TomTom dokáže stále prekvapiť

TomTom dokáže stále prekvapiť

Je to tu. Dlho utajovaná novinka od TomTomu už je na svete. Nie je to žiadna ďalšia navigácia ani športové hodinky. Aj keď k druhému menovanému to má blízko. TomTom rozširuje svoju pôsobnosť do akčných kamier. Samozrejme, aby sa presadil na trhu, kde dominuje hlavne GoPro musí dojsť s niečim extra oproti konkurencii. Tak poďme sa pozrieť čo ponúka táto akčná kamera oproti konkurencii.
Ako prvé zaujme dizajn a prevedenie ktoré je same o sebe vodeodolné a na vrchu tela, to vyzerá že ako keby integrovali svoje športové hodinky. Identický štvorsmerový ovládač + rovnaký displej. Ale čo je super, po predbežných informáciach od výrobcu: Akčnú kameru TomTom Bandit, môžete spárovať s externým monitorom frekvenčného tepu!

TomTom Bandit Action Camera

Čo sa týka videorežimov, zvláda až 4K pri 15fps a 2.7K pri 30fps. V 1080p režime už dokáže snímať až do 60fps a v režime 720p až 120fps. Kto by chcel extrém, tak vo WVGA režime až 180fps! Fotky dokáže robiť v 16MP rozlíšení. Toto ukladá všetko na microSD kartu o maximálnej kapacite 128GB. Tieto parametre sú zhodné s GoPro Hero4 Silver Čo sa týka zabudovaných senzorov, tu predbieha konkurenciu. Okrem bluetooth, WiFi, akcelerometru a gyroskopu ponúka aj baromatetrický výškomer a GPS. GPS info vo videu je vychytávka ktorú nemá ani konkurencia. A to nevravíme o možnosti ich spojiť s hore spomínaným monitorom frekvenčného tepu.

TomTom Bandit Action Camera

Bluetooth a WiFi konektivita je vynikajúca na pripravovanú mobilnú aplikáciu, kde videá môžete veľmi jednoducho editovať a okamžite zdieľať. Podľa informácii od výrobcu, pripravujú aj aplikáciu pre PC. Hotové snímky môžete editovať aj v iných programoch, ale tie nedokážu spracovávať GPS informáciu z videa. Kamera je vybavená so zabudovaným USB rozhraním verzie 3.0 cez ktorý sa rovno aj nabíja.

Neprehliadnite:
Štefan Svitko testoval prvé TomTom Bandit na Slovensku

Ďalšou výhodou tejto kamerky, bude to, ako je v športtesteroch tejto spoločnosti, že bude jednoducho aktualizovateľný firmware. Takže môžete očakávať možno aj české prostredie. Čo sa týka dostupnosti, tak TomTom túto vychytávku začína predávať okamžite a my jednáme o dostupnosti pre náš trh. Odhadovaná cena je na úrovni 429€
comments powered by Disqus