Športové slúchadlá pre „apple“

Športové slúchadlá pre „apple“

Slúchadlá konkurenčnej značky s lightning konektorom sme testovali pred viacej ako rokom. Išlo o vôbec prvé slúchadlá určené výlučne pre zariadenia pracujúce v apple rozhraní. Dnes iba pár mesiacov pred predstavením nového iPhonu siedmej generácie prichádzajú s lightning konektorom viaceré značky, a keďže sa predpokladá, že z hľadiska úspory priestoru úplne vypadne 3,5 mm audiovýstup, bude pravdepodobne apple baliť do svojho gadgetu k novým telefónom práve slúchadlá s týmto novým konektorom. A možno tam slúchadlá vôbec nebudú. A práve tu by sa významne otvoril priestor pre externých hráčov, ktorí budú pripravení uspokojiť jabĺčkových zákazníkov bažiacich po kvalitnom zvuku a pekných dizajnových modeloch.
Poctivá konštrukcia
JBL ako jeden z lídrov rozhodne nechce zaspať a pripraviť sa o možnosť odkrojiť si kúsok z tohto fajnového koláča. Slúchadlá Reflect Aware sú in-ear uzavretý model a už pri prvom kontakte vidieť, že ide o poctivo spracovaný kúsok s poriadne dlhou životnosťou. Ich masívnejší vzhľad ich však predurčuje viac pre pánskych poslucháčov. Základný kábel vedúci od lightning konektora má reflexnú úpravu a po ovládač meria 90 cm, pričom jeho 2 mm priemer pôsobí hodnotne. Aj dvojica káblikov vedúcich k slúchadlám s dĺžkou po 30 cm je vybavená reflexnými prvkami. Premostenie medzi káblikmi tvorí ovládač s funkciou vstavaného mikrofónu na jednej strane a ovládaním hlasitosti, posúvaním skladieb, zastavením skladieb a vypnutia či zapnutia potláčania okolitého hluku na druhej strane. A práve funkcia Noise Cancellation and Adaptive Noise Control (potláčanie šumu) je to, čím sú okrem lightning konektora tieto slúchadlá výnimočné. Po prvýkrát sa stretávam s touto funkciou pri športových slúchadlách a aby toho nebolo málo, potláčanie okolitých ruchov je možné regulovať v závislosti od toho, ako si prajete či neprajete byť svojim okolím rušený cez voľne stiahnuteľnú aplikáciu JBL Headphones. Aj tu zohráva lightning konektor pomerne podstatnú úlohu, keďže vďaka priamemu pripojeniu na hardvér telefónu čerpá energiu priamo z telefónu a nevyžaduje sa tak zabudovaná batéria, ktorá by navyšovala hmotnosť slúchadiel.

JBL Reflect Aware

Zvuk hodný JBL

Balenie už štandardne obsahuje aj vymeniteľné nadstavce do uší pre komfortné nosenie. Nachádzam dvojicu športových ergonomických a dvojicu štandardných náušníkov. Predtým, ako do slúchadiel vpustím porciu kvalitných jednotiek a núl, vytrápim sa pri pár skladbách v nízkom rozlíšení, aby som pocítil, ako hlboko je dno, od ktorého sa odrážam, a kam až sa mi podarí vyplávať pri kvalitnom flacku. Spravidla tu funguje úmernosť a čím slabšia nahrávka, tým viac si to odnesú aj cez kvalitné slúchadlá vaše uši. Ale o to príjemnejšie je to, čo bude nasledovať. Použijem už štandardne svoj osvedčený Tidal a prechádzam zaradom, čo mi práve napadne. Všetko prebieha podľa očakávania. Pevné spodné pásmo, možno trošku svalnatejšie, ako by som si predstavoval, ale príkladne pevné a ohraničené. Vokály aj hudobné nástroje sú reprodukované dôverne a nenásilne vás vtiahnu do vašich obľúbených skladieb. Podstatou prirodzenej reprodukcie týchto slúchadiel je ich samotná veľkosť. Sú osadené meničmi s priemerom 5,8 mm, čo rozhodne nie je na uzavreté in-ear slúchadlá štandardom. Aj vďaka nim vedia zahrať Reflect Aware poriadne nahlas. Mojím favoritom sú v tomto čísle iné špunty konkurenčnej značky, napriek tomu ma však Reflect Aware o svojich kvalitách presvedčili, a pokiaľ hľadáte kvalitné, odolné slúchadlá s ligtning konektorom, určite odporúčam po nich siahnuť. Nebudete sklamaní.

JBL Reflect Aware

Hodnotenie
+ kvalitné vyhotovenie
+ vynikajúci zvuk
+ možnosť regulácie funkcie NC
– vyššia hmotnosť

Neprehliadnite:
Apple upustil od jack konektora a my už máme riešenie
JBL Reflect Aware
comments powered by Disqus