IFA 2015: TomTom Spark Cardio

IFA 2015: TomTom Spark Cardio

Už sme na IFA 2015 v Berlíne kde nás samotný TomTom prekvapil. Nie nejedná sa o žiadnu novú navigáciu ale o nové športové hodinky. Jedná sa o doplnenie ich portfólia k hodinkám na šport, aj keď nie v pravom zmysle. Sú to hodinky na celodenné sledovanie vašej športovej aktivity ale samozrejme aj na ten šport. Poďme sa pozrieť čo sme si o hodinkách zistili.
Najväčšou novinkou je, že disponujú 3GB úložiskom ktoré je určené na uloženie hudby, čo vystačí približne na 500 skladieb. Do vašich slúchadiel sa dostane len bezdrôtovo pomocou Bluetooth rozhrania. Hudba sa synchronizuje s vašou iTunes knižnicou alebo Windows Media Player cez dockovaciu stanicu. Pri tejto novej funkcionalite výrobca spolupracuje s Ministry of Sound, takže v hodinkách už nájdete prednahratých 11 skladieb pre Váš tréning. V hodinkách je aj zabudovaný hlasový tréner, ktorý Vás bude bude motivovať pomocou hlasových príkazov.

Hodinky sú navyše optimalizované pre 24 hodinové sledovanie vašej aktivity. Monitoruje kroky, vzdialenosť, spálené kalórie, spánok, takže užívateľ si môže nastaviť a sledovať denné a týždenne ciele a sledovať svoj pokrok či už cez hodinky alebo pomocou aplikácie TomTom MySports.

Zabudovaný monitor merania tepovej frekvencie vás ušetrí od nosenia hrudného pásu. Režim multi-sport znamená, že užívateľ môže sledovať svoje vnútorné a vonkajšie aktivity vrátane behu, jazdy na bycikli, plávania, bežeckého pásu alebo tréningu v posilovni.

Neprehliadnite:
Videorecenzia TomTom Runner 2 / TomTom Spark
Hodinky majú byť uvedené na trh 1. októbra vo viacerých edíciach a cena bude štartovať na úrovni 249€. Výrobca reagoval aj na podnety z trhu týkajúce sa veľkosti/hrúbky ruky a prichádza s verziou pre ženy a mužov resp. small a large verziou.


TomTom Spark GPS Fitness Watch  
TomTom Spark Music GPS Fitness Watch
TomTom Spark Music GPS Fitness Watch + Bluetooth® Headphones   
TomTom Spark Cardio + Music GPS Fitness Watch
TomTom Spark Cardio + Music GPS Fitness Watch + Bluetooth® Headphones
comments powered by Disqus