TomTom a JBL na NESS City triathlon-e

TomTom a JBL na NESS City triathlon-e

Na sobotu 25. Júna nás pozvali naši priatelia z Košického Progress Promotion na svoj nový projekt mestského Triatlonu v Košiciach. Nepripravení na 35 stupňové horúčavy a v očakávaní niečoho nového sme rozbalili svoj stánok, kde si mohli triatlonoví hobíci aj profíci vyskúšať triatlonové slúchadlá od JBL , v slovenskej outdoorovej premiére vodeodolné reproduktory JBL Charge 3 , spolu s bestselerami Xtreme, Go a Flip3 od JBL.
Športtestery TomTom Runner 2 už mali na rukách 10 šťastlivci z komunity titulárneho sponzora Ness. Pretek začal 700 metrovým plaveckým úsekom v 50 metrovom otvorenom bazéne, kam sa vrhali pretekári v desaťsekundových intervaloch, kde naberali stovky metrov “hadom”, keď bolo potrebné pri štartových blokoch po zdolani 100m podplávať do ďalšej dráhy. TomTom Runner 2 zaznamenávali spoľahlivo prvý úsek.

TomTom Triatlon

Nasledovala cca 2 h prestávka a cyklistická časť ktorá pokračovala gundersenovou metódou, to znamená podľa handycupu z plávania. Titulárny partner Ness pripravil špeciálne na tento účel software aj s aplikáciou, takže všetko bežalo ako hodinky. Vďaka aplikácii bolo možné sledovať priebežné poradia. Každý zo 400 pretekárov mal svoj chip upevnený na nohe.

Po absolvovaní cyklistickej časti už bolo o výsledkoch prakticky rozhodnuté. Neskorší víťaz, majster Európy, Jan Čelůstka vyhral s veľký prehľadom pred Slovákom Vladimírom Sopkom. Najlepšia žena, Romana Gajdošová obsadila úžasné celkové tretie miesto.

Neprehliadnite:
Čo má pre nás schované TomTom pre rok 2016?
TomTom Triatlon

Atmosféru Ness City Triatlonu sme natáčali dvoma kamerami TomTom Bandit. Jedna snímala atmosféru v metskom parku a centre mesta, druhá snímala z bicykla beh víťaza.




Prikladáme aj screenshoty aplikácie TomTom MySports, jedného z pretekárov. Tu nás napadá, že z historických dôvodov by nebolo od veci, keby TomTom Runner 2 zvládal aj teplotu :). Určite by šlo o podobný unikát v záznamoch ako sme získali naposledy od towerrunnera Tomáša Čelka, pri zdolávaní 1km prečerpávacej nádrže s prevýšením 500m a priemernou tepovkou 186 počas 1/4 hodiny…. Pretek bol skvelo zorganizovaný. Do budúcna ale prosím menej zakúriť….

TomTom Triatlon

Celý interaktívny záznam si môžete pozrieť na stránkach MySports:
Beh, Plávanie a Cyklistika

Neprehliadnite:
Zvíťazili sme s TomTom v Athénach
Ďakujeme Ness City Triathlon
comments powered by Disqus