TomTom predstavil nové športové hodinky!

TomTom predstavil nové športové hodinky!

Už o pár dní mierime do Berlína na najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky a výpočtovej techniky v Európe: IFA 2016. Už máme vytipované značky, ktoré musíme vidieť a jednou z nich je i značka TomTom.
Tá dnes v doobedňajších hodinách predstavila množstvo noviniek. Okrem pár navigačných noviniek (budeme informovať v inom článku) aj rovno 4 modely nových športových hodiniek. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

TomTom Runner 3 / TomTom Spark 3
Tieto hodinky vychádzajú z populárnej predchádzajúcej generácie hodiniek TomTom Runner 2 a TomTom Spark (pri Spark z marketingového hľadiska preskočili číslovku 2). Tieto modely sa veľmi podobajú na predchádzajúce modely a podľa predbežných informácii aj vymeniteľné náramky sú kompatibilné. Jedine čo sa muselo zmeniť je vo vnútri hodiniek. Všetky funkcie ostali zachované a dokonca aj typy športov. Takisto výdrž na batériu a zdá sa že zmenili monitor frekvenčného tepu, ktorý má teraz trochu dizajn. Ale to zistíme reálne až na mieste.

TomTom Runner 3

Jedinou novinkou je len sledovanie trasy. To znamená, že si môžete zaznámenavať svoju prejdenú trasu, ktorú môžete následne exportovať alebo zdieľať s ostatnými. Vynikajúce na tipy na tréningy. Navyše ak nebodaj zablúdite, viete sa vrátiť na štart odkiaľ ste vyrážali na tréning. Môžete si nahrávať aj nové trasy do hodiniek vo formáte gpx súborov. Zatiaľ je to len tento formát. Ak bude dopyt aj po iných formátoch, určite formou aktualizácie bude pridaná podpora ďalších.

Neprehliadnite:
IFA 2015: TomTom Spark Cardio
Viac toho nie je nového. Ak klesne cena predchádzajúcej generácie, bude na zváženie či kúpiť nový alebo predchádzajúci model.

TomTom Spark 3

Úvaha: Sledovanie trasy mohli dať aj ako software aktualizáciu do TomTom Runner 2 / Spark. Nechajme sa prekvapiť, či výrobca túto aktualizáciu uvoľní aj pre tieto modely.

Predbežné ceny:
Runner 3 / Spark 3: 129,- €
Runner 3 / Spark 3 Music s BT slúchadlami: 179,- €
Runner 3 / Spark 3 Cardio: 199,- €
Runner 3 / Spark 3: Cardio + Music s BT slúchadlami: 249,- €
Uvedenie do predaja by malo byť 08.09.2016TomTom Adventurer
Už ako názov napovedá, tieto hodinky sú určené pre úplne inú cieľovú skupinu. Takto chcú konkurovať modelom Garmin Fenix 3, Suunto Spartan či Casio Android Wear. Aj keď sa na prvý pohľad veľmi podobajú TomTom Runner 3 / Spark 3, tak majú pár vecí navyše. Najvýraznejším prvkom je zabudovaný barometer, ktorý bol doteraz len v jedinom modely ich portfólia hodiniek (TomTom MultiSport). Okrem klasických športových aktivít tu nájdete aj režimy ako turistika, beh v teréne, lyžovanie či snowboarding. Takto dokážu reálne hodinky vyhodnocovať stúpanie či klesanie alebo 3D pohyb. Sledovanie trasy je samozrejmosťou tiež.

Neprehliadnite:
Psíčkovia z útulku sa tešili kolobežkám Kostka
TomTom Adventurer

Pre pešiu turistiku, dokonca výrobca uvádza 24 hodinovú výdrž. Je to docielené tým, že vašu polohu nesníma nepretržite, ale iba každé dve sekundy. To je vynikajúci kompromis medzi životnosťou batérie a presnosťou.

Tento model hodiniek bude k dispozícii len v jednej verzii. Tá bude mať zabudovaný hardwarový barometer (presnejší ako na základe odhadu GPS), cardio senzor na meranie frekvenčného tepu a 3GB priestoru na prehrávanie hudby.

Predbežné ceny:
Adventurer: 299,- €
Uvedenie do predaja nebude skôr ako v októbri 2016


TomTom Touch
Na prvý pohľad vyzerá ako predražený fitness náramok, ale skôr opak je pravdou. Je to prvý fitness náramok na svete ktorý vám meria aj BMI. Sledovanie celodennej aktivity, už poznáme z existujúcich modelov Runner 2 a Spark, ktoré boli pridané minulý rok formou aktualizácie firmware. Takto tento náramok sleduje vašu pohybovú aktivitu 24 hodín v kombinácii s frekvenčný tepom denne 7 dni v týždni. Meria počet uskutočnených krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a sledovanie spánku. Všetky tieto údaje sú dostupné cez dotykovú obrazovku.

TomTom Touch

Meranie BMI poznáme už z digitálnych váh, kedy musíte na nej stáť bosy a váha pošle nízky elektrický výboj na ktorého základe vypočíta váš telesný tuk. TomTom ako prvý toto zaintegroval do nositeľnej elektroniky.

Neprehliadnite:
IFA 2015: Poznáme už detaily TomTom Spark!
Výrobca do tohto fitness náramku zaintegroval aj športový režim, ktorý Vám umožní sledovať vaše tréningy. Bohužiaľ tento model nemá GPS modul, takže bude menej presný ako športové hodinky a aktivitu bude odhadovať iba na základe gyroskopu. Navyše v tomto režime sa snímač frekvenčného tepu prepne do aktívnejšieho režimu a bude snímať váš tep každú sekundu.

Predbežné ceny:
TomTom Touch: 149,- €
Uvedenie do predaja by malo byť 08.09.2016

comments powered by Disqus