Test športových slúchadiel JBL - 3. časť

Test športových slúchadiel JBL - 3. časť

V mesiaci október sa ku mne dostali tri zaujímavé športové slúchadlá značiek JBL a to zo sérií GRIP a Yurbuds FOCUS a INSPIRE. Po testovaní slúchadiel vyššej a strednej cenovej hladiny (100-140 EUR) sa v recenzií dostávam na úplný základ toho čo sa v kategórií športových slúchadiel nachádza. Z cenového hľadiska sú tieto slúchadlá dostupné širšiemu okruhu športovcov.
Zaujímavosťou slúchadiel sérií FOCUS a INSPIRE je, že ich vyvinuli atléti, čím je zabezpečené, že tieto slúchadlá spĺňajú požiadavky športovcov a ide o skutočne vhodné slúchadlá na športovanie. Na recenziu som dostal aj veľmi šikovný repráčik JBL Clip 2. Všetko som otestoval v Poľských Tatrách, ale aj v Malých Karpatoch pri intenzívnejších tréningoch. Pri rýchlejších tréningových behoch sa mi pri hudbe lepšie drží tempo a pre test tak získavam vierohodnejšie výsledky v porovnaní s výklusom. Pri ňom sa dobre počúvajú podcasty, napríklad aj môj obľúbený od Ritcha Rolla.

JBL Inspire 200
Ide o veľmi šikovné športové slúchadlá s magnetom pri meniči, takže si ich viete veľmi pohodlne upnúť za krk. Takýmto spôsobom sa dajú odložiť v prípade, ak hudbu počas športu už nechcete počúvať.

Kvalita zvuku je trošku nižšia oproti „high endovým” slúchadlám JBL Reflect Response a Reflect Mini BT, ktoré som testoval v lete. Niet sa čomu čudovať, ide o úplne rozdielne triedy. Na zvuk som si po čase zvykol.
Jedna vec mi na tomto modeli trošku prekážala. Ukotvenie káblika k meniču vytvárala „pazvuk” v prípade, ak sa káblik príliš napínal pri otrasoch. Stávalo sa mi to hlavne v situácii, keď sa mi káblik zasekol o bežecký opasok.

Neprehliadnite:
Hudba při trénování
V uchu držali bez problémov vďaka technológií TwistLock®. Táto technológia garantuje, že slúchadlá nevypadnú z vašich uši ani pri športovaní. Pri športových slúchadlách nie je vôbec príjemné ak si ich musíte viackrát počas športovania nasadzovať späť do ucha.  Nástavce sú vyrobené zo zdravotníckeho silikónu. Netlačia a nosia sa príjemne aj po dlhšiu dobu. Inspire 200 sú odolné voči dažďu a samozrejme aj proti potu. Externé zvuky bolo trošku počuť, čo je vlastnosťou týchto slúchadiel. Športovec môže bez obáv behať kdekoľvek, lebo vníma čo sa deje okolo neho.

JBL Inspire 200

JBL Focus 100

Tieto slúchadlá používajú rovnaký menič ako Inspire 200. Avšak ich zvuk som vnímal viac intenzívnejšie. V uchu mi zrejme lepšie sedeli pravdepodobne dôsledkom háčika, ktorý sa dáva za ušnicu. Spojenie káblika a meniča nerobilo problémy, pazvuk pri napnutom kábliku nevzniká. Tlmenie externých zvukov je na podobnej úrovni ako v prípade JBL Inspire 200.

Háčik sa môže odopnúť. Musím však podotknúť, že aj napriek lepšiemu držaniu mi občas vypadli. Myslím si, že širšia silikónová gumička by mi do ucha lepšie zapadla. Na druhej strane musím vyzdvihnúť príjemný zdravotnícky silikón, z ktorého je gumička vyrobená.

Aj tieto slúchadlá sú odolné voči vode a potu.

Neprehliadnite:
Boli sme na: Volkswagen Maraton Praha
JBL Inspire 200

JBL Grip 100
Najviac sa mi páčil JBL Grip 100 kvôli  kvalite a interpretácii zvuku. Oproti modelu JBL Focus 100 zvuk pôsobí o trošku sterilnejšie. Na druhej strane je viac vykreslený  a to sa mi páčilo.

Káblik sa dobre uchytí o meniče a ani v tomto prípade „pazvuk“ nevzniká. Tlmenie externých zvukov je nastavené na štandardnú úroveň ako aj pri ostatných testovaných slúchadlách. V uchu mi držali skvele. Aj tu výrobca použil technológiu TwistLock® a teda garantuje, že slúchadla aj počas športovania ostanú tam kde majú. Vo vašom uchu. Ocenil som prepracované zárezy pri meničoch, ako aj nadstavčeky priamo na kábli, ktoré slúžia na uchytenie káblika. Ten je asi aj najdlhší zo všetkých testovaných slúchadiel. Do zárezu sa dá prichytiť aj jedno zo slúchadiel,  a tak môžete mať jedno ucho voľné.

Aj tieto slúchadlá sú odolné voči vode a potu. Sú vyrobené z pružných materiálov a disponujú ergonomickým dizajnom. Silikónová gumička je rovnako príjemná ako pri testovaných slúchadlách sérií FOCUS a INSPIRE.
Slúchadlá JBL Grip 100 boli vyvinuté pre akčné športy, preto sú skvelým spoločníkom aj pre fighterov, skateboardistov, snowboard či lyže.

JBL Grip 100

A teraz trošku na inú nôtu – vodeodolný prenosný repráčik JBL Clip 2
Z tohto produktu som bol veľmi prekvapený. Možno aj preto, že s prenosným reproduktorom som sa stretol prvýkrát. Ide o super riešenie, ktoré sa dá hocikedy dobre využiť. Napríklad ak ste na cestách.

Neprehliadnite:
Boli sme na: VSE City Run
Funguje na princípe Bluetooth, ale dá sa na prehrávač pripojiť aj káblikom. Nabíja sa prostredníctvom USB portu, vydrží hrať až 8 hodín. Je veľmi dobre odolný vode (IPX 7) a karabínkou sa dá pripevniť na čokoľvek. Napríklad na turistický ruksak pri prechádzke v prírode. Vidíte, poslúži aj ako odpudzovač divej zveri, napríklad medveďa :-). Vzhľadom k vodeodolnosti IPX7 môžete reproduktor potopiť aj do vody. Nič sa mu nestane.f Môžete ho zobrať so sebou napríklad aj na kajak, člnkovanie a podobne.


Je rezistentný aj voči nárazom, obsahuje aj integrovaný mikrofón. Dá sa využiť aj na telefonovanie. Technológiou Bluetooth sa dá spojiť s druhým reproduktorom JBL Clip 2, a tak si viete zvuk ešte zosilniť. Kvalita zvuku je na celkom dobrej úrovni a hlasitosť sa dá upraviť priamo na zariadení.
comments powered by Disqus