Všetko o hudbe v hodinkách TomTom Runner 2 a Spark

Všetko o hudbe v hodinkách TomTom Runner 2 a Spark

Nové športové GPS hodinky od TomTom vo verzii Music a Cardio + Music disponujú 3GB priestoru pre Vašu hudbu. Síce je to divná veľkosť, obvykle býva 2, 4 alebo 8GB a pod., čo je aj v tomto prípade, ale TomTom si 1GB priestoru rezervoval pre samotný software a ukladanie dát Vašich športových aktivít. V hodinkách už máte prednahraté od Ministry of Sound skladbu o trvaní 36min Running Trax 2015. Poďme sa pozrieť ako si nahráte svoju hudbu do hodiniek a ako si ju prehráte.
Predovšetkým upozorníme, že hudbu v hodinkách nie je možné ovládať hudbu po skladbách, ale iba tzv. playlisty a v nich sa skladby prehrávaju buď po poradí alebo náhodne.

Synchronizácia na Mac OS X
     Ako to býva zvykom, na tomto OS to ide najjednoduchšie. Stačí mať nainštalovanú aplikáciu TomTom MySports. Po pripojení hodiniek sa Vám v aplikácii zobrazí ďalšia záložka HUDBA. V rámci nej máte dve okná, kde naľavo sa zobrazia playlisty z iTunes a napravo obsah hodiniek. Ikonkami + a x si môžete hudbu z počítača do hodiniek pridávať, alebo z hodiniek odoberať.

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Synchronizácia na Windows
     Tu máte na výber tri možnosti. Buď použijete takisto iTunes knižnicu, alebo môžete použiť knižnicu vo Windows Media Player. Prípadne stačí mať hudbu nahranú v preddefinovanom priečinku HUDBA pre OS Windows. Ak máte hudbu uloženú niekde inde, software ju nenájde. Drag & Drop bohužiaľ nefunguje.

Neprehliadnite:
Videorecenzia TomTom Runner 2 / TomTom Spark
TomTom Runner 2 Synchronizácia

Prehrávanie
     Prehrávanie skladieb samé o sebe z hodiniek nefunguje, kým nemáte napárované nejaké bluetooth zariadenie. Naschvál píšeme o bluetooth zariadení, pretože hodinky nemajú žiaden konektor na bežné slúchadlá a cez bluetooth nie ste obmedzený len na slúchadlá ale môžete ich napárovať aj na bluetooth reproduktor či domáce kino. To je dobré na to, že ak ste doma alebo v práci a nechávate hodinky na ruke. Takto máte zdroj svojej hudby vždy na zápästi.

     K spárovaniu sa dostanete jednoducho. Najprv slúchadlá alebo reproduktor prepnete do režimu párovania a následne na hodinkách keď sa nachádzate na základnej obrazovke stlačíte na štvorsmerovom ovládači tlačídlo smerom hore. Po pár sekundách sa dôjde automaticky k spárovaniu a okamžite dôjde k prehrávaniu obsahu na hodinkách. Následne si už na hodinkách môžete vyberať playlisty.

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Ovládanie hlasitosti a preskakovanie skladieb
     Ak chcete tieto funkcie ovládať, musia byť ovládacie tlačídla na reproduktore alebo slúchadlách. Na športových hodinkách TomTom si môžete maximálne vyberať ktorý playlist sa bude prehrávať.

TomTom Runner 2 Synchronizácia
TomTom Runner 2 Synchronizácia

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Vychytávka - Česká audiotrénerka
     V prípade chladnejšieho počasia sú hodinky schované pod oblečením a hodinky dávajú pokyn o aktivite iba zavibrovaním. V prípade verzie MUSIC máte vychytávku navyše. Keď máte aktívne slúchadlá spárované s hodinkami, tak dostávate pokyny priamo do slúchadiel a pekne v češtine. Nehovoria úplne všetko, ale je toho dostatok. Oznamujú keď sú hodinky pripravené k ativite, ale čo oceníte, tak je to v režime tréningu. Pri voľbe zónového tréningu dostávate oznamy či ste v zóne, nad zónou alebo pod zónou. V prípade cieľového tréningu dostávate percentuálne oznamy o ciely pri 50%, 90%, 100% a 110%. Na záver, ešte keď závodite dostávate oznámenia o vedení, zaostávaní a či ste prehrali alebo vyhrali. Je to drobnosť, ale veľmi poteší.

Neprehliadnite:
Danka a Janka Velďákové zarezávajú v príprave na olympiádu na Kanárskych Ostrovoch
     Na budúce sa pozrieme na ďalšiu vychytávku týchto hodiniek, a to fitness režim.

Načítavam video ...
comments powered by Disqus