TomTom Runner 2: Perfektný tréning

TomTom Runner 2: Perfektný tréning

TomTom začiatkom septembra predstavil úplne nové GPS športové hodinky Runner 2. Ako býva u technologických vychytávok z dielne TomTom v posledných rokoch zvykom, sú nabité funkciami. Tak napríklad obsahujú integrovaný prehrávač, určený špeciálne tým, ktorí sú pri športe zvyknutý počúvať hudbu, no v ten istý raz chcú športovať bez drátov aj bez smartfónu priviazaného k ruke. Okrem toho majú hodinky ale aj parametre, ktoré sa zídu výkonnostným športovcom.
Zdokonalený integrovaný monitor srdečného tepu vo verziách Cardio umožňuje behať a trénovať v tej správnej tepovej zóne bez obťažujúceho hrudného pásu. Všetky verzie hodiniek obsahujú mód Multišport, čo značí, že sú určené pre akékoľvek športové aktivity, vonkajšie aj vnútorné. S ich pomocou si môžeme obstarať presné záznamy počas behu, cyklistiky, plávania, ako aj pri behaní na páse alebo počas tréningu v posilovni. Mimoriadne presné určovanie polohy zasa dovoľuje v reálnom čase monitorovať údaje o trvaní, vzdialenosti, rýchlosti, tempe a spálených kalóriach. Môžeme dokonca monitorovať svoje aktivity v režime 24/7 – kroky, minúty strávené aktivitou, vzdialenosti, spálené kalórie, aj spánok. To všetko sú cenné informácie, ktoré v príprave na dôležité preteky alebo sezónu zvyčajne hrajú ozaj významnú rolu.

TomTom Spark Cardio

Rovnako si s nimi môžeme nastaviť denné a týždenné ciele a pozorovať pokroky priamo na zápästi, alebo v aplikácii TomTom MySports. Prostredníctvom tej istej aplikácie sa dajú nahrávať štatistiky na rôzne športové servery, vrátane RunKeeper, Nike+ a ďalších.

TomTom GPS športové hodinky Runner 2 sú k dispozícii v šiestich variantoch, ktoré odpovedajú potrebám rôznych typom športovcov – od rekreačných až po vrcholových. Vyrábajú sa vo verziách pre mužov a ženy, čomu je prispôsobená veľkosť remienku a v porovnaní s predchádzajúcou radou majú väčší displej.

Neprehliadnite:
Ako som testoval nepretržite 2 mesiace hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
TomTom Spark Cardio

Prehľad funkcií:
- Automatické monitorovanie spánku
- Mód Multišport zahŕňa behanie, behanie na páse, vnútorné aj vonkajšie aktivity, plávanie, posilňovanie a freestyle. Módy posilňovanie a freestyle sú vhodné pre monitorovanie vnútorných aj vonkajších športových aktivít, pre ktoré nie sú špeciálne módy – napríklad lyžovanie lebo spinning.
- Monitorovanie tepových zón
- GPS
- Notifikácie pre smartfón*
- Perfect Fit & nastaviteľný remienok
- Prednahraná hudba, voľba nahrať vlastné playlisty
- Audio spätná väzba k výkonu
- Bezdrôtová synchronizácia
- Vodotesné do 40 m / 5 ATM**
- Indoor tréningový mód
- Pretekový mód
- Intervalový tréning
- Trvalé sledovanie srdečného tepu*

* Bude k dispozícii prostredníctvom aktualizácie na konci roka 2015
** Použitie pod vodou môže byť ovlivnené okolným prostredím, ďalšie informácie v manuáli
comments powered by Disqus