Test: Slúchadlá, ktoré pri behu nevypadnú z uší

Test: Slúchadlá, ktoré pri behu nevypadnú z uší

Zvažujete kúpu bluetooth slúchadiel, ktoré majú multifunkčné použitie? Zaraďte do výberu aj JBL Inspire 500. Testoval som ich niekoľko dní a prevládala spokojnosť a pozitívny dojem.
Na začiatok ma prekvapilo veľmi pekné balenie s “dvierkami” na prednej strane, ktoré odhalia nové športové slúchadlá a hlavné vlastnosti, ako napr. Bluetooth prepojenie, JBL zvuk, TwistLock systém, FlexSoft systém alebo odolnosť voči potu, či výdrž batérie.

V balení sa nachádzali slúchadlá, kábel na nabíjanie, praktické vrecúško, návod a náhradné gumičky do uší.

Po vybalení ma prekvapil kábel medzi slúchadlami, na ktorom je ovládanie a batéria. Na prvý pohľad to vyzerá, že pri behu alebo tréningu bude zavadzať, ale opak bol pravdou. Vďaka praktickému štipcu slúchadlá možno pripnúť o tričko a takmer vôbec necítiť, že sú prepojené káblom, na ktorom je spomínané ovládanie. Tiež som si myslel, že diaľkové bude zavadzať počas behu, ale absolútne som ho nepociťoval. Dokonca by som povedal, že je to praktickejšie ako bežné slúchadlá, ktoré sú prepojené káblom niekde pod tričkom. Hmotnosť celej sady je prijateľná, nie sú veľmi ťažké, čo zvyšuje komfort počas behu.

Neprehliadnite:
JBL Inspire 500

Používanie JBL Inspire 500
Po spustení ma veľmi príjemne prekvapila praktická informácia o stave batérie. To je celkom dôležitý parameter, pretože ľahko by sa mohlo stať, že vybehnete na tréning a po pár minútach sa vypnú. Vďaka tejto funkcii by sa to nemalo stať.

Prvé pripojenie k počítaču alebo telefónu prebehlo v poriadku. V priebehu pár sekúnd sa zariadenia "skamarátili" a spolupracovali. Len raz sa mi stalo, že telefón (iPhone 6 plus) sa nechcel pripojiť k slúchadlám, tak som si zabehal aj bez toho. Pripojenie a používanie s počítačom som testoval na Macbook Air a fungovalo bez problémov. Keďže rád počúvam hudbu na zvýšenie koncentrácie, tak JBL Inspire 500 som využíval napr. aj pri písaní tohto článku. Slúchadlá viete využiť nielen na beh, ale aj na prácu v kancelárii a zvýšiť tak svoj mentálny výkon.

Vloženie do uší je na prvý pokus trochu “kostrbaté”, trvalo mi pár pokusov, kým som pochopil ako využiť TwistLock technológiu, ktorá zabezpečuje, aby slúchadlá nevypadli z uší. Ale táto technológia naozaj funguje. Počas behu som nemal problém s tým, že by som si musel slúchadlá nejakým spôsobom naprávať. Gumička do uší s technológiou FlexSoft zabezpečuje, že nič počas nosenia slúchadiel neomína, ani z nich nebolia uši. To oceníte najmä pri dlhších tréningoch. Plusom je aj odolnosť voči potu a vode. Preto, aj keď sa viac potíte, netreba sa báť, že by sa slúchadlá nejakým spôsobom pokazili alebo vypadli z uší.

JBL Inspire 500

Zvuk v JBL Inspire 500

Značka JBL je popredným výrobcom audio vybavenia a tieto slúchadlá sú toho dôkazom. Zvuk je veľmi dobrý, krásne vyniknú basy aj výšky. Dokonca aj počas behu pri ceste boli pesničky veľmi čisté a dobre počúvateľné, čo sa pri niektorých iných slúchadlách, ktoré som používal, nedá povedať. Často sa pri iných výrobcoch stávalo, že pri hlasnejšom prehrávaní už zvuk nebol kvalitný. Myslím, že pri JBL Inspire 500 je podporou kvalitného zvuku už spomínaná ergonomická gumička, ktorá okrem stability zabezpečí aj to, aby sa zvuk z okolia nedostával do uší. Treba však na to dávať pozor, inak sa môže stať, že počas behu nebudete počuť prichádzajúce auto. Preto pri ich používaní treba dávať veľký pozor a vnímať okolie, aj keď máte svoj bežecký flow pri obľúbených skladbách.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Inspire 500 – ideální společník na sportování?
JBL Inspire 500

Testované slúchadlá boli v čiernej farbe a v pánskej verzii, dostupná je však aj verzia pre ženy s prispôsobeným dizajnom a veľkosťou. Ženský variant je o niečo menší, takže ani dámy sa nemusia báť, že by im JBL inspire 500 nesadli.

JBL Inspire 500

Sumár testovania JBL Inspire 500
Pozitíva:
+ kvalitný zvuk
+ stabilita v uchu vďaka TWISTLOCK technológii
+ odolnosť voči potu a vode
Negatíva:
- treba si zvyknúť na špecifické vkladanie do uší
comments powered by Disqus