Svetový pohár Towerrunning: Viedeň-Brno-Bratislava

Svetový pohár Towerrunning: Viedeň-Brno-Bratislava

Cez víkend sa uskutočnil najväčší a najprestížnejší pretek v behu do schodov v Európe. Tri mesta hostili 50 elitných bežcov z celého sveta zo 4 svetadielov a viac než 500 hobby bežcov. Viedeň a 150m vysoká Donauturm ,Brno a najvyššia budova českej republiky AZ TOWER a Bratislava s Ufom.
Stretli sa tu víťazi z Bogoty, Chicaga, Singapuru, Pekingu, Calgary a aj Majster Európy. Všetci si merali sily počas troch dni na troch budovách troch štátoch. Víťaz mohol byť len jeden.

Tomáš Čelko TomTom

Perfektne pripravené preteky do posledného kola napínali divákov aj samotných pretekárov. Po prvom kole stali na priebežných stupňoch pre najlepších  Piotr Lobodzinski, Christian Riedl a Štefan Štefina a potom Tomáš Čelko. Obaja Slovensko. Po Brnianskom preteku sa poradie máličko zamiešalo. Tomáš Čelko vyhral Brno v novom traťovom rekorde a nechal za sebou Riedla aj Lobodzinskeho a teraz štvrtého Štefinu. Do nedeľného finále tak bolo všetko otvorene a doslova platilo víťaz berie všetko. Šancu na celkové víťazstvo mal stále aj Štefan Štefina.

Bratislavské Ufo a 95 výškových metrov zdolal v novom traťovom rekorde a rovnako ako posledné tri roky Tomáš Čelko zo Žiliny a historicky si pripísal prvé víťazstvo svetovej série. Nový traťový rekord vo výbehu bratislavského Ufa stanovil na 1:44.28s. Druhé miesto vybojoval Piotr Lobodzinsky z Poľska a 3. nemec Christian Riedl pred 4. našim Štefanom Štefinom.

Neprehliadnite:
Iveta Putalová: Športové hodinky mi uľahčujú tréning
Tomáš Čelko TomTom

V ženách bola dráma trojzávodu podstatne menšia, keď Suzy Walsham z Austrálie ani raz nezaváhala a všetky tri preteky jasne vyhrala pred dvoma češkami Lenkou Svabikovou a Zuzanou Krchovou. Naša Kamila Chomanicová po krásnom treťom mieste obsadila celkovo perfektnú 4. priečku.

comments powered by Disqus