V čom je TomTom Bandit tak výnimočný oproti konkurencii?

V čom je TomTom Bandit tak výnimočný oproti konkurencii?

Na trhu je záplava akčných kamier. Počnúc lídrom na trhu pod značkou GoPro, tak ďalšími značkami ako je Nilox, Sony, Panasonic a ďalšie noname. Viac menej sa po hardwarovej výbave tieto kamery takmer ničím nelíšia. Vždy sa jedná o nejakú odolnú malú krabičku, ktorá dnes zvladá bez problémov zaznamenávať obraz vo FullHD. Potom to už záleži v akej snímkovej frekvencii príp 4K záznam. No všetky kamery majú jednú veľkú nevýhodu. Výstupný záznam môže byť nádherný, ale je dlhý a potrebujete ho optimálne zostrihať do použiteľnej podoby pri nie veľmi otravnej dĺžke záznamu. Ideálne celý Váš záznam zostrihať do dvoch minút.
No nie každý je zbehlý v strihaní videá v hocakom editačnom software, aj keď niektorý výrobcovia pribalujú jednoduchší editačný program. A práve tu je tá hlavná výhoda TomTom so svojou kamerou Bandit. Pomocou aplikácie na iOS či Android, máte použiteľný výsledok behom pár sekúnd. Poviete si, áno je to pekné, ale ako vie kamera, ktoré sú tie úseky z celého videá tie pravé?

TomTom Bandit App

TomTom Bandit obsahuje totiž niekoľko senzorov. Sú to konkrétne GPS, akcelerometer, gyroskop, barometer a frekvenčný tep (cez hrudný pás). Áno, ku kamere sa dá pripojiť aj monitor frekvenčného tepu. Na základe týchto senzorov, vie kamera zachytiť prudké zrýchlenie či zastavenie, pádu či výstupu, frekvenciu srdca, rýchlosť a mnoho ďalších podnetov. Navyše pomocou tlačídla na kamere (alebo diaľkového ovládača) viete tiež povedať, že "TOTO JE ONO". Tieto podnety ukladá kamera priamo do videa ako "meta" značky. Čiže v obraze nie sú viditeľné. Je to niečo podobné ako EXIF informácie v obrázkoch.

TomTom Bandit

Ale to nie je všetko. TomTom Bandit a ich aplikácia pre mobilné telefóny je tiež trochu revolučná. Totiž pre samotnú editáciu nepotrebujete nahraný záznam sťahovať. Aplikácia stiahne iba náhľady videí a pre prehrávanie ich stramuje aj počas samotnej editácie výsledného záznamu. Pre editáciu stačí zatriasť telefónom, a aplikácia sama vyskladá výsledné video o dĺžke približne do dvoch minút. Toto video si môžete sami ešte upraviť. Či už poprehadzovaním jednotlivých úsekov, pridaním a odstránením audio stopy ale premiešanie so svojou hudbou ktorú máte uloženú v telefóne. A až keď budete spokojný s výsledkom, môžete si finálne video uložiť do telefónu alebo zdieľať na sociálne siete, či mailu. Až v tomto finálnom kroku sa sťahujú z kamery finálne obrazové materiály.

Neprehliadnite:
Čo má pre nás schované TomTom pre rok 2016?
TomTom Bandit

Táto aplikácia je pre telefóny neustále aktualizovaná a výrobca prisľúbil na svojom diskusnom fóre, že pripravuje aj aplikáciu pre počítače. Či to už bude formou aplikácie alebo tzv. plug-inov do známych editačných software ešte nevieme potvrdiť.


Ak to zjednodušíme, tak oproti konkurencii stačí si natočiť svoj zážitok, zatriasť telefónom a výsledok zdieľať a netráviť zbytočné hodiny pri počítači finálnym upravovaním a strihaním videa. My sme do týchto kamier už išli. A čo vy?
comments powered by Disqus