TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

Fitness hodinky TomTom Runner 3 so širokou ponukou funkcií.
Hodinky s hmotnosťou 49 g a hrúbkou 11,5 mm zaujmú hneď na prvý pohľad. Nie síce veľkým či farebným displejom, ale špecifickým ovládaním systému zobrazovaného na čiernobielej obrazovke. Práve tu sa dostávame ku kameňu úrazu, pretože vo večerných hodinách bola identifikácia zobrazených údajov zhoršená. Displej sa v tme rozsvieti, no iba ak ho zakryjete celou rukou, čo žiaľ nefungovalo vždy. Ovládanie prostredníctvom štvorice tlačidiel v tvare štvorca sa javí ako dobrý nápad. Zo skúsenosti viem, že dotykové displeje niekedy nereagujú okamžite. Tiež nie je vždy ľahké v zhone listovať v ponuke. Nový nápad som ocenil predovšetkým v súvislosti so športovou aktivitou, na ktorú je model prednostne určený. Počas behu na páse či počas bicyklovania na stacionárnom bicykli som mal pocit jednoduchšieho ovládania ako s podobným zariadením, s dotykovým displejom. Široký výber aktivít poteší nejedného športovca. Tešiť sa môžete na klasický beh, počas ktorého hodinky prostredníctvom GPS signálu zaznamenávajú rýchlosť, tempo a vzdialenosť. Nechýba ani zaznamenávanie počtu spálených kalórií, snímač srdcového tepu a dokonca aj navigácia pri použití preddefinovanej trasy. Jazda na bicykli disponuje totožnými údajmi, na rozdiel od jazdy na stacionárnom, kde ma hodinky informovali len o srdcovom tepe a dobe trvania.

Vďaka vodeodolnosti do 40 metrov je možné požívať hodinky TomTom Runner 3 aj na plavárni. Výrobca na to myslel a implementoval aktivitu plávania so záznamom vzdialenosti, rýchlosťou, času, spálených kalórií a dokonca aj záberov. Za zmienku stojí pretekársky režim, ktorý ma motivoval k lepším číslam na základe prechádzajúcich výsledkov. Bol som ale prekvapený absenciou notifikácií na správy či hovory. Keďže sa jedná o vyslovene fitness hodinky, dá sa to odpustiť. Pre menej aktívnych ľudí je tu možnosť voľby chôdze. Do úvahy prichádza aj nosenie hodiniek bez spustenej aktivity. Na konci dňa sa môžete pozrieť v aplikácii TomTom MySports, dostupnej na oboch najväčších platformách, koľko krokov ste spravili a koľko kalórií vás to stálo. Výrobca zabezpečil kompatibilitu taktiež s aplikáciou Strava, Runkeeper, MyFintesss Pal, NikePlus a Edomondo. Aplikácia TomTom MySports má síce relatívne jednoduchý dizajn, no bez pripojenia na internet mi neposkytla takmer žiadne informácie o predošlej aktivite. Ocenil som ale desktopovú aplikáciu, v ktorej som získal komplexný prehľad o všetkých aktivitách s množstvom informácií. Nemôžem nespomenúť záložku „Planning“, cez ktorú je možné nahrať naplánovanú trasu do pamäte hodiniek a vydať sa na turistiku či cyklotúru. Stačí použiť napríklad konvertor trasy z Google Map na súbor s príponou .gpx, ktorý sa potom nahrá do systému hodiniek. Výdrž batérie na jedno nabitie dosahuje približne tri týždne, no s neustálym GPS pripojením klesá na 11 hodín. Na jej opätovné nabitie výrobca pribalil špecialiálny USB kábel pripojiteľný do spodnej časti hodiniek. Mnou testovaná verzia fitness hodiniek TomTom Runner 3 je dostupná už od 139 eur, no na trhu nájdete aj drahšie alternatívy, napríklad so zabudovaným hudobným prehrávačom.

Verdikt
Nové fitness hodinky TomTom Runner 3 si vás získajú neobyčajným, no efektívnym ovládaním s množstvom režimov a rozumnou cenou. Zaujme aj prehľadná aplikácia TomTom MySports.

Neprehliadnite:
TomTom prepracoval úplne svoju športovú aplikáciu
+ ovládanie a cena
+ široký výber aktivít
- čitateľnosť displeja v tme
- chýbajúce notifikácie

Ocenenie TomTom Runner 3
comments powered by Disqus