Testoval som 24 hodín fitness režim s hodinkami TomTom Runner 2

Testoval som 24 hodín fitness režim s hodinkami TomTom Runner 2

Ku všetkým tak rozšíreným populárnym fitness náramkom pristupujem skepticky. 95% fitness náramkov funguje väčšinou na princípe zabudovaného digitálneho gyroskopu a tak tieto údaje, sú viac menej rozdielne a vlastne len odhadujú na základe toho ako sa hýbe rukou. Navyše nemám potrebu si takéto zariadenie zabezpečovať, keďže vlastním iPhone 6, ktorý ide stále so mnou a túto funkciu má tiež, kde výsledky si môžete pozrieť cez aplikáciu zdravie.
Keďže hodinky TomTom Runner 2 a aj TomTom Spark majú tento fitness režim už v základe, rozhodol som sa to odsledovať a nedal som dole z ruky hodinky celých 24 hodín. Mal som ich aj počas spánku, pretože aj túto činnosť vedia monitorovať. Hlavne ma zaujímalo, ako presne to bude v porovnaní s mobilným telefónom. Určité odchylky som očakával už vopred, pretože mobil naozaj všade nemám so sebou. Hlavne pri pohybe v kancelárii či doma, kde tiež urobite nejaké kroky. A to som hodinky nechal na ruke aj počas sprchovania.

S testovaním som začal v sobotu ráno, keďže ma čakal "náročný deň". Mal som totiž absolvovať zákuskovú gastrocestu s Bratilicious. Nie je to síce veľmi športová aktivita, ale okrem ochutnávania sladkých zákuskov nás čakali aj presuny, pretože tieto zákusky sme ochutnávali v 10 podnikoch v rámci Bratislavy a presúvali sme sa či už taxíkom alebo peši. V podnikoch tiež posedávate, alebo až ležíte. Došlo mi to ako vynikajúce podmienky pre testovanie fitness režimu.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test
Nie úplne ukážkové testovanie športových hodiniek TomTom Runner 2

Ešte navyše na noc som mal naplánovanú akciu Biela Noc, kde už bolo opodstatne viac chodenia. Takže, už vás nebudem napínať a ideme si reálne porovnať namerané dáta z TomTom Runner 2 s dátami v iPhone 6.

Neprehliadnite:
Tipy a triky: pomáhame so zvládanim TomTom Runner 2 / Spark
TomTom Runner 2, Spark - fitness testCelodenná sobotná aktivita z hodiniek TomTom Runner 2

Kroky dopadli takmer identicky: 11673 v TomTom Runner 2 a 11735 korkov z iPhone 6. V tomto prípade je daný rozdiel takmer zanedbateľný. Čo sa týka prejdenej vzdialenosti je to 8.46km z TomTom Runner 2 a v iPhone je uložená informácia o prejdenej vzdialenosti 8.04km.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test
Pre porovnanie, vysvietená sobotná aktivita z iPhone 6

Čo je navyše v hodinkách je spánok, čo telefón nepodporuje sám o sebe iba s nejakým externým príslušenstvom, tak som bol veľmi zvedavý čo vlastne namiera. Navyše nechodievam normálne spávať, až o nejakej 02,00 hodine nad ránom, takže podľa času by to dosť zle odhadovalo. Ale na prekvapenie to zmeralo docela presne. Odhladlo spanok na 8 hodin aj 02 minúty. Čo približne docela presne odhadlo, pretože síce viete kedy idete do postele, ale kedy v skutočnosti zaspíte, neviete nikdy.

TomTom Runner 2, Spark - fitness test

Aby som to uzavrel, tento fitness režim je dobrý pre tých, čo chcú sledovať svoj pohybový režim, ale nemajú zatiaľ taký telefón ktorý by im to umožňoval. Príp. chcú trochu batérie v telefóne ušetriť a vypnú toto zisťovanie a nechajú to čisto na hodinkách. Na batérii hodiniek to nijako nebadať, či je senzor gyroskopu zapnutý alebo vypnutý a navyše pri 24 hodinovom nosení, vám to zmeria aj dĺžku spánku. Osobne som bol prekvapený, že keď nechám ležať hodinky na stole, tak spánok to vôbec nezaráta. Inžinieri z TomTom teda dosť dobre zapracovali na algoritme.
comments powered by Disqus