TomTom bude monitorovať Medzinárodný Maratón Mieru

TomTom bude monitorovať Medzinárodný Maratón Mieru

Zaujímavým počinom Medzinárodného maratónu mieru je mapovanie pretekov modernými akčnými kamerami TomTom Bandit. Medzinárodný maratón mieru v Košiciach má desať dní pred 92. ročníkom zaregistrovaných 10 922 účastníkov zo 49 krajín a atakuje hranicu 11 000.
Okrídlená veta "Všetci sú víťazmi" priviedla organizátorov MMM k myšlienke zapísať všetkých aktérov na stenu stupňov víťazov.

"Počas ostatného týždňa po uzatvorení on-line registrácie sa počty účastníkov menili už iba mierne. Databázy boli doplnené o firemné tímy, atlétov so statusom elite a registrácie tých, u ktorých sa verifikovali údaje a platby,“ informovali organizátori vo svojej tlačovej správe.

Do okruhu najväčších favoritov na víťazstvo medzi mužmi pribudol Keňan Martin Kiprugut Kosgei, ktorý túto jar v nemeckom Hannoveri dobehol tretí v osobnom rekorde 2:09:50 h.

Neprehliadnite:
Čo má pre nás schované TomTom pre rok 2016?
Medzinarodny maraton mieru

V Košiciach bude napriek počiatočnému avízu chýbať jeho krajan Evans Cheruiyot, víťaz Chicagského maratónu z roku 2008 (2:06:25), ktorý sa necíti dostatočne pripravený.

Z pohľadu zaujímavých mien je pozoruhodné, že Košice neobíde atletický manažér Gerard van den Veen, ktorý až troch svojich klientov priviedol k svetovým rekordom vrátane maratónca Dennisa Kipruta Kimetta pred necelým rokom v Berlíne (2:02:57).

"Tento uznávaný manažér pricestuje so svojimi zverencami už 1. októbra," upozornili organizátori.

Zaujímavým počinom je mapovanie pretekov modernými akčnými kamerami TomTom Bandit, ktoré budú mať na sebe známe skokanské dvojičky Jana a Dana Velďákové, účastníčky tohtoročných MS v Pekingu v diaľke a trojskoku.

Neprehliadnite:
Aktualizácie TomTom Bandit
Danka a Janka Veldakove

"Organizátori majú záujem o autentické zábery, ktoré detailnejšie ukážu pohyb bežcov na jednotlivých úsekoch trate, činnosť na občerstvovacích staniciach a zachytia aj obsadenosť trate usporiadateľmi, rozhodcami či divákmi. Tréner Rado Dubovský ich nechce nechať bez dozoru ani na maratónskej trati, a tak sa bude týmto činnostiam venovať spolu s nimi,"
informuje tlačová správa MMM.
comments powered by Disqus