TomTom Runner 2 / Spark Vám už meria tep celých 24 hodín

TomTom Runner 2 / Spark Vám už meria tep celých 24 hodín

Jedna z ďalších prisľúbených aktualizácii je na svete pre športové hodinky TomTom Runner 2 a TomTom Cardio. Významná aktualizácia vo verzii 1.2.0 prináša možnosť nepretržitého snímania srdečného tepu počas celého dňa. Samozrejme nám to nedalo, ihneď sme si zaktualizovali hodinky a otestovali. Okrem toho táto aktualizácia opravuje a vylepšuje ďalšie vlastnosti.
- Vylepšená kompatibilita náhlavných súprav a zníženie zadrhávanie zvuku
- Vylepšená spätná väzba hlasov
- Pri halovej cyklistika sa teraz kalórie vypočítavajú na základe srdečného tepu v prípade, že nie sú dostupné údaje zo snímača kadencie a rýchlosti
- Urýchlili zisťovanie pozície GPS
- Vylepšené počítanie kalórii pre aktivity v posilovni

Najzaujímavejšia vlastnosť je nepretržitý monitoring vášho frekvenčného tepu. Priamo u výrobcu sme si zistili, že hodinky Vám tep zmerajú každých 10 minút. Ako sa to podpíše pod výdrž batérie, sme počas 24 hodín nestihli zistiť. Skôr sme sa obávali, že je možné, že svetlo zisťujúce tep nás počas spánku bude rušiť, čo sa v našom prípade nedialo, ale je možné, že niekomu to bude vadiť. Našťastie táto funkcia sa dá vypnúť.

TomTom MySports

Priemerný alebo maximálny/minimálny frekvenčný tep sa nezobrazuje v celodennom/týždennom súhrne v hodinkách, ale máte ho možnosť vidieť po synchronizácii v prehľadnom grafe či už v aplikácii v telefóne alebo na stránke mysports.tomtom.com. Z nášho grafu pekne vidieť kedy je tep ustálený a tvrdý pokojný spánok a že prudké prebudenie nerobí veľmi dobre telu :)

Neprehliadnite:
Čo má pre nás schované TomTom pre rok 2016?
Touto aktualizáciou hodinky získavajú ďalšie veľké plus prečo do týchto hodiniek sa oplatí investovať. Takisto už sme si zabezpečili aj novinku v podobe populárneho fitness náramku Xiaomi MiBand 1S a môžete sa tešiť na priame porovnávanie.

Xiaomi MiBand 1S
comments powered by Disqus