S TomTom od Tatier k Dunaju

S TomTom od Tatier k Dunaju

Už dlhšie podporujeme športovcov v ich aktivitách a dosiahnutím lepších výkonov. Nerobíme to nijako finančne, ale ak môžme, podporujeme ich materiálne zapožičaním športových hodiniek TomTom. Ešte veľa ľudí nemalo možnosť ich osobne vyskúšať, tak sa im to snažíme umožniť. Teraz si môžete prečítať ako Mirka dokázala absolvovať beh od Tatier k Dunaju.
Čo je to ten za beh OD TATIER K DUNAJU?
Ide o 345 km dlhý štafetový beh družstiev. 6 alebo 9 až 12-členné tímy štartujú z Jasnej v Nízkych Tatrách v sobotu dopoludnia, bežia non-stop dňom aj nocou a v nedeľu poobede dobehnú do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave. Trať tvorí celkovo 36 úsekov. Úseky sú rôznej dĺžky a obťažnosti. Všetky úseky sú v dĺžke 7 až 12 km. Každý tím štartuje v inom čase, aby dobiehali približne v rovnakom čase. Čas kedy má tím vyštartovať bol vypočítaný organizátorom podľa nahlásených časov jednotlivých bežcov na 10 km.

TomTom Od Tatier k Dunaju

 A ako som sa tam ocitla ja?

V januári má doma moja drahá polovička čakala s oznamom: hľadajú bežca do tímu na štafetu Od Tatier k Dunaju. Bez váhania som súhlasila. Zrodil sa 12 členný tím Geoawards 2016 tím (2 ženy a 10 mužov + 2 šoféri + 3 autá). Čas bežal, všetci sme poctivo trénovali, až nastal deň D.

TomTom Od Tatier k Dunaju

Náš tím bol tvorení ľuďmi zo všetkých kútov nášho Slovenska, z Bratislavského, Žilinského, Košického a Prešovského kraja. Niektorí sme sa na štarte videli prvý krát, no nič nebránilo tomu, aby sme boli skvelí tím.
Boli sme rozdelení podľa úsekov do 3 skupín, každá skupina mala svoje auto a presný itinerár, kedy a kde prebiehajú odovzdávky, ako sa na ne dostaneme a pod. Každý bežec dostal popis svojich tratí.

TomTom Od Tatier k Dunaju

Ja som bola bežec č. 10, pripadli mi úseky 10, 22 a 24. Úsek 10 – orientačne náročný. Prvé čo ma napadlo, no super, ja sa stratím. Ďalšie dva boli v pohode, náročnosť ľahká, prevýšenie minimálne. Dĺžka úsekov 9,7 km (Selce – B. Bystrica), 8,7 km (Nevidzany – Vráble) a posledný 8,4 km Šamorín – Hamuliakovo (tento mi tesne pred štartom skrátili o 1 celý kilometer na 7,4 km).

TomTom Od Tatier k Dunaju

Náš tím štartoval o 10:50 a prvý bežec v našom aute mal naplánovanú odovzdávku až na 17:50 a teda sme mali ozaj veľa času, kým sa pobežíme my. Presunuli sme sa do obce Baláže, zaparkovali pri ihrisku, vytiahli karimatky a rozložili sme sa.

TomTom Od Tatier k Dunaju

Blížiacim sa časom nášho štartu, sme sa presunuli na miesto odovzdávky a netrpezlivo očakávali, kedy sa to už pre nás naozaj začne. Na mieste bolo rušno, hudba z reproduktora prehlušila naše slová, tímy vyčkávali svojich bežcov.... a je to tu, 18:36, a ja začínam svoj prvý úsek, hneď kopčekom, ale to ma neodrádza a bežím čo to dá. Sledujem značenie a už viem, že nezablúdim :)

TomTom Od Tatier k Dunaju

Po dobehnutí posledného bežca nášho auta, sme sa presunuli do obce Lovča na zaslúžený odpočinok, a hoci trval len 3 hodiny, pomohlo to a by sme sa tešili na naše nočné úseky. Vysvietení ako vianočné stromčeky sme si bežali nocou (o 4 ráno), užívali sme si prázdne cesty, kikiríkajúcich kohútov, stretli sme ľudí vracajúcich sa domov zo žúrky, nechápavo krútiacich hlavou, s nevyslovenými otázkami: Prečo? Ako dlho ešte? Kam až?

TomTom Od Tatier k Dunaju

Po týchto úsekoch sme v Komjaticiach, sme si dali vytúženú sprchu, a zložili hlavu na futbalovom ihrisku pri miestnej Základnej škole. Po polhodine spánku a ďalšej polhodine oddychu vo vodorovnej polohe sme sa pobrali na posledné úseky. Počasie sa mierne pokazilo,  obloha sa zatiahla, a začalo poprchávať. Našťastie to netrvalo dlho a pri miernom vetre bez páliaceho slnka sme si vychutnali aj tieto posledné úseky. Na posledných 50 m sa celý tím pripojil k nášmu poslednému bežcovi a spolu sme dobehli do cieľa s výsledným časom 30:31:53 a tešili sa s neuveriteľného pocitu, že sme to zvládli.

TomTom Od Tatier k Dunaju

Celý tento beh bol úžasný zážitok, bežať dňom i nocou, na úkor spánku oddychu a pohodlia. A keď sa bude dať, určite si chcem túto štafetu zopakovať.

1. úsek

2. úsek

3. úsek

Neprehliadnite:
Leto so športovými hodinkami TomTom

Celkovo

Celkový počet zabehnutých km

9,78

8,68

Neprehliadnite:
Iveta Putalová: Športové hodinky mi uľahčujú tréning

6,94

25,4

Celkový čas behu

0:53:53

Neprehliadnite:
Svetový pohár Towerrunning: Viedeň-Brno-Bratislava

0:46:16

0:37:43

2:17:52

Celkový počet spálených kalórií

681

524

406

1 611

Priemerné tempo

5:30

5:20

5:26

5:25

Počet hodín spánku

3,5

* kliknutím na úsek, sa dostanete k podrobným štatistikám

TomTom Od Tatier k Dunaju
comments powered by Disqus