TEST JBL Clip 2: šikovný mikro reproduktor prichádza v novej verzii

TEST JBL Clip 2: šikovný mikro reproduktor prichádza v novej verzii

Šikovný mikro reproduktor Clip+ od JBL dostal svojho nástupcu v podobe dvojky. Tá prináša nielen kozmetické zmeny, ale aj vyššiu výdrž batérie na jedno nabitie, trochu väčšie rozmery a ešte zvýšenejšiu odolnosť.
Balenie
Balenie je jednoduché a obsahuje len to najnutnejšie, teda samotný reproduktor, nabíjací microUSB kábel a potrebnú dokumentáciu.

JBL Clip 2

Dizajn a konštrukcia

V prvom rade treba zdôrazniť skutočne malé rozmery, nízku hmotnosť (184 gramov ledva cítite) a skutočnú vodeodolnosť (IPX7), čo znamená, že by reproduktor mal prežiť 30 minút pod vodou v hĺbke maximálne jeden meter. Na letné aktivity je Clip 2 ako stvorený, čo poviete?

Dizajn ostal verný predchádzajúcim modelom z radu Clip, avšak v prípade druhej generácie sme sa dočkali zopár zmien. Ostal okrúhly tvar, dokonca aj obľúbená karabína je prítomná, tentoraz však nie je súčasťou tela a lepšie sa pripína. Mimochodom je veľmi pevná a tak sa môžete spoľahnúť, že Clip 2 ostane vždy pripnutý, nech už sa deje čokoľvek. Prednú stranu po novom tvorí odolná textília, ktorú možno nájsť aj na ďalších vodevzdorných reproduktoroch od JBL (Flip 3, Charge 3). Kovovú mriežku tak vystriedal poťah.

Neprehliadnite:
Voděodolnost IPX v elektronice
JBL Clip 2

Spodná strana šikovne ukrýva kábel s 3,5 mm jack konektorom, vďaka ktorému je možné hudbu počúvať tradične po kábli. Po stranách tohto malého okrúhliaka potom nájdeme ovládacie tlačidlá a pod ochranným krytom ukrytý nabíjací microUSB konektor. Šikovné riešenie, ktoré prispieva k ochrane proti utopeniu. Tlačidiel je celkovo päť – dve na úpravu hlasitosti, jedno na prijatie/ukončenie hovoru, jedno na aktiváciu párovania cez Bluetooth a to posledné, samozrejme, na vypnutie/zapnutie reproduktora. Mimochodom, prostredníctvom Bluetooth možno spojiť až dva reproduktory Clip 2 spolu a vytvoriť tak stereo zvuk.

JBL Clip 2

Zabudovaná batéria potom dokáže udržať pri živote tohto drobca niečo okolo 8 hodín, reálne číslo však bude 5-6 hodín, keďže Clip 2 zrejme budete kvôli jeho hlasitosti namáhať v exteriéri trochu viac.
Nuž a tí čo fandia farbám, vedzte, že JBL Clip 2 je možné kúpiť v piatich farebných variantoch, a to v modro-zelenej, červenej, modrej, šedej a v čiernej.

Neprehliadnite:
Pokračujeme v potápaní: Tentoraz s JBL Clip 2
Zvuk
Už predchádzajúce verzie JBL Clip som chválil za vynikajúcu hlasitosť vzhľadom na rozmery. Nebude tomu inak ani teraz. Clip 2 si totiž dokáže skutočne zakričať a budete prekvapení, ako nahlas. Prekvapí tiež podanie stredov a výšok, ktoré sú výrazné, relatívne jasné a bez nejakých sprievodných negatívnych ruchov. Gitarové riffy a ostré činely si budete užívať dokonca aj v hornej hranici hlasitosti, to všetko bez pazvukov, ktorými konkurenti občas trpia.

JBL Clip 2

Čo však drobcovi chýba (a fyziku skrátka neoklameme), sú výraznejšie basy. Na výraznejšie hĺbky v prípade JBL Clip 2 zabudnite, skrátka na to nie je stvorený. Rozmerovo a ani výbavovo. Chýba mu totiž bassreflex. Na účely, ku ktorým bol Clip 2 stvorený, však zrejme nejak zvlášť počuteľné basy nebudete potrebovať. Bazénová párty či prechádzka v horách sa zaobíde bez dunenia. Nuž a ak by ste po basoch a mini rozmeroch s podobnou konštrukciou (kruhový tvar s pripínaním) predsalen zatúžili, potom si budete musieť pripraviť ďalších cca 190 eur a siahnuť po o niečo vačšom Bang & Olufsen Beoplay A1. Za túto sumu si však zaobstaráte jeden JBL Flip 3 či Charge 3 extra. Vráťme sa ale naspäť ku krpcovi od JBL.

JBL Clip 2

Neprehliadnite:
Rýchle predstavenie JBL Charge 3 a JBL Clip 2
Vďaka zabudovanému mikrofónu si s Clipom druhej generácie v pohode zavoláte. Kvalita mikrofónu je výborná, druhá strana sa na nič nesťažovala a dobre mi rozumela aj keď som mal reproduktor posadený obďaleč.

Záver
Priamy konkurent k JBL Clip 2 sa hľadá ťažko. Hoci nemá nastavenú cenovku vysoko a zvuk je na prijateľnej úrovni, nevieme nájsť logického konkurenta pre tento malý okrúhly reproduktor. Jednak kvôli zabudovanej karabíne, ktorá je skutočne šikovná ak trávite veľa času na bicykli alebo prechádzkami, a tiež kvôli zvýšenej vodeodolnosti, ktorá umožňuje reproduktor nachvíľu utopiť. Clip 2 je tak prakticky jednou z mála možností pre aktívne žijúcich ľudí, ktorým záleží na rozmeroch a až tak nezáleží na pestrosti zvuku.

JBL Clip 2
comments powered by Disqus