Skryté tipy a triky k TomTom športovým hodinkám

Skryté tipy a triky k TomTom športovým hodinkám

Nami predávane hodinky už ponúkame nejaký rok a aktívne ich používame, ale častým používaním sa občas vyskytnú funkcie ktoré buď nie sú vôbec popísané v manuáli, alebo aktualizáciami pribudli. Aplikáciu pre PC a MAC vylepšujú približne každé dva týždne a firmware do hodiniek približne každé dva mesiace. Jedna z dôležitých aktualizácii bolo pridanie podpory českého jazyka ako do aplikácie tak aj do hodiniek! Poďme teraz na naše tipy.
Počítač nutne nepotrebujete
     Radi využívate na analýzu aplikácie tretích strán? Tí, čo už majú hodinky, si určite všimli, že TomTom vás neobmedzuje na používanie jednej a ich aplikácie, ale umožňuje export do aplikácii ako MapMyFitness, RunKeeper, Strava, Endomondo, Taiwan MySports, Nike+, Jawbone Up, Training Peaks alebo priamy export do súborov KML (pre Google Earth), CSV, GPX, FIT a TCX. Tento zoznam výrobca rozširuje neustále na základe požiadavok užívateľov z diskusného fóra. Čo je ale vynikajúce, pri prvom nastavovaní hodiniek na PC, si určíte do akých aplikácii sa Vaše dáta z hodiniek majú exportovať. Následne stačí hodinky synchronizovať cez mobilnú aplikáciu (iOS a Android) a exporty prebehnú automaticky na služby, ktoré ste si zadefinovali na počítači. Totiž, v mobilnej aplikácii sa toto nedá nastaviť. Lenže, keď ste si to zadefinovali na počítači, to stačí, všetko sa totiž deje na strane servra TomTom. Takto, ihneď po synchronizácii hodiniek s telefónom si môžete napr. otvoriť aplikáciu Endomondo a vidíte ihneď svoje aktivity z hodiniek.

TomTom MultiSport tipy a triky

Česká mutácia stránok TomTom MySports
     Svoje dáta si môžete analyzovať aj priamo v službe TomTomu, ale z podporovaných jazykov v menu chýba čeština. Nevieme síce z akého dôvodu, keď sa dá k nej dopracovať. Stačí, že v PC/MAC aplikácii TomTom MySports Connect (ktorú musíte mať nastavenú v češtine), kliknete na ikonku grafu a automaticky sa Vám otvoria stránky už v češtine. Predpokladáme, že výrobca, čoskoro aj do menu na stránkach tento jazyk pridá. Prípadne si uložte do obľúbených položiek adresu: http://mysports.tomtom.com/cs_cz/activity/index

TomTom MultiSport tipy a triky

TomTom MultiSport tipy a triky

GPS signál za pár sekúnd
     TomTom hodinky sa vyznačujú extra rýchlym zistením vašej polohy. Toto zabezpečuje patentovaná technológia QuickGPSFix. Čo je vynikajúce na tejto technológii, je že vaše hodinky majú informácie o pohybe satelitov na 7 dní dopredu. Potom môžu hodinky rýchlejšie vypočítať vašu polohu i s veľmi slabým signálom GPS. Aby toto fungovalo dobre, je potrebné aspoň raz za 7 dní synchronizovať hodinky s mobilným zariadením alebo počítačom. Keď to neurobíte, nie že by ste nechytali GPS signál, len to bude trvať dlhšie.

Neprehliadnite:
Pravidelné fitness alebo 13 tipov ako neskončiť po týždni s posilňovňou
     Veríme, že tieto vychytávky robia zo športových hodiniek TomTom, to najlepšie a bezkonkurenčné v tomto segmente a navyše za prijateľnú cenu.
comments powered by Disqus