Športová elegancia

Športová elegancia

Ponuka spolupráce Under Armoru a JBL sa rozširuje inteligentným, zmysluplným a istým krokom. Najnovší prírastok Under Armour True Wireless Flash by JBL to len potvrdzuje. Spoločnosti reagujú na trend absolútne bezdrôtových slúchadiel, prirodzene, neopúšťajú športový motivačný zvuk a ponúkajú niečo, čo by sa dalo nazvať športovým luxusom.
Pri pohľade na hliníkové puzdro šedej farby asi len málokomu napadne, že ide o športový doplnok. Pri všetkých tých krikľavých sýtych farbách, ktoré sú športovcom vlastné, je to naozaj nezvyčajný kúsok. Ale funguje dobre. Veď pozrime sa na to takto. Prečo by sa v športe nemohli objavovať prívlastky luxusný alebo elegantný? Také puzdro modelu Flash rozhodne je. Tiež je prekvapivo ľahké, má praktickú šnúrku, štyri indikátory stavu batérie a je odolné voči pofŕkaniu vodou. Rozhodne poteší, že samostatné štuple drží v puzdre aj magnet, vďaka ktorému nevypadnú. Výdrž slúchadiel predĺžili na 25 hodín, čo rozhodne poteší. Posuvná kolíska slúchadiel je v puzdre dostatočne istená, vlastne musí byť, aby sa dodržala jej vodoodolnosť.

Mohlo byť USB-C
Jediné, čo na puzdre zamrzí, je mikro USB konektor. Po prvých dojmoch, použitých materiáloch a prémiovom pôsobení by ste sa isto aj stavili, že JBL konečne pracuje s USB-C. Bohužiaľ, verme že mikro USB má hlbší zmysel, než len tlačiť cenu slúchadiel nadol.

Príjemné do ucha
Samotné štuple sú celočierne s jemným červeným dizajnovým pásikom a certifikáciou vodoodolnosti IPX 7. Zaujme nadstavec do ucha Sport Flex Fit. Nasadzuje sa tradičným naskrutkovaním. Priznám sa, že toto riešenie ma doteraz obchádzalo. A nechýbalo mi, pretože JBL má na športových slúchadlách naozaj dobre vyriešené držanie štupľov. Kúzlo Flex Fit je v tom, že po nasadení slúchadiel máte v uchu viac voľnosti. Usadenie je menej invazívne než napríklad pri JBL Endrunce Peak, ktoré držia perfektne, no máte pocit, že vyplnili ucho do posledného mikrometra.

Neprehliadnite:
Recenzia JBL Under Armour True Wireless Flash
JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Trochu iné ovládanie

Na chrbte štupľov sú nenápadné LED kontrolky, ktoré informujú o párovaní cez Bluetooth alebo o stave batérie. Rovnako tu je ovládanie. Tentoraz je mechanické, teda sa tlačidlá musia stláčať. Prvým štupľom ovládate prehrávanie hudby, ako aj telefonické hovory. Ľavým štupľom zasa ovládate Bionic Hearing, dlhším podržaním spustíte hlasového asistenta.

Starajú sa o bezpečnosť
Bionic Hearing sa stará o vašu bezpečnosť. Kombinuje Talk Thru, ktorá stíši hudbu, keď sa potrebujete rozprávať, a Ambient Aware, ktorá zasa zosilňuje okolité ruchy, aby ste mohli bezpečne behať v meste. Technológia funguje dobre. Hlas vášho trénera bude síce plechový a slúchadlá akosi viac chytajú výrazné ruchy, napríklad detský plač, no účel technológia plní dobre, takže niet čo vyčítať.

Majú výdrž
Samotné štuple na jedno nabitie vydržia hrať približne päť hodín, čo udáva aj výrobca. Od úplného vybitia po plnú batériu – slúchadiel aj puzdra – budete potrebovať dve hodiny nabíjania. To je príjemné.

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash

Basy mierne napred
Model Flash vám ponúkne svoje hudobné služby v plnej miere po tom, čo si vyberiete správny nadstavec do ucha. Dajte si záležať, venujte skúšaniu čas a nerobte kompromisy. Flash vám jednoducho musia presne sedieť v uchu, aby dobre hrali. Ako inak – JBL tu použilo svoj charakteristický zvuk, ktorý má silnejšie basy a celkovo je zvuk výrazný, aby vás „vyhecoval“ k lepšiemu výkonu. Zvuku nie je čo vyčítať, je to príjemné obohatenie vášho tréningu.

Neprehliadnite:
Recenze JBL/Under Armour Flash – True Wireless sluchátka pro sportovce?
Zhrňme si to
Under Armour True Wireless Flash by JBL sú veľmi zaujímavý kúsok, ktorý pôsobí nanajvýš prémiovo a nadmieru dobre hrá vo svojej kategórii športových slúchadiel. Nájsť nedokonalosti je pomerne ťažké. Slúchadlá sú príjemne vyvážený model zo všetkých stránok a nezamrzí ani cena, ktorá je na slovenskej stránke JBL stanovená na 179 €.

HODNOTENIE
+ zvuk, dizajn, výdrž batérie
- absencia USB C

JBL Under Armour® Sport True Wireless Flash
comments powered by Disqus