TomTom Sports dostupný už aj pre SK a CZ

TomTom Sports dostupný už aj pre SK a CZ

Novú aplikáciu pre mobilné telefóny predstavila firma TomTom už na výstave CES v Las Vegas začiatkom roka, kedy ju ešte mali len v beta verzii. Koncom januára ju uvoľnili len pre vybrané krajiny, ale tento piatok (10.02.) už je dostupná prostredníctvom AppStore a Google Play aj u nás.
Táto aplikácia nie je ani aktualizáciou už existujúcej verzie, musíte si ju stiahnúť zvlášť. Z útržkovitých informácii sme sa dozvedeli, že by mala mať jednu zásadnú novinku. Tou je použitie aplikácie a synchronizácia aj v offline režime keď nie ste žiadnym spôsobom pripojený na internet. Ale poďme postupne.

Aplikácia zatiaľ nie je plnohodnotne lokalizovaná, tak odporúčame, ak nerozumiete anglicky, ostať pri pôvodnej verzii. Prvé spustenie sa vás opýta či chcete automaticky importovať vaše konto a nastavenie do novej aplikácie. Trvá to chvíľku a viac sa od vás nevyžaduje a máte hneď všetko pripravené. My okamžite skúmame či na iOS už zaintegrovali aj podporu pre aplikáciu "Zdravie". Bohužiaľ, zas nič. Je vo hviezdach, či uvažujú nad týmto.

TomTom Sports

Celá aplikácia je úplne od základu prepracovaná spolu s dizajnom. No napriek tomu, zas princíp ostal zachovaný. Úvodná obrazovka zobrazuje, všetko potrebné pre rýchlu orientáciu. Či máte všetko nastavené, či je zapnutý bluetooth na telefóne, celodennú aktivitu a mnoho ďalšieho. Ak sú tieto "boxy" pre vás otravné, môžete si ich jednoducho vypnúť. Jedine sme nedošli na to, či sa dajú preusporiadať. Takisto máte náhľadovo zobrazené aj posledné 3 športové aktivty spolu s mapou.

Neprehliadnite:
Prvá aktualizácia pre športové hodinky TomTom Adventurer, Spark 3 a Runner 3
Offline režim
Ak sa všetko potrebné natiahlo, aplikácia používa vyrovnávaciu pamäť a väčšina dát je dostupná aj v offline režime. Nemusíte byť pripojený na internet a máte všetko potrebné. To sa hodí najmä užívateľom, ktorý nemajú mobilný internet, alebo sú v zahraničí kde je drahý dátový roaming. Alebo jednoducho sú úplne mimo signálu. Navyše aplikácia podporuje aj synchronizáciu hodiniek s aplikáciou v offline režime. Všetky dáta z hodiniek si tak skopíruje do telefónu a keď budete v dosahu internetu, sa to zosynchronizuje so servrami TomTom. Toto vôbec nebolo možné v predchádzajúcej aplikácii.

Kompatibilita
Ak máte hodinky prvej verzie, nemusíte sa obávať. Táto aplikácia ich podporuje až po posledné modely Runner 3 / Spark 3 / Adventurer / Touch. Jedine ak máte TomTom Golfer, pre tú pripravuje výrobca novú aplikáciu. No a samozrejmosťou ostáva, že váš telefón musí disponovať rozhraním Bluetooth Smart (4.1 a vyššie).

Zdieľanie aktivít
Trochu sme ho museli hľadať, ale takmer logicky je dostupné a to sa tiež dočkalo zmien. Jedine čo sa nám nepačí, že kvôli zdieľaniu s niekým musíte priložiť fotku. To je jedno akú, ale musíte. Nedá sa tento krok preskočiť. Na druhej strane máte možnosť sa s tým dosť pohrať a nastaviť. Zdieľať to môžete kamkoľvek, kde vám telefón podporuje. To už aplikácia "volá" systémové menu. A tak nie je problém poslať to mailom, sms, facebook, twitter, atď.

TomTom Sports

Záver
Poznatky sú čerpané z aplikácie určenej pre telefóny Apple, ktoré sa môžu líšiť z verzie pre OS Android. Zatiaľ vidieť, že to je prvá verzia novej aplikácie a v nasledujúcich mesiacoch budú asi častejšie vychádzať aktualizácie. Chýba nám lokalizácia, popracovať na užívateľskom rozhraní a zabudovať podporu prepojenia so systémovou aplikáciou "Zdravie".
comments powered by Disqus