom Spark

Rozdiely medzi TomTom Runner 2 a TomTom Spark

Stále nám chodia otázky aké sú v skutočnosti rozdiely medzi týmito hodinkami, aj keď samotný výrobca prezentuje iba TomTom Spark a o TomTom Runner 2 mlčí. Slovo spark totiž v anglicky hovoriacich krajinách je hlavne spojovaný s fitness. Takže je to hlavne pomenovanie marketingové. Podľa vysvetlenia výrobcu, v Európe zaznamenal TomTom s hodinkami veľký úspech práve vo fitness komunite a aby zákazníkov nemýlil názov Runner, zvolili menej špecifický názov SPARK pre obchodné balenie. Navyše označenie Runner 2 zvolili dosť nevhodne. Prečo? To sa dočítate nižšie v článku.
Totiž v predchádzajúcej generácii hodiniek označenie Runner označovalo hodinky ktoré boli určené len na beh a MultiSport hodinky zas na viacero športových aktivít. To už skončilo. Runner 2 je vlastne to isté čo MultiSport, takže majú viacero športových režimov. A to konkrétne: Beh, Bicykel, Plávanie, Bežecký pás, Posilovňa, Spinning, Voľný štýl a stopky. V najnovšej genrácii teda končí označovanie MultiSport.

TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark
Na prvý pohľad sa vonkajšie balenie odlišuje. Zatiaľ čo TomTom Spark sú balené v tvrdej papierovej krabičke tak TomTom Runner 2 sú dodávané v papierovo umelohmotnom balení veľmi podobnom baleniu TomTom Bandit.. Obsah balenia sa vôbec nelíši. Dostanete samotné hodinky, synchronizačnú kolísku a skrátený manuál.

Rozdiel TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark

Samotné hodinky čo sa týka samotného prevedenia alebo funkcií vôbec nelíšia. Obe sú úplne identické! Je jedno či si zvolíte TomTom Runner 2 alebo Spark. Aj samotná synchronizačná kolíska je identická a voliteľné náramky takisto. Ešte je rozdiel v samotných dodávaných náramkoch. TomTom Spark model je dodávaný iba s čiernym náramkom vo veľkosti L a S, pričom model TomTom Runner 2 je dodávaný vo viac farebných kombináciach vrátane čiernej a takisto vo veľkosti L a S. Ešte je rozdiel v samotnom prevedení náramku pri modeli Spark. Tento náramok je viac konzervatívny a preto môžete tieto hodinky nosiť celodenne pri akýchkoľvek príležitostiach. Tieto hodinky nebudú "kričať", že sú to športové hodinky. Ale od toho sú voliteľne dokúpiteľné náramky.

Neprehliadnite:
Ako som testoval nepretržite 2 mesiace hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Rozdiel TomTom Runner 2 vs. TomTom Spark

Je teda rozdiel medzi TomTom Runner 2 a Spark?
Čo sa týka funkcionality alebo samotného prevedenia tak vôbec NIE. Máte rozdiel iba v krabičke v ktorom sú dodávané a v remienku. Naozaj to je všetko.
comments powered by Disqus