Tomáš Čelko vybehol na Eiffelovku za 8:33!

Ako sme už v minulosti písali, podporujeme slovenského reprezentanta v atletike a jedného z najlepších svetových bežcov do schodov, Tomáša Čelka pri tréningoch a pretekoch športovými hodinkami TomTom. Na niekoľko mrakodrapov si už vybehol v rôznych krajinách s vynikajúcimi časmi. Tentoraz sa ale 17.03. bežalo druhý krát v histórii na Eiffelovu vežu.
Z tisícok prihlásených, komisia 12 športových odborníkov vyberala z tých najlepších. Presne 100 bežcov sa v tento deň mohla pomerať nielen s ostatnými a sebou samým, ale aj so samotnou dominantou Paríža a celej Európy.

Bežcov čakalo presne 1665 schodov a prevýšenie 280m.

Eiffelovka - TomTom

V priamom prenose na EuroSport 2 vybehol prvý bežec presne o 21:00 a každú minútu vybiehal ďalší a ďalší. Tomáš Čelko s prekvapením obsadil 5 miesto s časom 8:33. Ostatní bežci towerruningu potvrdili svoju dominantu. Mužskú katégoriu vyhral Piotr Lobodzinsky z Poľska s časom 7:48.

Neprehliadnite:
Najťažší atletický pretek sveta v behu do schodov

Škoda, že Tomáš Čelko nemal zapnutý Cardio snímač, boli by sme veľmi zvedaví na frekvenčný tep. My, menej trénovaní, by sme pravdepodobne "umreli” už po pár poschodiach, nieto do 20 poschodia, a naviac pri takom tempe. Gratulujeme mu a držíme palce pri ďalších pretekoch s TomTom a dúfame, že nabudúce bude mať na Eiffelovke aj medailu.

K spestreniu pridávame s Tomášovým súhlasom jeden sreenshot z Tomtom mysports a pár fotografií, ktorých z bezpečnostných dôvodov nemohlo byť viac.